Skocz do zawartości
 • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

  Możesz przyśpieszyć proces logowania bądź rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach. 

Prześwietlenie TNA: Pieniądze TNA


SixKiller

Rekomendowane odpowiedzi


 • Posty:  6 707
 • Dołączył/a:  09.11.2003
 • Status:  Offline

Prześwietlenie TNA: Pieniądze TNA

Autor : SixKiller


Doprawdy trudno rozprawiać nad czymś, o czym się ma tylko szczątkową wiedzę. Sytuacja finansowa TNA jest bowiem dla zwykłych użytkowników Internetu jedną z najbardziej niejasnych. Wiemy po prostu, że przynosi straty. Mniejsze lub większe, ale zawsze. Nie jest to jednak zwykle poparte żadnymi liczbami. WWE gra natomiast w otwarte karty. Co kwartał możemy znaleźć w sieci jego sprawozdanie finansowe. W przypadku TNA zaś wszystko opiera się na domysłach. Nawet wysokość buyrate’ów.

 

Według obliczeń Lance’a Storma, organizacja z Nashville traci rocznie ok. 10 mln USD. Za tyle pieniędzy można utrzymać kilkunastu wrestlerów z najwyższej półki. Dla porównania, WCW w pierwszych pięciu latach swojej działalności traciło blisko połowę mniej. A gdy TNA dokłada do interesu, WWE zdaniem Kanadyjczyka zarabia ok. 380 mln USD rocznie. Różnica jest zatem kolosalna. Problemy uwidocz...


... przeczytaj wiecej na stronie Attitude : http://www.attitude.pl/przeswietlenie-tna-pieniadze-tna.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Odpowiedzi 9
 • Dodano
 • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


 • Posty:  5 045
 • Dołączył/a:  22.12.2005
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  Android

Tak jak napisałeś w pierwszym zdaniu, ciężko jest napisać coś na temat pieniędzy w TNA, bo po prostu w internecie nie ma praktycznie niczego co mogłoby nam pomóc. Swoją wiedzę opieram jedynie na paru newsach w których jedno lub dwa zdania dotyczyły właśnie finansów.

 

Moim zdaniem TNA to przykład jak idealnie marnować pieniądze. Jeżeli federacja woli wydać kupę kasy na to żeby sprowadzić do federacji niejakiego Pacmana (z którego jest taka gwiazda jak ze mnie szachista), a nie jest w stanie pokryć kosztów operacji, tylko pożycza pieniądze na operacje ważnego członka rosteru jakim był Konnan to coś jest nie tak. Porównania z WWE same się nasuwają, bo TNA ma być tą konkurencją dla Vince'a tak jak kiedyś WCW, tylko, że jest jedna bardzo duża różnica, WCW miało pieniądze Billionaire Ted'a, a TNA nie ma w porównaniu z tym prawie nic. Trudno coś więcej napisać , bo nie wróżę im żadnych rewelacji jeżeli w dalszym ciągu każdy kto tylko postawił nogę na ringach World Wrestling Entertainment będzie dostawał duże pieniądze, a osoby pokroju AJ Styles'a czy nawet Samoa Joe będą systematycznie odsuwane na drugi plan.

 

Nie wiem też co mogłoby wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej, wydaje mi się, że tylko ktoś pokroju Ted'a Turner'a może pomóc TNA wyjść na linię prostą jeżeli chodzi o pieniądze. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  2 199
 • Dołączył/a:  05.11.2003
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  iPhone

WWE gra natomiast w otwarte karty. Co kwartał możemy znaleźć w sieci jego sprawozdanie finansowe. W przypadku TNA zaś wszystko opiera się na domysłach.

 

WWE gra w otwarte karty bo musi. Jako spółka notowana na giełdzie jest zobowiązana do publikowania raportów finansowych i nie ma w tym względzie nic do gadania. TNA to spółka LLC (odpowiednik polskiej Sp. z.o.o.), więc nie musi publikować raportów finansowych. Dalsze porównywanie modelów biznesowych obu federacji nie ma sensu ponieważ TNA jeszcze jest bardzo daaaaleko w tyle.

