Skocz do zawartości
 • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

  Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

  W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

   

TNA Bound for Glory 2010


wojtekb96

Rekomendowane odpowiedzi


 • Posty:  118
 • Reputacja:   0
 • Dołączył:  30.12.2009
 • Status:  Offline

http://img8.imageshack.us/img8/4753/boundglorylogocutedbydr.png

 

Dayton Beach, Florida

 

Taz: Witamy państwa na TNA Bound for Glory. Galę będą komentować Taz oraz…

Mike Tenay: … Mike Tenay! Dzisiejszy wieczór będzie pełen niespodzianek i ekscytujących pojedynków.

Taz: Skąd wiesz?

MT: Tak myślę. Aha… Jeszcze przypomnijmy, że Dixie Carter wprowadziła nową rozrywkę w TNA.

Taz: Tak. Na każdej gali TNA w systemie Pay-Per-View będzie brał udział znana postać z MMA lub Boksu.

MT: Za chwilę na ringu powinien się pojawić pierwszy gość specjalny.

 

Słyszymy nieznany theme song

 

Na rampie pokazuje się tajemnicza osoba w czerwonej koszulce i czarnych spodniach. Jest to Fedor Emelianenko.

 

Jeremy Borash: Ladies and Gentelman! W drodze na ring WAMMA World Heavyweight Championship… Fedor Emelianenko!

 

Wchodzi do ringu i bierze mikrofon.

 

Fedor Emelianenko: Добро пожаловать! Jestem tu, ponieważ zaproszono mnie na tą galę. Dziękuje Dixie, że mogę tu być. Zawsze chciałem zobaczyć jak to jest, kiedy stoisz na ringu i patrzysz w oczy wszystkim ludziom na widowni. Powiem wam, że jest to wspaniałe uczucie. Wielu liczy, że dzisiaj zobaczą mnie w akcji, ale ja tu jestem gościem. Hmmm… Co jeszcze. Aha… Może ktoś mnie nie zna. Jestem Fedor Emelianenko. Zawodnik MMA. Dzisiejsze show będzie niezapomniane. Jestem tylko gościem co prawda, ale mam zamiar coś wnieść do TNA Bound for Glory. Musicie coś wiedzieć. To nie ja będę dzisiaj gwiazdą showa, ale ci którzy staną do pojedynku w tym ringu. Mam nadzieję…

 

Nagle słyszymy theme AJ Stylesa

 

Wchodzi spokojnym krokiem na ring w ręku z mikrofonem.

 

AJ Styles: Słuchaj! Nie podoba mi się ten pomysł z gośćmi na TNA PPV. Kiedy oglądałem twoją walkę z Sylvią brała mnie cholera. Nie lubię ciebie. Za to ogromnie byłem uradowany jak przegrałeś z Fabricio Werdumem. Wkurza mnie to, że ty jesteś taki ważny, a mnie nikt nie zna. Dzisiaj się to zmieni. Mam nasrane na to czy publiczność mnie czy nienawidzi. Jednego czego chcę to walki z tobą.

FE: Hmmm… Stary i głupi… Ja nigdy nie będę walczył w ringu wrestlerskim. Ja nie jestem wrestlerem. Ja jestem zawodnikiem MMA. Wiesz co to w ogóle?

AS: Wiem. Kto powiedział, że to ma być walka wrestlingowa?

FE: A jaka niby?

AS: Wyzywam cię na pojedynek. Dzisiejszego wieczoru. AJ Styles vs. Fedor Emelianenko – MMA Match. Co ty na to?

 

Obydwoje podchodzą do siebie i patrzą prosto w twarz. AJ jest trochę wyższy. Emelianenko podkłada mikrofon do twarz.

 

FE: Zgoda!

 

Barry odwraca się i wychodzi, ale postanowił zostać w ringu oraz zaatakować Fedora. Powalił go Clotheslinem. Barry chciał wynieść przeciwnika pod Powerbomb, ale Fedor sprytnie zdołał założyć Kimura. Styles odklepał i zaraz potem Rosjanin puścił go, odszedł na Backstage.

 

Taz: Wow… To się szykuje bardzo dobra walka.

MT: Walka w TNA idą na nowy poziom. MMA może na dłużej będzie w naszej federacji.

