Skocz do zawartości
  • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

    Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

    W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

     

AEW Dynamite & Rampage - dyskusje, spoilery, wrażenia


Killaz

Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  205
  • Reputacja:   36
  • Dołączył:  16.07.2010
  • Status:  Online
  • Urządzenie:  Android

Sting z pasami tag team, piękna laurka od AEW na koniec kariery. I pomyśleć ile 10 lat temu mógł stworzyć jeszcze epickich momentów dla wrestlingu gdyby Vince schował do kieszeni swoje chore urazy z czasów WCW.

Jedyne co mnie martwi, że na Revolution prawdopodobnie będzie musiał zrzucić pas i przegra z Bucksami. Skoro to ma być pożegnanie to lipa tak skończyć. Chyba, że wygrają, a nowym partnerem Allina zostanie, któryś z synów 😀

Co do Bostonu i debiutu Banks. Fajne wzmocnienie, ale nie ma w ogóle co porównywać do debiutu Punka. Nie ta skala i nie ta liga. 

Edytowane przez falas2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  153
  • Reputacja:   24
  • Dołączył:  06.02.2014
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Sasha przepadnie, ale obym się pomylił. Na powrót Paige też każdy był podjarany, a dziś jest tak nijaka, w jakimś dziwnym gimmicku i w sumie nawet jej nie ma. Edge też już toczy jakieś randomowe pojedynki i nie wiadomo o co z nim chodzi. Jakoś tego nie widzę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  335
  • Reputacja:   157
  • Dołączył:  01.02.2023
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Dużo działo się na ostatnim dynamite - między wierszami ogłoszono debiut Mercedes Mone na specjalnej gali Big Buisness za miesiąc, Swerve i Hangman ogarnęli świetny półgodzinny draw i wrzuceni zostali do main eventu Revolution, Sting i Darby Allin wygrali pasy AEW World Tag Team i epickie zakończenie z zniszczeniem celebracji i rozwalenie wszystkich w ringu. 

Zajebiście oglądało się ten odcinek i cieszy fakt, że AEW nabiera powoli momentum. Nie jest to łatwe w sezonie RTWM.

W dniu 8.02.2024 o 11:54, IIL napisał(a):

Jak niemalże 65 letni gościu, którego lekarze zmusili do przymosowej emerytury jest w stanie odpalać takie akcje?

 

Stinger chyba nie na darmo miał kiedyś do czynienia z Robocopem. To nie człowiek. :D

Lets go Young Bucks! FUCK THE YOUNG BUCKS!

GFzqEyXW4AAJcRE?format=jpg&name=large

W końcu przeszli heel turn. Theyre back :diabel: 

Poza tym jeżeli ktoś po czymś takim nadal nie lubi Tony Khana, to musi być z niego prawdziwy zimny skurwiel:

Edytowane przez DarthVader
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 358
  • Reputacja:   379
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

3 godziny temu, DarthVader napisał(a):

Lets go Young Bucks! FUCK THE YOUNG BUCKS!

Cieszy mnie w końcu odświeżenie ich gimmicków. Dobrze, że zerwali z BTE (zrobił się z tego tasiemiec pokroju Mody na Sukces pod koniec). Zmiana ring nameów na Mattheew i Nicholas również super. Powinni dalej kreować siebie na evil EVPs i siać spustoszenie na backu. 

Let's go Young Bucks! Fuck the Young Bucks! :P

3 godziny temu, DarthVader napisał(a):

Poza tym jeżeli ktoś po czymś takim nadal nie lubi Tony Khana, to musi być z niego prawdziwy zimny skurwiel

Trochę to cringowe, ale z drugiej strony Tony Khan jest przede wszystkim fanem tak jak i my. Nawet zaczynał na forach (DVDVR forum pod nickiem Coach TK). Nie ma się co dziwić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  203
  • Reputacja:   19
  • Dołączył:  26.12.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

42 minuty temu, IIL napisał(a):

Zmiana ring nameów na Mattheew i Nicholas również super.

O tym samym pomyślałem. Może takie pierdolety, ale ja zawsze zwracałem uwagę na tego typu rzeczy. Spoko pomysł.