 

Faktem jest że TNA w pewnych sprawach bardzo nieprofesjonalne podejście (jak przytoczone w felietonie przykłady A1 i Konnana). Nie wpływa to pozytywnie na wizerunek federacji, a inwestycje w Pacman'a czy Rodmana na pewno się nawet nie zwróciły. TNA jest potrzebny poważny inwestor, bo przy obecnych możliwościach, rozwój będzie bardzo powolny, a okres zwrotu zainwestowanego kapitału nieprzeciętnie długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  6 707
 • Dołączył/a:  09.11.2003
 • Status:  Offline

Koper, dobrze, że napisałeś o tych spółkach, bo nie miałem o tym pojęcia ;). Gdybyśmy porozmawiali wcześniej na ten temat, pewnie bym Cię zacytował :D. Zgadzam się z tym, że porównywanie modeli biznesowych TNA i WWE nie ma sensu. Musiałem jednak mieć punkt odniesienia (stąd przytoczone przykłady o innych federacjach), bo bez niego te wszystkie liczby nic nie mówią. To, że Kurt Angle zarabia tyle a tyle to fakt. Można powiedzieć, że dużo. Ile to tak naprawdę jest okazuje się jednak dopiero gdy zestawi się jego zarobki z zarobkami Edge'a i porówna ich pozycje w swoich federacjach ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  3 788
 • Dołączył/a:  26.06.2006
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  iPhone

Czasami odnoszę wrażenie, że jacyś niekompetentni ludzie stoją za sterami tej federacji.. mając taki roster, każdy mający głowę na karku potrafiłby stworzyć show, które przyciągałoby tłumy, a TNA woli inwestować pieniądze w znane nazwiska, jednak nigdy inwestycje w wyżej poruszonego Fairplay'a, Pacman'a, Hammond'a, czy wiele innych nie przekładały się na ratingi, wolą opłacić np. Nash'a, zamiast zainwestować w jakieś młodsze gwiazdy, które są bardziej wydajne i kosztują znacznie mniej. TNA kupiło ostatnio Booker'a T i coś się zmieniło ? nic! ratingi wciąż te same, jedyna różnica jest tylko w tym, że muszą teraz opłacać jedną "gwiazdę" więcej. Czy to się kiedyś zmieni ? tego nie wiem, ale kto wie.. w 2005 roku moim zdaniem TNA robiło najlepsze gale, a wtedy też przecież federacja przechodziła największy kryzys, nie było slotu w tv i strata wielu pieniędzy, postawiono na dywizję x, dzięki której federacja utrzymała się na powierzchni, a nie utonęła jak inne nowo powstałe federacje po upadku WCW i ECW, teraz o owej dywizji się zapomina, a kiedyś przecież znajdowały się w main event'ach.. zmierzam do tego, że możliwy podobny kryzys może spowodować ocknięcie się całej szanownej bookerki i w końcu stworzą coś co wzorem tego z 2005 roku będzie się podobać ludziom, a nie odstraszać. Dziękuje za felieton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  1 055
 • Dołączył/a:  06.07.2006
 • Status:  Offline

Czasami odnoszę wrażenie, że jacyś niekompetentni ludzie stoją za sterami tej federacji.. mając taki roster, każdy mający głowę na karku potrafiłby stworzyć show, które przyciągałoby tłumy, a TNA woli inwestować pieniądze w znane nazwiska, jednak nigdy inwestycje w wyżej poruszonego Fairplay'a, Pacman'a, Hammond'a, czy wiele innych nie przekładały się na ratingi, wolą opłacić np. Nash'a, zamiast zainwestować w jakieś młodsze gwiazdy, które są bardziej wydajne i kosztują znacznie mniej. TNA kupiło ostatnio Booker'a T i coś się zmieniło ? nic! ratingi wciąż te same, jedyna różnica jest tylko w tym, że muszą teraz opłacać jedną "gwiazdę" więcej.

 

Jak to już ktoś wcześniej napisał... 'WWE wanna be'? Gdyby pokazał się w TNA inwestor ze sporą kasą, w którą stronę poszłaby federacja? Inwestor na pewno chciałby zarobic na takiej inwestycji więc musieliby zdecydowanie uderzyć w entertainment. Tam przecież leci najwieksza kasa w tym biznesie. Co za tym idzie, prawdopodobnie poziom TNA spadłby raczej.

 

Więc co musiałby zrobić TNA? Moim zdaniem nieco puknąc się w główkę i w końcu postawić na swój produkt, a nie kopiowanie WWE. A wydawaną kasę (w końcu o niej tutaj mowa) inwestować w inny sposób, w innych wrestlerów. Jest kilku zawodników bardzo dobrze znanych np. z WWE, którzy oblegają main eventy. Niech tacy i też będą, ale niech TNA zrezygnuje ze swojej zasady "zwolniony z WWE? zatrudniamy go". O Pacmanach nie wspomnę.