Taz: Wątpię, ale może… Poczekamy zobaczymy.

 

[bACKSTAGE]

 

Widzimy ogromny korek na parkingu. Podjeżdża 14 limuzyn. Na każdej z nich jest znak nWo.

 

Jako pierwszy podjeżdża i wysiada Hulk Hogan. Grzecznie czeka na kolegów. Następna limuzyna i Randy Savage. Dalej po kolei Ric Flair, Jeff Jarrett, Eric Young, Sting, Kevin Nash, Masahiro Chono, Chavo Guerrero, Matt Morgan, Sheamus, Magnus, Balls Mahoney, Rob Terry i Amazing Red.

 

Cała 14 zebrała się i wchodzą na halę. Zatrzymuje ich Dixie Carter.

 

Dixie Carter: Co jest? Przecież nie macie tu wstępu?

Hulk Hogan: Od kiedy?

DC: Na ostatnim Impacie was nie było i myślałam, że dostaliście listy.

HH: Dostaliśmy i zaraz ci go przeczytam.

 

Hulk wyjmuje list i zaczyna czytać:

 

… uprzejmie ostrzegam, że jeżeli do dnia 31 czerwca 2012 roku zbliży się ktokolwiek do iMPACT! Zone to zostanie zawieszony w prawach wrestlera i otrzyma grzywnę w wysokości 9.000.000 $. Natomiast próba wtargnięcia do iMPACT! Zone będzie kosztowała 10.000.000 $ i zawieszenie do 31 czerwca 2012 roku. Z pozdrowieniami Dixie Carter.

 

DC: No…

HH: No… Chyba zapomniałaś, że to nie jest iMPACT! Zone.

DC: . . .

HH: Teraz przepraszam, bo moi koledzy chcą wejść.

 

Dixie oniemiała i wyraźnie ma zdziwioną twarz. Chwilę później nerwowym krokiem gdzieś poszła.

 

[bACKSTAGE]

 

Taz: No to nWo jest na hali.

MT: To świadczy tylko o tym, że będą emocje.

Taz: Zaczynamy pierwszą walkę.

 

JB: W pojedynku Tag Teamowym o TNA Tag Team Championship wezmą udział, TNA Tag Team Championi… Alex Shelley & Chris Sabin… Motor City Machine Guns!

 

JB: … i ich przeciwnicy… James Storm & Robert Roode… Beer Money, Inc.!

 

http://img52.imageshack.us/img52/7919/bfg20101.jpg

 

Końcówka: James okłada przeciwnika w narożniku, ale sprytnie się uwalnia Alex i wykonuje Clothesline. Shelley wchodzi na narożnik, Storm wstaje i otrzymuje Diving Hurricanrana. Pin: 1… 2… Nie ma! Storm robi zmianę z Robertem. Wchodzi i zaraz przeciwnik otrzymuje Clothesline. Seria kopnięć. Kiedy już Alex wstaje to otrzymuje bardzo wiele uderzeń pięściami w twarz i plecy. Chwilę później wynosi przeciwnika i mamy Powerbomb. Zmiana ze Stormem i mamy akcję drużynową, a dokładnie Double Suplex. James nie owija w bawełnę i zaraz zakłada Sharpshooter. Alex był odpowiednio blisko swojego narożnika i zdołał się zmienić. Członek Beer Money nie zauważył zmiany i otrzymał Low Dropkick w plecy. Sabin wychodzi za liny i gdy tylko oponent wstaje to wykonuje Springboard Dropkick. Pin: 1… 2… Nie ma! Łapie się za głowę wstaje, po czym podnosi Storma, ale ten kontruje na Last Call. Pin: 1… 2… Nie ma! James wkurzył się niesamowicie. Zaczął bardzo głośno krzyczeć i kopać z całych sił do przeciwnika. Chyba Sabin otrzymuje Powerbomb. Jednak nie, gdyż Chris skontrował to na Hurricanranę. Jeden z MCMG wdrapuje się na narożnik i mamy Diving Leg Drop. Zmiana z Alexem, który również wchodzi na narożnik, po czym wykonuje Diving Double Foot Stomp. Pin: 1… 2… Nie ma! Stormowi udało się zrobić zmianę ze swoim partnerem. Ten wchodzi i zaczyna Double Arm Clotheslinem. Oponent wstaje, ale chwilę potem znajduje się na macie po Superkicku. Roode wchodzi na narożnik, gdzie przygotowuje się do skoku i Frog Splash! Pin: 1… 2… Nie ma! Robert jest zdenerwowany na maksa. Wynosi przeciwnika i wykonujePay Off. Nie zdołał zauważyć, że zrobił zmianę z Chrisem, który wchodzi na narożnik. W tym czasie przypina rywala, ale to nic nie daje. Wstaje i natychmiast otrzymuje Diving Cross Body. Alex unieszkodliwia Storma, a Sabin czeka aż wstanie jego oponent. Gdy już wstał to Chris zabrał się do zakończenia walki poprzez Double Chickenwing Piledriver. Krew się polała. Pin: 1… 2… 3… Koniec!