 

42 minuty temu, IIL napisał(a):

Trochę to cringowe, ale z drugiej strony Tony Khan jest przede wszystkim fanem tak jak i my. Nawet zaczynał na forach (DVDVR forum pod nickiem Coach TK). Nie ma się co dziwić :P 

Nic dodać, nic ująć. Można Tony'emu trochę zarzucić, jego podejście do wielu spraw wkurwia, ale jak dla mnie to to, że ma w sobie tak wielką część zwykłego fana wrestlingu jest świetne.

Nie wiedziałem, że Tony śmigał kiedyś na forach, ale spoko ciekawostka. Póki co kojarzyłem tylko innego prezesa prężnie rozwijającej się federacji wrestlingu, który niegdyś był forumowiczem. :diabel:

 

Pasy dla Stinga i Allina - piękna sprawa. Niby J.E. Steve Borden był przeciwny temu pomysłowi, ale Tony nalegał, a ten w końcu przystał. I dobrze, bo bardzo mi przyjemnie widzieć Stinga jeszcze raz, ten ostatni z pasem. Tym bardziej że jego pobyt w AEW to nie jakieś goldbergowe pierdololo, tylko gość serio dał czadu. Mając na uwadze jego wiek, to aż szkoda że podczas pobytu w WWE nabawił się tej kontuzji (abstrahując od tego, że w ogóle szkoda że tam się pojawił), bo mógłby nam dać wiele radochy jeszcze w tym okresie ok. 55-60 lat. Chociaż kto wie, może gdyby nie ta kontuzja, to Sting nie miałby później motywacji żeby tak kozacko pożegnać się z wrestlingiem (i to serio pożegnać przez te trzy lata, a nie wleźć raz do ringu i poprzewracać się przez osiem minut). Pokłony Panie Sting.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  3 164
  • Reputacja:   435
  • Dołączył:  24.07.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Godzinę temu, IIL napisał(a):

Trochę to cringowe, ale z drugiej strony Tony Khan jest przede wszystkim fanem tak jak i my. Nawet zaczynał na forach

 

To teraz nic tylko zastanawiać się jaki nick miał na Atti :diabel:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 358
  • Reputacja:   379
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

21 minut temu, StuPH napisał(a):

Nie wiedziałem, że Tony śmigał kiedyś na forach, ale spoko ciekawostka. Póki co kojarzyłem tylko innego prezesa prężnie rozwijającej się federacji wrestlingu, który niegdyś był forumowiczem. :diabel:

Niestety, WeeMan został uprzedzony o kilka lat przez Coach Tony K... :tony:

image.png

 

Tamtej wersji forum DVDVR nie ma już w sieci. Powyższy screen pokazuje pierwszy post w temacie, który założył Tony. Podobno to największy topic na tamtym dosyć legendarnym forum. 

Tutaj trochę info na ten temat:

https://deathvalleydriver.com/forum/index.php?/topic/5373-analysing-the-dvdvr-sleaze-thread-a-decade-later/

https://officialfan.proboards.com/thread/601720/tony-started-dvdvr-sleaze-thread

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 358
  • Reputacja:   379
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Dzisiejsze Dynamite:

Texas Death Match? To chyba najbardziej randomowe użycie tej stypulacji w AEW dotychczas... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  335
  • Reputacja:   157
  • Dołączył:  01.02.2023
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Dynamite w skrócie:

  • Otwarcie z "Wild Thing" Moxa zawsze na plusie. Mocna walka budująca na tag team match za tydzień.
  • Copeland vs Garcia wyszło o wiele lepiej niż się spodziewałem. Beat down Christiana na koniec zwiastuje dalszą podbudowę pod ich walkę na Revolution. Mogliby zrobić TLC mtch ... :diabel:
  • Young Bucks/Top Flight znów nabiło dużo heatu Bucksom. Walka typowo polegająca na podbiciu ich gimmicków, nawet ubrani byli w zakrwawione tydzień temu garnitury :P Końcowe dowalenie Shavione zajebiste! odnieśli się do konferencji Punka z tymi grzywnami za "obrażanie AEW EVPs" .. 
  • Wejście Darby Allina i potwierdzenie ich walki z Bucksami na Revolution dosyć słabe. Jakoś tak bez klimatu i bez Stinga? Po takiej rozwałcena nim i jego synach tydzień temu, powinni się najpierw spróbować im odpłaci.
  • Promo Samoa Joe i Hangmana oraz Swervea zajebiste. Każdy miał swoje pięć minut, ale najlepiej zamknał mordy wszystkim na koniec Joe :D 
  • Cassidy vs Taven świetne. Dziwi co prawda taka stypulacja i samo zestawienie, ale przyznam, że lepszej walki Tavena nie kojarzę. Nigdy też nie miał takiej szansy na pokazanie się jak teraz. Kilka mocnych spotów ze stołami, bleeding i dramatyczna końcówka. PPV match,

