Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Dostep do bota wrestlingowego AI
    Rozbudowane zabawy quizowe
    Typowanie wyników nadchodzących wydarzeń
    Pełny dostęp do ukrytych działów i treści
    Możliwość pisania i odpowiadania w tematach oraz chacie
    System prywatnych wiadomości
    Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    Członkostwo w najstarszej polskiej społeczności wrestlingowej (est. 2001)


    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

     

In the Pit with Piper: WrestleMania I, czyli jak Piper podpi


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  3 820
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  04.09.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Klasyczny

In the Pit with Piper: WrestleMania I, czyli jak Piper podpisał kontrakt z WWF

Autor : VercynGetorix


Z okazji 10 urodzin Attitude przygotowałem tłumaczenie rozdziału autobiografii Hot Roda, czyli Roddy'ego Pipera - "In the Pit with Piper". W przetłumaczonym przeze mnie rozdziale Rowdy opowiada o przygotowaniach do WrestleManii I, o jego walce z Hoganem i Mr. T. (B.A. Baracus z Drużyna A) oraz o sposobie, w jaki doszło do podpisania przez niego kontraktu z WWF, który wcześniej tak często odrzucał.

 

Po raz kolejny Vince McMahon Jr. wszedł na nowy grunt wraz z Cyndi Lauper i Davem Wolffem, i stworzył najgorętsze wrestlingowe wydarzenie w Nowym Jorku. Niecały miesiąc wcześniej wspomniane trio połączyło rock-and-roll i świat wrestlingowy w MTV, a teraz chciało poszerzyć swoje horyzonty tworząc największe show wrestlingowe w historii. To trio bazowało na pieniądzach McMahona i jego zawodnikach. Natomiast Lauper i Wolff w...


... przeczytaj wiecej na stronie Attitude : http://www.attitude.pl/in-the-pit-with-piper-wrestlemania-i-czyli-jak-piper-podpisal-kontrakt-z-wwf.html
  • Odpowiedzi 8
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Vercyn

    3

  • N!KO

    2

  • CzaQ

    1

  • Ghostwriter

    1

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo fajny artykuł. Hot Rod zawsze wydawał mi się ciekawą postacią, a jeśli (mam taką nadzieję) przetłumaczysz resztę ksiązki dowiemy się wszyscy o nim trochę więcej. Mam nadzieję, że w książce będzie jeszcze więcej zakulisownych informacji, bo to one są zwykle najciekawsze. Życzę byś nie stracił motywacji do tłumaczenia książek!

  • Posty:  10 886
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  12.01.2007
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Jasny

Z tego co pamietam (wrecz daje sobie reke uciac) - z opowiesci Rowdyego - to Mr. T podszedl do niego, napial miesnie i powiedzial "Zobacz jakie twarde". Piper złapał go za głowe i stwierdził, że dla niego całkiem miękkie. Zreszta "I pity you fool", mniej pasuje do takiej riposty

50608915156a3743c1fa34.jpg


  • Posty:  3 820
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  04.09.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Klasyczny

Tylko, że jak już dobrze wiesz - w książce Rowdy cytuje Baracusa w następujący sposób

Mr. T stands up and flexes his biceps toward me and says in his usual tone "I pity you, fool"

Zwracam uwagę na tekst - "I pity you, fool". Mam świadomość, że wieloznaczność angielskich słów, jak np. słowa "shit" czy "fuck", jest powalająca, ale z sam przyznasz, że z tego cytatu ciężko jest odczytać "Zobacz jakie twarde" :twisted: Sądzę, że albo Rowdy miał jakieś problemu z dokładnym przytoczeniem rozmowy albo po prostu w książce (lub tam gdzie Ty czytałeś) pomylił się świadomie.


