Skocz do zawartości
 • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

  Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

  W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

   

The Backstabber


estevez

Rekomendowane odpowiedzi


 • Posty:  1 692
 • Reputacja:   24
 • Dołączył:  13.04.2005
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  Windows

The BACKSTABBER

 

Na forum Attitude:

thegrimripper

 

Nazwa Wrestlera:

The BACKSTABBER (B'Stabber, the B'S, Stabber)

 

Status:

Tweener

 

Wzrost i waga:

6'1'' (186 cm)/227 lbs (109 kg)v

 

Wiek:

dowodu osobistego, którym posługuje sie w Polsce, ma 28 lat - w rzeczywistości jest trzydziestopięciolatkiem (choć wygląda na jeszcze wiecej)

 

Entrance Theme:

Terminator 2 Guitar Cover Theme

 

ściągnij

 

Gimmick:

-Plotki: W polskim świecie wrestlingu pojawił sie jako ex-Yakuza, człowiek, który z podlaskiego miasteczka dotarł do Kraju Kwitnącej Wiśni i przez kilka lat był prawą reką szefa Yakuza w Osace - Hiroyi Obijryia. Wskutek niewykonania jednego ze zlecen (zabicie 15 - letniej gejszy, która była świadkiem jednego z okrutnych morderstw popełnionych przez ludzi Obijryia) podpisał na siebie wyrok śmierci... Wg wersji przedstawianej przez PPW, a później przez EWF - Grim Reaper i Butcher uratowali mu życie, a on zobowiązał sie zostać ich managerem i trenerem.

 

-Fakty: Jako Street Fighta kilkakrotnie prowadził swoich podopiecznych w walkach w EWF. Jako team, the Slaughters byli naprawde dobrzy, zwycięko zakończyli krótki feud z młodą stajnią 2QL. Niestety, jako single wrestlerzy niczego nie zdziałali - zarówno przez brak jakiegokolwiek push'u ze strony dyrekcji EWF, jak również ze wzgledu na lenistwo (Butcher) oraz rozliczne problemy osobiste, zwłaszcza "te z głową" (Grim Reaper). Po śmierci Butchera (wypadek samochodowy) Reaper nie mógł sie pozbierać psychicznie, a Street Fighter nie mógł / nie chciał mu w tym pomóc. Postanowił samemu stanąć na ringu, gdy tylko nadarzyła sie ku temu okazja.

 

Gimmick:

The Backstabber to gimmick nawiązujący do czasów spedzonych przez niego w Japonii. Backstabber oznacza po angielsku skrytobójce, zamachowca, człowieka od czarnej roboty, ale jednocześnie kogoś, kto pomimo swej "ciemnej" osobowości potrafi wzbudzia zaufanie innych - przez co bez trudu może sie parać tzw. "backstabbingiem".

 

Wygląd:

Niegdyś miał włosy czarne, półdlugie, lekko zaczesane do tyłu, przygładzone brylantyną lub żelem (typowy Japonczyk z klimatów Johna Woo) - obecnie, po ataku Yamato Konoe, ogolił głowę na łyso - czasem nosi bandanę, częściej jednak ukazuje światu długą, poszarpaną bliznę, pamiątkę po metalowcyh schodach; twarz zawsze lekko zarośnięta; walczy w luźnych czarnych spodniach i lekkich sportowych butach (tylko ADI RACER!!!); na ring wychodzi także w czarnej koszulce bez rekawów - zdejmuje ją w przypadku zwykłych walk, natomiast w hardcore match'ach stanowi ona nieodzowną część jego ringowego stroju; po wizycie w Bhutanie (ostatnia, nieoficjalna gala EWF) pozostawił sobie pamiątke - tatuaż z bhutanskim smokiem Gjek'ap na ramieniu.

 

Nastawienie widowni:

Backstabber jest tweenerem - wszelkie angle, w jakich może brać udział, mogą go przedstawiać raczej z dobrej strony - jest over z publicznoocią, wzbudza sympatie, a nawet - zaufanie. Prawdopodobnie także koszulki z logo federacji, które czasem zakłada, zjednują mu fanów i pozwolą na generowanie cheer'u w trakcie wchodzenia na ring. Nie należy jednak zapominać, że w głebi duszy jest "killerem" i każdemu, kto mu zaufa, może przy najbliższej okazji wsadzić nóż w plecy. Ciemna strona jego natury bierze góre przede wszystkim w momencie zagrożenia. Jest wiec bardzo prawdopodobne, że kiedy sytuacja na ringu bedzie przebiegać nie po jego myśli, Stabber siegnie do swego arsenału brudnych sztuczek (użycie kija bejsbolowego, z którym wychodzi na ring; wkładanie palców w oczodoły przeciwnika; użycie kastetu, który zazwyczaj ukrywa w kieszeni spodni; "przypadkowe" znokautowanie arbitra, które pozwoli mu na znecanie sie nad przeciwnikiem przy użyciu lin, oraz wszelkich dostepnych w zasiegu wzroku przedmiotów: krzesła, mikrofon, ring bell, itp.). Widownia nienawidzi go wtedy, ale, prawde mówiąc, na kolejnej gali zapomina o Złym Stabberze i spora część ludzi znów go oklaskuje... Oczywiście, w przypadku poważniejszego feudu z babyface'm, Backstabber bedzie musiał przejść całkowity heel turn.