Trzy dobre walki w tym odcinku - Moxley.Harwood, Garcia/Copeland i można rzec bardzo dobre Cassidy/Taven. Warto zobaczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 358
  • Reputacja:   379
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Mocnie uderzyli Dynamite w tym tygodniu. Zarówno na majku jak i ringowo:

- Świetny opener - Claudio & Mox vs FTR. Limit czasowy na koniec zachęca na rewanż.

- Cassidy vs Bennet do obejrzenia. Można mówić o Cassidym co się chce, ale to prawdziwy workhorse. 

- Ric Flair wraz z Bucksami? Pasuje mi taki plot twist pod koniec. 

- Sting i Allin z dobrym promo. Jeżeli ojciec Bordena faktycznie zmarł około tydzień temu, to można mu jedynie współczuć... W każdym razie zajebiście zachęcili na Revolution. 

- Garcia i Cage również dobre proma. Copeland jest serio kontuzjowany? Liczyłem na jego rewanż z Cagem na Revolution. 

- Wardlow rozwalił swoim promo. Odniesienia do CM Punka, MJF i Joe trafne. Może jeszcze nie jest dla niego za późno. 

- Samoa Joe/Brian Cage/Swerve Strickland vs Hook, Hangman & RVD dowiezli w walce wieczoru. Niestety, tuż przed zakończeniem Adam Page najprawdopodobniej doznał kontuzji stopy. Oby to nie było nic poważnego... 

Spoiler

 

Za tydzień pojawi się Will Ospreay:

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  3 164
  • Reputacja:   435
  • Dołączył:  24.07.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Dynamit 22 luty

- FTR vs Mox i Czarek Pazura - spoko. Dobrze zabookowane. Remis z powodu przekroczenia limitu czasowego. 

Jakoś mnie ten feud ominął (powód niechęć oglądania Kolizji i Rampejdż - pozdro Jeffo :D ), ale skoro feudy o pasy TT są zajętę to FTR coś robić musi, a skoro kolejka do złota jest spora to również coś z Moxleyem muszą porobić (bo przecież biedaka na urlop nie wyslą ;P )

- Orange Cassidy pokonuje hehe członka Undisputed. Po walce liczne wtargnięcia i sejwy. Coś mi się zdaję, że to koniec panowania Pomarańczowego i Roddy zdobędzie pas i powtórzy się story z proroctwem rodem z NXT - każdy member stajni z pasem. TT już mają. 

- Pamiętam, że na drugorzędnej tygodniówce było coś w rodzaju Daniel Garcia vs Edge o miano pretendenta do pasa TNT... czyżby Daniello wygrał z Adasiem? Może chciał podpromować młodego, ale to dziwne biorąc pod uwagę, że przecież feuduje z Krystianem.

W każdym razie promo przyzwoite. Daddy Magic czy jak mu tam zawsze mi mojego znajomego z roboty przypomina xD Oj będą kolejne interwencje na PPV... czy aby nie za dużo tego?

- Deonna za bardzo dostaje od Stormowej. Możliwe, że przejmie pas niedługo. Na tym lub kolejnym PPV. 

- Biedny Wardlow. Gdzieś się czai jako ten następny w walce o pas, ale koniec końców i tak Era zrobi z nim to co ja chciałbym zrobić z Maxxine :D

Będzie wątek zerżnięty z Evolution. Dodatkowo na Revolution ma odbyć się nowy gimmick match z udziałem Wardlowa. Ciekawe. Już zapomniałem nazwy, ale coś tam Meat. Wychodzi na to, że będzie rzeźnia. Pewnie poskłada kilku chłopaczków.