 

[GONG]

 

JB: Zwycięzcami pojedynku oraz dalej TNA Tag Team Championami zostają… Chris Sabin & Alex Shelley… Motor City Machine Guns!

 

Taz: Udało im się obronić pasy.

MT: No… Już długo trzymają. Są najbardziej dominującym Teamem w TNA.

 

[bACKSTAGE]

 

Christy Hemme stoi z Hulkiem Hoganem.

 

Christy Hemme: Udało wam się wejść dzisiaj na TNA Bound for Glory. Co chcesz nam dzisiaj zakomunikować.

Hulk Hogan: Chciałbym poinformować Dixie, że dzisiejszy pojedynek nWo z EV 2.0 ma kilka obliczy. Pierwsze to jest najważniejsze. Jak pokonamy EV 2.0 to możemy z nimi zrobić co chcemy. Zwolnić albo zatrudnić. Drugi aspekt. Jak pokonamy EV 2.0 to zakaz wstępu do IMPACT Zone zostaje unieważniony. Proste? Nasz team dzisiaj na pewno się nie podda i zrobi wszystko, aby wypierd… stąd wpierd… się wszędzie członków starego ECW. Na HardCORE Justice to oni byli pasożytami. Nie znoszę ich tak bardzo jak… Nieważne. Wysyłam wam oświadczenie. Jeżeli nie stchórzycie to na ringu czeka was piekło. Balls Mahoney odwrócił się od was. Zabrakło Rhino i Simona Diamonda. I co chcecie osiągnąć? Chyba gówno. Dziękuje.

 

CH: Cała przyjemność po mojej stronie.

 

[bACKSTAGE]

 

Taz: No to już wiem co się stanie z EV 2.0 jeżeli przegrają.

MT: Ja też się domyślam.

Taz: OK. Nieważne czy się domyślamy czy nie, ale czas na walkę.

 

JB: W pojedynku 1-on-1 TNA Knockouts Championship Extreme Makeover Match wezmą udział, pochodząca z The Big Apple… TNA Knockouts Championka… Velvet Sky!

 

JB: … i jej przeciwniczka pochodząca z Richmond, Virginia… Mickie L. James!

 

http://img230.imageshack.us/img230/6223/bfg20105.jpg

 