  • Posty:  3 115
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  19.08.2010
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Warto przeczytać! To taka wstępna reklama dla tych, którzy odpuszczają sobie widząc długość tekstu i fakt, że jest on o wrestlingowej "prehistorii". :)

 

Generalnie muszę przyznać, że starsze WM-ki są dla mnie ciężkostrawne a ciekawie zaczyna być tak w okolicach WM 7, bo na ringu walczą już wrestlerzy, którymi jarałem się jako dzieciak. Tak czy siak kolesi jak Hot Rod, Hogan i Mr. T nie trzeba nikomu przedstawiać. A kulisy pierwszej WrestleManii są (przynajmniej jak dla mnie) o wiele ciekawsze niż samo widowisko. Vince miał swój plan na to jak robić show i właściwie niewiele się od tamtego czasu zmieniło. Wie, że dobrze jest ściągnąć znane nazwiska - nawet te, które z wrestlingiem mają tyle wspólnego co ja z abstynencją. I nie krępuje się, żeby przy tej okazji szmacić nawet dobrych zawodników. Trochę to przykre, ale ludzie to kupują. Jego taktyka przyniosła mu to, co ma dzisiaj. Piper wzbogacił galerię wrestlerów, którzy poznali co to jest "szacunek" McMahona. Fajna anegdota z koniem. :)

14453752125651e0a536c69.jpg


  • Posty:  3 445
  • Reputacja:   709
  • Dołączył:  24.07.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Ciemny

Przebywając w poczekalni w sądzie, włączyłem Atti przez telefon, patrzę newsy, a tu taki artykuł. No dobra, włącze i zobacze - WOW! Piper świetnie wszystko opisuje, naprawdę mimo, że długi tekst (to dobrze ;)) to w dodatku nie nudzi i poczekalnia mi minęła szybko i to w klimatach WM I :D Ten rozdział był świetny, i jeśli cała książka trzyma taki poziom to śmiem twierdzić, że obok ksiązki Y2J'a byłaby to moja ulubiona książka (choć Rey też ciekawie przedstawia wrestlingowy świat). Dzięki Vercyn. :)
"Życie jest za krótkie by oglądać walki z tygodniówek" ~Konfucjusz, 1867, kolorowane.

15595422535fc185b8ede06.png


  • Posty:  3 820
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  04.09.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Klasyczny

Warto przeczytać! To taka wstępna reklama dla tych, którzy odpuszczają sobie widząc długość tekstu i fakt, że jest on o wrestlingowej "prehistorii".

Szkoda, że niektórzy oceniają po ilości (i odrzucają) a nie po jakości ;) a może nie za bardzo wiedzą kim był Rowdy Roddy Piper i stwierdzili, że to jakiś jobber pokroju Yoshiego Tatsu :twisted:

 

Ogólnie to powiem szczerze, że Pipera lepiej mi się czyta niż Rey'a. Raczej będę się starał przetłumaczyć także Pipera, po zakończeniu tłumaczenia Behind the Mask. Do Mysterio wrócę po zakończeniu prac nad innymi tłumaczenia z okazji urodzin. Pewnie po jakiejś krótkiej przerwie zabiorę się za Pipera.

 

Fajna anegdota z koniem.

Brechtałem jak to czytałem - zwłaszcza ze starego Ortona ("Gówno", "Gówno", "Gówno"). Swoją drogą przykre, że w stosunku do Pipera tak się zachowali, ale on zawsze słynął z ciętego języka, a jak wiemy Vince ma słabość do osób z odmiennym sposobem zachowywania niż Rowdy.


  • Posty:  10 886
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  12.01.2007
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Jasny

Zwracam uwagę na tekst - "I pity you, fool". Mam świadomość, że wieloznaczność angielskich słów, jak np. słowa "shit" czy "fuck", jest powalająca, ale z sam przyznasz, że z tego cytatu ciężko jest odczytać "Zobacz jakie twarde" Sądzę, że albo Rowdy miał jakieś problemu z dokładnym przytoczeniem rozmowy albo po prostu w książce (lub tam gdzie Ty czytałeś) pomylił się świadomie.