 

Zobaczcie jaką pozycję mają w chwili obecnej tacy zawodnicy jak Styles, Daniels, Samoa Joe. TNA nie potrzebuje kolejnych błakających się Booker'ów T (którzy niesamowicie doją kase z federacji), TNA musi postawić na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  5 476
 • Dołączył/a:  04.11.2003
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  Windows

wolą opłacić np. Nash'a, zamiast zainwestować w jakieś młodsze gwiazdy

 

Akurat $ dla Nasha IMO nie są źle wydawane, szczególnie jak miał run jako postać komediowa. Wszak Entertaiment musi też być jak TNA chce wpływać na szersze wody. Do tego Nash nie ma chyba nadal kontraktu z TNA tylko dostaje kasę "za występ".

 

TNA kupiło ostatnio Booker'a T i coś się zmieniło ? nic! ratingi wciąż te same, jedyna różnica jest tylko w tym, że muszą teraz opłacać jedną "gwiazdę" więcej.

 

I nawet jakby TNA zatrudniło samego Hogana to też ratingi nie poszłyby znacznie do góry z dnia na dzień.. bo z ratingami tak nie jest.. podnoszą się stopniowo.

 

Mówicie wszyscy, że TNA powinno stawiać na swoich.. a nie sprowadzać "odpady z WWE".. IMO powinni robić to i to.. Booker T, Kurt są potrzebni.. są rozpoznawali, mieli sporo już tytułów na koncie i to w największych fedach w USA.. czyli generalnie już mają jakąś markę.. teraz to oni powinni troszkę tej marki użyczyć i wypromować wyżej rodzimych wrestlerów TNA.. Niestety nie zawsze tak jest.. ale o tym pewnie Six napisze w jednej z kolejnych części swojego felietonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  1 055
 • Dołączył/a:  06.07.2006
 • Status:  Offline

Przemk0 tylko kiedy ludzie z TNA powinni przestać przyjmować "nowych" wrestlerów z WWE? Gdzie jest granica? Moim zdaniem na przyjęciu Bookera T powinni poprzestać, bo "nowy" wrestler to nie tylko wydana kasa, ale też czas jemu poświęcony na gali (walka, segment, promo). Bobby Lashley dał sobie spokój z WWE i juz pojawiły się domysły czy pójdzie do MMA czy TNA. Jako Power wrestlera dało się go oglądać, ale nie byłbym za tym aby pojawił się w TNA.

 

Poza tym nie widzę aby gwiazdy WWE w TNA jakoś specjalnie garneli się do promowania wrestlerów stricte TNA'owskich. Być może mają za dużo do powiedzenia i nie chce mi się zbytnio 'podkładać'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  5 476
 • Dołączył/a:  04.11.2003
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  Windows

Poza tym nie widzę aby gwiazdy WWE w TNA jakoś specjalnie garneli się do promowania wrestlerów stricte TNA'owskich. Być może mają za dużo do powiedzenia i nie chce mi się zbytnio 'podkładać'.

 

I to jest właśnie główny problem TNA w tym temacie, nie samo zatrudnianie tylko to co się później dzieje z tymi "odpadami z WWE".

 

Bobby Lashley dał sobie spokój z WWE i juz pojawiły się domysły czy pójdzie do MMA czy TNA.

 

Pojawiły się, bo zawsze się pojawiają plotki.. tak samo było z Big Show'em, RVD czy Sabu (że wróci do TNA).. i rzadnego z nich nie ma w TNA.. Ploty będą zawsze na ich podstawie nie ma co oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 • Posty:  5 476
 • Dołączył/a:  04.11.2003
 • Status:  Offline
 • Urządzenie:  Windows

Jest jeszcze jedna sprawa o której zapominacie, zatrudnianie takich osób jak Pacman czy robienie storyline'ów z takimi osobami jak A.J. Pierzynski ma też inną stronę medalu. To "darmowa" reklama dla TNA. O TNA powiedzą w ESPN, napiszą w gazetach sportowych itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 • Poleć znajomemu

  Podoba Ci się Attitude Wrestling Forum? Podziel się tym ze znajomym!
 • Najnowsze posty