Końcówka: Obydwie są bardzo umalowane od różnych szminek i nie szminek. Mickie odbija się od lina, ale nadziewa się na Clothesline. Chwilę później Velvet schodzi z ringu i bierze mop. Wchodzi do ringu i przejeżdża nim po twarzy przeciwniczki. Jednak także swoje zastosowanie ma kij. Pin: 1… 2… Nie ma! Sky nie rezygnuje. Ponownie wychodzi z ringu, ale tym razem bierze ze sobą perfum oraz krzesło. Jest już w ringu. Zakłada Mickie Camel Clutch jedną ręką, a drugą psiknęła jej w oczy perfumom. James nie poddaje się. Velvet straciła cierpliwość i wstała. Wzięła krzesło, czeka na James. Po chwili wstaje i otrzymuje potężne uderzenie w głowę krzesłem. Pin: 1… 2… Nie ma! Widać, że Mickie jeszcze nie widzi dobrze. Jednak udaje jej się wstać. W ringu porusza się trochę nieporadnie. Sky nie owija w bawełnę, łapie za włosy ją i wykonuje Hair-Pull. Tym razem obecna mistrzyni bierze deskę do prasowania. Kładzie na niej swoja oponentkę i wykonuje na niej Elbow Drop. Chwilę później znowu w rękach deskę ma. Potężne uderzenie w twarz. Krew poleciała. Następnie rozkłada tą deskę i kładzie na niej James. Sky wchodzi na narożnik i mamy Diving Splash. Pin: 1… 2… Nie ma! Bardzo zdziwiona jest Velvet. Po kilkunastu sekundach obie wstają. Wymiana uderzeń w twarz i to Sky leży. Mickie wchodzi na narożnik, ale jej przeciwniczka się to zauważyła i podeszła do niej. James bardzo sprytnie wykonała Mick-A-Rana. Chwilę potem schodzi z ringu i bierze wiadro wody. Po kilku momentach znajduje się w ringu. Czycha na Sky. Jak tylko wstała wylała na nią wodę. Oszołomiona mistrzyni nie zauważyła jak James jest na narożniku i wykonuje Diving Lou Thesz Press. Pin: 1… 2… Nie ma! Niespodziewanie szybko wstała Velvet. Uderza kilka razy swoją przeciwniczkę. Zdołała na ring wnieść krzesło. Ułożyła je na macie, podniosła Mickie i wykonała na niej Spike DDT. Jednak nie przypina, ale podnosi ją i mamy Skyliner. Pin: 1… 2… 3… Koniec!

 

[GONG]

 

JB: Zwyciężczynią pojedynku oraz dalej TNA Knockouts Championką zostaje… Velvet Sky!

 

Velvet bardzo się cieszy, ale w pewnym momencie wchodzi o kulach Angelina Love.

 

Taz: Przypomnijmy, że Angelina Love została bardzo mocno pobita podczas IMPACTU 12 sierpnia. Właśnie przez to ma złamaną nogę.

 

Angelina wzięła ze sobą mikrofon.

 

Angelina Love: Jeszcze nie mogę walczyć. Za kilka dni zdejmują mi gips. Potem jeszcze długa rehabilitacja. Pewnie zastanawiacie się dlaczego tu jestem. Przyszłam uzgodnić kilka rzeczy. Jak będę w 100% zdrowa to mam prawo do pojedynku o pas, który straciłem przez kontuzję. Jeżeli go Velvet utrzymasz to możesz być pewna, że poznasz smak porażki. Chce także zakomunikować Mystery Women oraz Madison Rayne, że one są moim celem numer 1. To one spowodowały moją kontuzję. Gdyby nie to, to teraz miałabym ten pas. Zemszczę się. Na pewno. Możecie być tego pewne…

 

Nagle z tyłu za nią pojawiają się Mystery Women oraz Madison Rayne.

 

Madison Rayne: Coś takiego… Biedna, mała Angelina się skarży. I kto cię niby ochroni przed nami.

 

Nagle wchodzą Hamada, Talyor Wilde, Torrie Wilson i Jill. Madison ogromnie się wystraszyła i razem z koleżanką uciekły na widownię. Cała piątka się śmieje. Angelina odchodzi na Backstage, a Hamada, Taylor Wilde, Jill i Torrie Wilson idą na ring.

 

Taz: No to Myst i Madison się wystraszyły.

MT: Na to wygląda, ale teraz czas na następną walkę.

 

JB: W pojedynku Tag Teamowym o TNA Knockouts Tag Team Championship wezmą udział… TNA Knockouts Tag Team Championki… Taylor Wilde & Hamada!

 

JB: … i ich przeciwniczki… Jill & Torrie Wilson!

 

http://img409.imageshack.us/img409/5974/bfg20107.jpg

 