 

Krótka charakterystyka ringowa:

Backstabber jest wrestlerem szybkim. Oczywiście nie może równać sie pod tym wzgledem z cruiser'ami, ale niewiele im ustepuje. Jego domeną są wszelkie chwyty mające na celu zmuszenie przeciwnika do poddania sie. Jego submission moves mogą być wykonywane z każdej pozycji (podczas grapple, na lecącym lub biegnącym przeciwniku). Jego ulubionym sposobem konczenia akcji jest jednak Stab'Cutter, którego wykonuje w czterech różnych wariantach: standardowy finisher, finisher z narożnika (ze słupka), finisher na biegnącym przeciwniku (irish whipped), a także jako kontratak na cios konczący przeciwnika. Backstabber nie wykonuje zbyt wielu rzutów - mimo, iż jest dosyć silny, woli meczyć rywala akcjami typu DDT (pieć różnych odmian) lub też wspomnianymi już submission moves. Należy też dodać, iż Backstabber z upodobaniem stosuje wszelkiego rodzaju kopniecia, rodem z filmów "made in Hongkong", skuteczne w walce z power wrestlerami, bo nie pozwalające na zbyt bliski kontakt.

 

"Ciemna strona" the Backstabber'a - to wspomniane już niedozwolone, niezauważane przez sedziów akcje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Do tego dochodzi standardowa bron każdego heel'a - Low Blow, a także, czesto wykonywana w pobliżu lin akcja - Eye Rake on Ropes.

 

Styl:

Submissioner, Hardcore Wrestler, Martial Arts Wrestler

 

Plusy:

szybki, doskonały submissioner, odporny psychicznie, wytrzymały na hardcore.

 

Minusy:

nie umie walczyć w zwarciu z wyższymi i cieższymi przeciwnikami - w porównaniu z nimi jest dosyć słaby fizycznie.

 

Moveset :

- STAB'CUTTER (Three-quarter facelock bulldog: wykonywany z pozycji: front strong grapple, front turnbuckle strong grapple, running special grapple)

- GERMAN SUPLEX w/PIN (back grapple)

- STAB'MISSIONER (Armbar-to-Crosface: upper body submission, running grapple)

- STAB'SHOOTER (Sharpshooter: lower body submission)

 

Finishery wykonywane okazjonalnie podczas hardcore match'ów:

- BELT CUTTER (Stab'Cutter wykonywany w ten sposób, że Backstabber kładzie sobie na ramieniu pas - oczywiście, gdy pas jest akurat w zasiegu reki, a wiec najczęściej w przypadku title match'ów - i wykonuje cutter'a)

- BAT'MISSIONER (modyfikacja Crossface'a - Backstabber trzymając oburącz kij baseballowy dusi nim przeciwnika leżącego na macie)

 

Pozostałe akcje:

-Chwyty: Arm Drag, Snapmare, Falling Neck Breaker, Russian Leg Sweep, DDT (Cradle DDT, Double Arm DDT, Reverse DDT, Running DDT [wykonywanie podobnie jak DDT Undertakera], Tornado - turnbuckle DDT), Bulldog, Spinebuster, Underhook Belly-To-Belly Suplex.

 

-Ciosy: Yakuza Kick, Stabkick (flipping dropkick), Arm Wrench w/ Hook Kick, Thai Knee Kick, wszelkiego rodzaju dropkicki.

 

-Submissionery: Reverse Armbar, Boston Crab, Camel Clutch, Surfboard Stretch, Reverse Achilleas Lock.

 

Taunty:

-na wejście: zatrzymuje sie na chwile pod Titantronem, pozdrawia publiczność, machając kijem baseballowym

-podczas walki (nr 1): rozci1ga sie, wykonując przysiady przy linach

-podczas walki (nr 2): "strzela" do rywala z wyimaginowanego pistoletu

-przed wykonaniem finisher'a: DDP taunt zapowiadający Stab'Cutter

-po wygranej walce: wskazując na swoje biodra i pas pokazuje właściwie miejsce dla Title Belt

 

Catchphrase'y:

"Jeden jest bowiem Hardcore'u Pan, a imie jego... the BackStabber"

"Nadchodzi Ragnarokk"

"Gimme all U got and do it twice and then wait until I stop laughin' and smash your forehead with a barbwired bat!"

 

Feudy (wciaz aktualne ;-) ):

aktualne: Jupiter, Yamato Konoe

dawne: Scythe, Itchytude

 

Edytowane przez estevez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Odpowiedzi 0
 • Dodano
 • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 • estevez

  1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...