  • Wielki update karty po Collision: Bryan Danielson vs. Zack Sabre Jr. Hangman Page vs. Swerve Strickland AEW Tag Team Champions FTR defend vs Aussie Open ROH Tag Team Champions Adam Cole & MJF defend vs The Righteous (Vincent & Dutch) NJPW Strong & ROH World Champion Eddie Kingston defends both titles vs ROH Pure Champion Katsuyori Shibata TNT Champion Christian Cage defends vs Darby Allin in a two out of three falls match TBS Champion Kris Statlander defends vs Julia Hart Will Ospreay, Konosuke Takeshita, and Sammy Guevara vs. Kenny Omega, Kota Ibushi, and Chris Jericho The Young Bucks (Matt Jackson and Nick Jackson) vs. The Gunns(Austin Gunn and Colten Gunn) vs. The Lucha Brothers (Rey Fenix and Penta El Zero Miedo) vs. Orange Cassidy and Hook
  • Spoko. Odpowiedź na poprzednią zagadkę to : Turinabol (CzaQ, teścia przyjmuje się w tylko strzałach (domięśniowo), a oni brali tabsy ) Kolejna zagadka (coś prostego, żeby nie blokować): W filmie Barbie, początek to komediowe nawiązanie do początku pewnego zajebistego klasyka filmowego. Którego?  
  • Roderick Strong tego tak raczej nie odbiera...  Obejrzałem Rampage i nie rozpisując się za bardzo, było to takie Dynamite na zredukowanym biegu. Walki były ok, ale nie było czegoś wybitnego. W pamięć zapadła mi jednak walka Julia Hart vs Skye Blue. Muszę przyznać, że Julia świetnie wpasowuje się w swój mroczny gimmick. Fajnie było zobaczyć Stinga, Cage'a i powrót Kenny'ego. Walka wieczoru z Bucksami i Hangmanem też na plus. Dobre show. 
  • Podczas ostatniego Rampage., Kenny obronił Jericho przed atakiem Callisa i w związku z tym na Wrestle Dream szykuje się 6 man tag: Chris Jericho, Kenny Omega & Kota Ibushi vs Sammy Guevara, Konosuke Takeshita & ? Mystery partnerem może być Danny Garcia albo Will Ospreay... Z Ospreay'em wyszłaby bajka, ale również z Garcią byłoby to ciekawe zestawienie. The Righteous (Dutch i Vincent) pokonali Hardys, Best Friends & Kingdom zostając pretendentami do pasów ROH Tag Team. Plany zakładają walkę na Wrestle Dream z MJFem i Cole'm, ale nie znamy statusu Adama, także zobaczymy jak to wyjdzie. Jeżeli kontuzja okaże się poważna, to będą musieli zmienić plany. Szkoda, bo na tym story dobrze wychodzi Strong (w końcu jakiś bardziej obrazowy gimmick) i Kingdom pewnie w przyszłości mieli odebrać im te pasy...
  • Poniższe newsy przedstawiają podsumowanie najważniejszych wydarzeń z najnowszego odcinka SmackDown. Motywem przewodnim tego SmackDown była tym razem rywalizacja Johna Ceny z Bloodline. Cena zapowiedział chęć powrotu do akcji ringowej. Początkowo wydawało się, że Cena i AJ Styles zmierzą się z Jimmym Uso i Solo Sikoą. Chcieli tego zresztą już na tym SmackDown. Potem jednak przedstawiciele Bloodline wymigali się z pojedynku, sugerują, iż może dojść do niego, ale na Fastlane. SmackDown miało zakończyć podpisanie kontraktu na wspomniane starcie tag teamowe. Ostatecznie Styles jednak został brutalnie zaatakowany na zapleczu przez Solo i Uso, a następnie wywieziony z areny w karetce. I zamiast wspomnianej ceremonii zobaczyliśmy kolejny atak Bloodline, tym razem na Cenę. Warto jednak podkreślić, iż i Sikoa i Jimmy i John storyline'owo złożyli podpisy na ich walkę. Na ten moment Cena zostaje bez partnera, ale sporo jest spekulacji, że zostanie nim ostatecznie LA Knight. Ten ostatnio musiał pauzować przez koronawirusa. Link do filmu IYO SKY zachowała mistrzostwo kobiet, pokonując Asukę. Jednakże nie zabrakło ingerencji i ze strony Bayley i Charlotte Flair, co może sugerować iż ten feud także powędruje w stronę tag team matchu lub wieloosobowej walki. Link do filmu Skrót SmackDown: Link do filmu Za tydzień na SmackDown: - "Grayson Waller Effect" z Bobbym Lashley'em - Charlotte Flair vs. Bayley - WWE United States Championship: Rey Mysterio vs. Santos Escobar.Przeczytaj wpis na portalu Wrestling.pl
×
×
 • Dodaj nową pozycję...