Końcówka: Wymiana uderzeń w twarz między Hamadą a Jill. Lepsza okazuje się Jill, która powala bardzo mocnym uderzeniem swoją przeciwniczkę. Chwilę później wchodzi na narożnik i mamy Diving Splash. Pin: 1… 2… Nie ma! Obydwie po chwili wstają. Jill robi zmianę z Torrie Wilson, która ma bardzo mocny początek. Seria uderzeń w twarz, odbicie od lin i Handspring Back Elbow. Po chwili widzimy jak Torrie zakłada Headscissoric. Japonce jednak szybko udało się uwolnić poprzez złapanie lin. Wstają, ale Hamada szybko znajduje się na macie Wilson wchodzi na narożnik. Potem jej oponentka wstaje, podchodzi do niej i wykonuje Iconclasm. Pin: 1… 2… Nie ma! Nie poddaje się i wchodzi na narożnik, po czym mamy Moonsault. Wilson była bardzo bliska swojego narożnika i zdołała zrobić zmianę. Jill wkracza do akcji. Seria kopniaków. Jeden zablokowany i zostaje położona Clotheslinem. Bardzo szybko wstaje i przejmuje inicjatywę Jill. Kładzie przeciwniczkę i wchodzi na narożnik. Hamada nie dała się zaskoczyć i wykonała HamaChan Cutter z narożnika. Pin: 1… 2… Nie ma! Zmiana wchodzi Taylor Wilde i na wejście wykonuje Bridging German Suplex. Pin: 1… 2… 3… Koniec!

 

[GONG]

 

JB: Zwyciężczyniami pojedynku oraz dalej TNA Knockouts Tag Team Championkami zostają… Taylor Wilde & Hamada!

 

Taz: Bardzo szybkie zwycięstwo Hamady i Taylor.

MT: Tak masz zupełną rację.

 

Jill i Torrie Wilson gratulują Hamadzie i Taylor, po czym razem schodzą na Backstage.

 

[bACKSTAGE]

 

Christy Hemme:Witam ze mną jest Dixie Carter.

Dixie Carter: Dzisiaj w walce wieczoru zmierzą się dwie drużyny. nWo vs. ECW. Ten kto wygra podejmie decyzję czy zwalnia przeciwników. Również na dzisiejszy dzień przygotowałam niespodziankę, a mianowicie ogłoszenie nowego zarządcę TNA. To on przejmie stery w TNA, bo ja pójdę trochę na trzeci plan. To on będzie tutaj rządził. Także dostałam wiadomość od Amazing Reda, że niestety nie weźmie udziału w walce o pas TNA X-Division. Dziękuję!

CH: Dziękuję!

 

[bACKSTAGE]

 

Taz: Jestem bardzo ciekawy kto będzie nowym zarządcą TNA.

MT: Nie tylko ty. Jednak czas przejść do następnej walki na dzisiejszej super gali.

Taz: Heh… Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

MT: OK. To może przejdźmy już do tej walki.

 

JB: W pojedynku 1-on-1 TNA X-Division Championship Cage Match wezmą udział, pochodzący z Anglii… TNA X-Division Champion… Douglas Williams!

 

JB: … i jego przeciwnik również pochodzący z Anglii… PAC!

 

http://img269.imageshack.us/img269/1082/bfg20109.jpg

 

Końcówka: Bardzo wiele kopnięć w nogi Douga. PAC odbija się od lin i mamy Handspring Tornado DDT. Wskakuje na narożnik i wykonuje Shooting Stardust, ale nie trafia. Williams zaraz to wykorzystuje i wykonuje Gut-Wrench Suplex, na dodatek odbicie do lin, po czym Elbow Drop. Douglas wspina się po klatce, ale PAC nie pozwala mu wyjść. Wchodzi na ścianę klatki i podcina rywala, ale ten łatwo nie spada. Utrzymują się na klatce, trwa wymiana uderzeń, ale dalej pozostają na klatce. Chwilę później jednak Douglas spada na ring, a PAC szybko wykonuje Moonsault. Następnie wspina się po stalowej konstrukcji, ale przy ringu pojawia się Eric Young, który krzesłem uderza w miejsce gdzie znajduje się PAC. Ten spada na matę, a przez klatkę do ringu wchodzi Young i zaczyna okładać ich dwójkę krzesłem. Rzuca o metalową siatkę. Krew się leje. Sędziowie wkraczają do ringu. Próbują zabrać mu krzesło, ale sami otrzymują uderzenia. Hulk Hogan wbiega i zaczyna uspokajać Erica. Po chwili razem schodzą na Backstage. Do ringu wbiegają lekarze, ale PAC i Doug chcieli kontynuować pojedynek. Wstali i zaczęli się okładać. Widać, że są bardzo zmęczeni. Pac naciera, ale nadziewa się na Exploder Suplex. Williams wchodzi na narożnik i wykonuje Diving Knee Drop. Próbuje wyjść górą, ale otrzymuje Powerbomb od przeciwnika, który w międzyczasie wstał. PAC wchodzi na szczyt klatki i mamy 630 Splash. Publiczność zdumiona. Następnie PAC decyduje już ostatecznie wyjść, ale robi to powolnie, że Douglas zdołał wstać i są na tym samym poziomie na ścianie klatki. Wymiana uderzeń. Wchodzą na sam szczyt klatki, gdzie się okładają po twarzach i spadają za klatkę. Równo spadli!