- Will Ospreay w końcu zawita. Wynik na PPV z góry znany, ale przyznam szczerze, że jak tak sobie wyliczę to Will jest najlepszym ringowo obecnie zawodnikiem. A już na pewno w mainstreamie. 

- walka wieczoru - 6 man tag team match. Dziwnie widzieć Swerve'a i Joe razem w teamie, ale jako heelowie tak musiało być. 

Całkiem niezła walka pełna chaosu. Podobał mi się pod koniec powerslam od Samoa Joe - Orton jest w tym mistrzem, ale i on by się tego nie powstydził. No i siła Hooka - przewrócić tak mistrza - szacun. Oczywiście doszło do niesnasek - Strickland uderzył Samoańczyka ze swojego teamu co dało przewagę facem i podbudowało bardziej feud. 

Pewne jest, że w triple threacie zapanuje gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta i Joe obroni pas. Pewnie spinuje Kowboja, a Swerve dalej będzie roszczył sobie title shota i oby następnym razem go wykorzystał. 

Trochę przewidywalnie, ale chciałbym żeby tak było, bo kolejna jest zbyt długa : 

Joe pokonuje Swerve'a i Page'a   --> pin na Adamie

Swerve pokonuje Joe i zostaje mistrzem.

Wardlow feuduje ze Swervem ---> prędzej czy później zostaje mistrzem, ale Adam Cole wraca z kontuzji i mamy sytacje z Evolution gdzie wykopują mięśniaka ze stajni i z nim feudują, a lider w końcu zostaje mistrzem. --> powrót MJFa. 

 

Ok tygodniówka. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  10 099
  • Reputacja:   146
  • Dołączył:  11.01.2005
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Godzinę temu, CzaQ napisał(a):

- Will Ospreay w końcu zawita. Wynik na PPV z góry znany, ale przyznam szczerze, że jak tak sobie wyliczę to Will jest najlepszym ringowo obecnie zawodnikiem. A już na pewno w mainstreamie. 

Boję się tej walki. Pojedynku (kompletnie z dupy) wewnątrz rodziny Callisa nie robią ot tak sobie. Myślę, że mogą chcieć w ten sposób wypisać Ospreay'a z tej stajni i go sturnować na face'a, czego bardzo bym nie chciał. Will jako heel jest zajebisty i chciałbym się nim nacieszyć w tej roli w AEW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  153
  • Reputacja:   24
  • Dołączył:  06.02.2014
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Ospreya znam tylko i wyłącznie z nazwiska i jego występów z AEW, bo nie oglądam niczego innego gdzie on występuje, ale on ma typowy moveset face'a (milion salt na walkę), wredną manierę twarzy heela i wredny ogólnie wygląd (tzn. jak na heela, nie, że jest brzydki jako człowiek czy coś), ale nie pasuje mi on na fejsa. Nie wiem jak u niego z micskillem, bo pewnie w NJPW nawet tam nikt nie gada i walki są z czapy jeszcze bardziej niż w AEW, ale też nie chcę go jako fejsa. Chcę go póki co poznać jako heela, a później się zobaczy. Tak czy siak - wróżę mu przyszłość. O ile Khan go nie zmarnuje i nie zacznie zaraz toczyć randomowych walk jak Danielson czy Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  3 164
  • Reputacja:   435
  • Dołączył:  24.07.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

57 minut temu, -Raven- napisał(a):

Boję się tej walki. Pojedynku (kompletnie z dupy) wewnątrz rodziny Callisa nie robią ot tak sobie. Myślę, że mogą chcieć w ten sposób wypisać Ospreay'a z tej stajni i go sturnować na face'a, czego bardzo bym nie chciał. Will jako heel jest zajebisty i chciałbym się nim nacieszyć w tej roli w AEW.