 

Dobrze, ze nie twierdziles iz sobie wszystko wymyslilem... Reke zachowalem :wink:

 

50608915156a3743c1fa34.jpg


  • Posty:  4 870
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  29.01.2007
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Klasyczny

Gdy zobaczyłem, że artykuł jest o WMce I, to trochę się skrzywiłem. Lubię czytać artykuły o czasach, w których nie oglądałem wrestlingu, ale nie o aż tak odległych czasach, które wydają mi się po prostu mało interesujące.

I nie będę ukrywać, że na początku ciężko mi się to czytało. Już myślałem nawet, że nie będę czytać tego do końca, spoglądając na ilość tekstu, ale na szczęście nie zrezygnowałem, bo potem było już o wiele ciekawiej.

Najciekawszy był sam koniec, w którym poznajemy kulisy tego wszystkiego, dowiadujemy się, jak Piper i inni przegrani zostali potraktowani. Zresztą było to dla mnie małym szokiem, gdy Piper wspomina o tym, że przegrani nie brali udziału w przyjęciu po gali. Przecież to wrestling, to jest ustawiane. Dla mnie kompletnie nielogiczna sprawa.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Recent Posts

    • Grok
      MJF wyjaśnił szczegółowo, dlaczego nigdy nie zamierza opuszczać AEW Tony'ego Khana. Przed swoim występem na AEW Dynamite w El Paso w Teksasie MJF udzielił wywiadu dyrektorowi sportowemu ABC-7 Adrianowi Ochoa w KVIA, gdzie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat cen biletów WWE oraz planami pozostania w AEW. Na pytanie, dlaczego woli pozostać w AEW mimo możliwości dołączenia do innych federacji, MJF odpowiedział: Dwukrotny AEW World Champion i jednokrotny AEW International Champion
    • Grok
      Finałowe starcia o tytuły Speed w obu dywizjach zaplanowano na przyszły tydzień. Wren Sinclair pokonała Nikkita Lyons we wtorek, awansując do finału, w którym zmierzy się z Thea Hail. Sinclair zmusiła rywalkę do poddania za pomocą finishera final wrench, znanego też jako cattle mutilation Bryana Danielsona, zaledwie pięć sekund przed upływem limitu czasu. Zwyciężczyni tego pojedynku zawalczy z obecną mistrzynią Fallon Henley. Hail zapewniła sobie miejsce w finale w zeszłotygodniowym odcinku,
    • Grok
      Komentator WWE Corey Graves podzielił się dodatkowymi szczegółami na temat swojej roli dydaktycznej na Point Park University. Wcześniej w tym roku Corey Graves dołączył do Point Park University, gdzie w środy prowadzi zajęcia z produkcji sportowej na żywo zatytułowane Live Sports Production. W nowym wideo na YouTube opublikowanym przez uniwersytet Graves ujawnił więcej szczegółów na temat swojej nowej przygody akademickiej i wyjaśnił, na czym polega jego rola nauczycielska. Graves podpis
    • Grok
      MJF, obecny AEW World Champion, niedawno skrytykował obecne ceny biletów WWE, promując przy okazji bardziej przystępne bilety na eventy AEW. MJF jest zapowiedziany na nadchodzące AEW Dynamite w El Paso w Teksasie 4 marca 2026 roku. W niedawno udzielonym wywiadzie dla sportowego dyrektora ABC-7, Adriana Ochoa, w stacji KVIA, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat cen biletów WWE. Niedawno pojawiły się plotki, że sprzedaż biletów na WWE WrestleMania 42 spada z powodu wysokich cen. Choc
    • Grok
      Bianca Belair, która nie walczyła od WrestleMania 41, podzieliła się najnowszą aktualizacją dotyczącą powrotu po kontuzji. W najnowszych Stories na Instagramie Belair pokazała fragmenty sesji rehabilitacyjnych. W jednym z filmików skrzywiła się z bólu podczas fizjoterapii. Belair dodała, dzieląc się zdjęciem palca w bandażu: W zeszłym roku Belair zmierzyła się z IYO Sky i Rhea Ripley na WrestleMania 41 w Las Vegas w stanie Nevada, w starciu uznanym przez wielu za jeden z najlepszych mecz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...