 

[GONG]

 

Sędziowie mają problem z tym kto wygrał. Widzimy powtórkę, z której nie możemy być niczego pewni. Sędziowie naradzają się.

 

Taz: No… Bardzo dziwnie zakończyła się walka.

MT: Mi się wydaje, że wygrał Douglas Williams.

 

PAC i Williams leżą za ringiem. Klatka podnosi się do góry. Do ringu wchodzi Jeremy Borash.

 

JB: Zwycięzcą pojedynku zostaje… P…

 

Na ring wbiega sędzia i coś szepcze na ucho Jeremy’emu.

 

JB: Zwycięzcą pojedynku oraz dalej TNA X-Division Championem zostaje… Douglas Williams!

 

Zawodnicy dalej leżą, ale PAC się po chwili podnosi i idzie na Backstage.

 

Taz: No to Doug dalej trzyma pas.

MT: Zgadza się. Długo już go trzyma. Ciekawe kto będzie miał tyle szczęścia go pokonać.

Taz: Szczęścia i siły.

MT: Przekonamy się w najbliższym czasie.

 

[bACKSTAGE]

 

Do walki w swojej szatni przygotowuje się Fedor Emelianenko. Widzimy jak z trenerem rozmyśla nad taktyką. Po chwili wstaje i zaczyna tłuc w worek treningowy, a trener wygania kamerę z szatni.

 

Przenosimy się do szatni AJ Stylesa.

 

AJ siedzi na ławce w swojej szatni i właściwie nic nie robi. Tylko popija napój.

 

[bACKSTAGE]

 

Taz: AJ chyba jest wystarczająco przygotowany.

MT: Albo wierzy w swoje możliwości.

Taz: Oby się nie przeliczył.

 

JB: W pojedynku 1-on-1 Mask Match wezmą udział… C.C.!

 

JB: … i jego przeciwnik… Suicide!

 

http://img413.imageshack.us/img413/4664/bfg20104.jpg

 

Końcówka: Szybka wymiana uderzeń i Suicide leży na macie. Wstaje, ale zaraz otrzymuje na stojąco Hurricanranę. Suicide znowu wstaje, ale tym razem dostaje Dropkick. C.C. wskakuje na narożnik i bez problemu wykonuje Moonsault. Pin: 1… 2… Nie ma! Wstają i Suicide nokautuje Clothesline. Teraz to Samobójca przejął inicjatywę i zaczął bardzo mocno uderzać przeciwnika w twarz. Odbicie od lin i Running Russian Legsweep. Wskakuje na narożnik i Frog Splash. Pin: 1… 2… Nie ma! Pierwszy Suicide wstaje, ale otrzymuje uderzenie w brzuch i zostaje założony Sleeper Hold. Prób uwolnienia, ale na razie nic z tego. Próba wstania , ale nie udało się. C.C. coraz bardziej zaciska swój uścisk. Widać, że samobójca opada z sił. Jednak udało mu się dotknąć lin nogami. C.C. puścił, ale zaraz kilka Soccer Kicków sprzedał oponentowi. To nie koniec, gdyż wychodzi za liny i wykonuje Springboard Clothesline. Pin: 1… 2… Nie ma! Obydwoje leżą i ciężko oddychają. C.C. wstaje i Springboard Moonsault. Szybkie spojrzenie na narożnik. Wchodzi na niego i mamy Diving Elbow Drop, ale Suicide się odsunął, po czym bardzo szybko przeszedł do ofensywy poprzez Springboard Elbow Drop. Następnie go podnosi trzyma za głowę i wykonuje Runnign Cutter w narożnik. Bardzo C.C. zabolało głowa, za którą teraz się złapał. Suicide nie przerywa huraganowych ataków. Podnosi rywala i robi Dropkick w narożnik. Na tym się nie skończyło, bo teraz mamy Inverted Lungblower. Gdyby były widoczne usta samobójcy to pewnie byłby tam uśmiech. Teraz wskakuje na narożnik i wykonuje 180 Splash. Pin: 1… 2… Nie ma! Po kilkunastu sekundach wstają. C.C. mocno uderza przeciwnika w twarz, odbija się od lin, ale nadziewa się na Gorilla Press Powerbomb. Suicide zamierza skończyć pojedynek. I ostatecznie wykonuje D.O.A. Pin: 1… 2… 3… Koniec!