Albo jest możliwość, że po prostu po cichaczu go wyjebali ze stajni ;) Ot tak sobie nie robi się walki członka stajni z członkiem stajni - może Toneusz Khan coś tam zadziałał na backu i pomyślał, że fani mają pamięć godną złotej rybki. Zresztą nie takie rzeczy się odjebywały we wrestlingu :D 

A do samej walki - powinna być dobra, bo BierzGówno też daje rade w ringu. 

Zresztą czy wynik jest ważny? To jego początki w AEW, zaczyna z czystą kartą, a feudów o główny pas jest cała kolejka. Ma jeszcze czas. 

Do tego czasu William może obijać każdego członka DCF, a potem iść jeszcze na kogoś mocnego i się powoli promować. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  10 099
  • Reputacja:   146
  • Dołączył:  11.01.2005
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

W dniu 22.02.2024 o 22:31, CzaQ napisał(a):

Zresztą czy wynik jest ważny? To jego początki w AEW, zaczyna z czystą kartą, a feudów o główny pas jest cała kolejka. Ma jeszcze czas.

Wynik jest bez znaczenia. Ja po prostu nie chcę żeby Willa sturnowali na face'a (a coś mi tym śmierdzi), bo gość wymiata jako heel i fajnie byłoby go w tej roli jeszcze trochę pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Najnowsze posty

    • Caribbean Cool
      oh god pytanie z mojego guilty pleasure, ale chyba sobie nie przypomnę. Nie miało to nic wspòlnego z lesbiañskimi przygodami byłej Rossa?
    • Nialler
      Teraz wszystkie walki odbędą się na tygodniówce normalnie czy też przeniosą je do live eventów?
    • PpW
      🎟️ BILETY NA LEDWO LEGALNE JUŻ DOSTĘPNE 🔥🔥🔥 Najbardziej hardcorowa gala roku, już za niecały miesiąc 🤯 A co czeka na was już 8 Czerwca❓ Goblin ponownie zmierzy się z Gustavem, tym razem w meczu NO HOLDS BARRED o tytuł no.1 Contendera do tytułu mistrza PpW 🧌🦅 Sam tytuł będzie broniony przez mistrza - Billa Feagera, w walce 3-Way Dance przeciwko Biesiadowi Strongowi i Misterowi Z 🏆 „The Polish Stallion” Robert Star zadebiutuje w Warszawskim Ewenemencie 🐴 Johnny Blade, po raz pierwszy od ponad 1,5 roku zawalczy o pas European Ultraviolent 🗡️ No i oczywiście wiele więcej (w tym piwo 🍻 krew 🩸 no i oczywiście przemoc ☠️) 🎟️ KUPUJCIE BILETY I WIDZIMY SIĘ JUŻ 8.06 W PRADZE CENTRUM, NA PpW: LEDWO LEGALNE 4 🔥🔥🔥 Link w bio/kom ❗️❗️❗️ Przeczytaj na fanpage.
    • CzaQ
      News z MMARocks : https://www.mmarocks.pl/ufc/derrick-lewis-chcialby-wystapic-w-wwe-szef-ufc-skomentowal-pomysl-czarnej-bestii     Nie będę powielał newsa (wystarczy wejść w link i przeczytać), więc w telegraficznym skrócie :    Derrick Lewis chciałby wystąpić w WWE. W ostatnią sobotę wygrał przez nokaut swoją walkę, a zaraz po niej w wywiadzie zadeklarował chęć pobawienia się we wrestling. Na konferencji prasowej po wydarzeniu szef UFC - Dana White - powiedział, że nie widzi przeszkód w tym i chętnie mu w tym pomoże. Pewnie chodzi o jakiś jednorazowy wybryk, bo chce dalej kontynuować karierę w MMA. Dla niewtajemniczonych - Derrick Lewis to jeden z największych jajcarzy oraz zawodnik wagi ciężkiej, który jest rekordzistą pod względem ilości nokautów. Swoją drogą ciekawostka - jak WWE łączyło się z UFC to pisałem, że pewnie on i Tuivasa (inny jajcarz oraz ciężki) zaliczą jakieś występu w federacji Winczenza ze względu na swoje barwne persony, bo obaj by się odnaleźli w świecie wrestlingu  I jak widać się to (prawie) sprawdza  
    • KyRenLo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...