 

[GONG]

 

JB: Zwycięzcą pojedynku zostaje… Suicide!

 

Suicide podchodzi do rywala i przytrzymuje jego ręce nogami. Następnie łapie za maskę C.C. Nie chce łatwo zejść. Nie udaje się jej zdjąć. Schodzi z ringu, szuka czegoś pod ringiem i wyjmuje nożyczki. Jeszcze raz podchodzi do C.C. Przytrzymuje jego ręce i rozcina maskę. Pod maską widnieje twarz Carlosa Colona!!!

 

Taz: CARLOS COLON!!!

MT: Nie którzy mogli się domyśleć, bo jego inicjały to C.C.

 

Suicide podnosi Carlosa Colona i wykonuje na nim Suicide Solution. Po tej akcji schodzi na Backstage.

 

Taz: To było niepotrzebne.

MT: Tak jak zachowanie Carlosa przed tą walką. Na poprzednich galach.

Taz: No, tak. Tutaj masz rację.

 

Carlos Colon się podnosi.

 

Carlos Colon: [ciężko oddycha]… Suicide mnie pokonał, ale nie przyjmuję tej porażki. On mnie pokonał poprzez jeden uśmiech losu. Następnym razem cię pokonam i przekonasz się co to znaczy stracić twarz, którą tak długo ukrywałeś. Może masz jakiś krzywy ryj? Nie wiem. Ja miałem maskę tylko dlatego, aby móc zawalczyć w tej stypulacji. I jeszcze coś. Na następnej gali. Ja kontra ty.

 

Carlos rzuca mikrofon i odchodzi na Backstage.

 

Taz: No to Carlos już ma plan.

MT: Pewnie się mocno wkurzył zdjęciem maski.

Taz: Pewnie tak, a ja nie mogę się doczekać mojej walki.

MT: Powrót do ringu, co? Po ilu latach?

Taz:Po chyba dwóch, a wydaje się, że znacznie dłużej. Jednak czas na „emeryturze” płynie znacznie wolniej.

MT: Mówisz…

 

[bACKSTAGE]

 

Widzimy jak Yoshi Tatsu przygotowuje się do walki w swojej szatni, ale nagle siada na krześle i trzyma się za plecy. Podchodzi do niego Hamada i zaczyna coś mówić Japońskim językiem. Nic nie można zrozumieć. W pewnym momencie wchodzą Noamichi Marufuji i Naruki Doi. Też coś mówią w obcym języku, ale da się usłyszeć, że zawołali lekarzy, którzy chwilę później zaczęli badać Mistrza TNA.

 

[bACKSTAGE]

 

Taz: Yoshi nie jest w dobrej kondycji.

MT: Ciekawe czy zdoła dzisiaj obronić pas.

Taz: Już niedługo się przekonamy, ale teraz czas na kolejną walkę.

 

JB: W pojedynku 1-on-1 Table Match wezmą udział, pochodzący z Kanady… Lance Storm!

 

JB: … i jego przeciwnik pochodzący z Pittsburgh, Pennsylvania… Kurt Angle!

 

http://img178.imageshack.us/img178/9408/bfg20108.jpg

 

Końcówka: Jeden stół jest rozstawiony na środku ringu, a dwaj panowie biją się niemiłosiernie. Kilka bardzo mocnych uderzeń Kurta, ale Lance odpowiada tym samym i tak przez kilka minut. Walka bardzo równa dwa uderzenia Kurta, dwa Lance’a. Pięć Kurta, pięć Lance’a. Teraz Angle się zdenerwował i rozpętał prawdziwą burzę. To nie wygląda jak walka, ale jak bitwa na podwórku. Ostatecznie Kurt wyrzuca swojego przeciwnika z ringu poprzez Clothesline. Teraz postanawia na ringu trochę odpocząć. Jednak po chwili schodzi z ringu. Podnosi rywala i rzuca nim o barierki, po czym wykonuje Snake Eyes na barierki. Nie dosyć, że Kanadyjczyk został znokautowany to jeszcze krew pojawiła się na jego czole. Olimpijczyk rozkłada następny stół i kładzie na nim Storma. Następnie wchodzi na narożnik, ale nic z tego, bo Lance się podniósł i w dodatku popchnął Kurta, że ten spadł mocno na ring. Wchodzi na ring i zaczyna przeciwnika kopać. Podnosi Kurta i wykonuje DDT. Następnie Storm wchodzi na narożnik i mamy Diving Crossbody jak tylko wstał jego oponent. Obydwoje leżą trochę dłużej na ringu. Wstaje Lance, ale zaraz podnosi rywala. Próbuje wykonać Suplex na stół, ale nic z tego. Kurt Angle zaparł się bardzo mocno i to on wykonuje Suplex. Tyle, że nie na stół. Bardzo szybko Kanadyjczyk wstaje, ale zaraz spada na niego lawina uderzeń w twarz i nie tylko. Znowu się podnosi Lance, potem odbija się od lin, ale nadziewa się na Back Body Drop. Bardzo niewiele zabrakło, a wylądowałby na stole. Kurt wskakuje na narożnik i wykonuje Moonsault. Już są bardzo zmęczeni. Nie mają sił wstać. Pierwszy podnosi się medalista Olimpijski, który chwilę potem podnosi przeciwnika i mamy Rolling German Suplexes. To kosztowało bardzo dużo sił Kurta i bardzo dużo zdrowia Storma. Angle chce skończyć walkę poprzez wyniesienia Lance’a pod Angle Slam, ale jego oponent się uwalnia i wykonuje Deep Impact. Dłuższa chwila odpoczynku i Lance Storm wchodzi na narożnik, ale Angle się podniósł , po czym też wszedł na narożnik. Szybka wymian uderzeń na górze i Kurt wykonuje Avalanche Belly to Belly Suplex na stół.

 

[GONG]

 

JB: Zwycięzcą pojedynku zostaje… Kurt Angle!

 

Ta dwójka leży na ringu i ich klatki piersiowe bardzo szybko się ruszają. Wstaje Kurt i bardzo mocno się cieszy z wygranej. Kilka chwil celebruje swoje zwycięstwo, po czym udaje się na Backstage.

 

Taz: Bardzo ładna walka w wykonaniu, bądź co bądź, ale starszych jak na wrestlerów zawodników.

MT: To prawda nie są najmłodsi, ale potrafią wykręcić świetną walkę.

 

[bACKSTAGE]

 

Na parking podjeżdża limuzyna ze znakiem Strikeforce. Jak już podjeżdża wychodzi z niej Scott Coker i Herb Dean. Wita ich Dixie Carter, po czym razem maszerują przez korytarz.

 

[bACKSTAGE]

 

Taz: Podejrzewam, że za chwil…

 

Nagle wchodzą na halę. Są już na ringu.

 

Dixie Carter: Już za chwilę ujrzymy tutaj walkę MMA. Nie wychodźcie, bo będzie równie ciekawa jak pozostałe walki. Fedor Emelianenko – światowa gwiazda MMA kontra AJ Styles – największa gwiazda TNA. To osoba po mojej lewej stronie załatwiła ten pojedynek.

 

Scott Coker: Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj uczestniczyć w tym wspaniałym show. Już za kilka minut ujrzycie być może najlepszą walkę MMA w historii. Fedor prezentuje wielką klasę. Jak wypadnie AJ Styles przy nim. Na pewno będą wielkie emocje. Kiedy jechał to myślałem, że nie dacie mi dojść do słowa. Sprawiliście mi niespodziankę. Nie zamierzam bardziej przedłużać, więc zapraszam na walkę. Sędzią będzie wspaniały – Herb Dean. Zapraszam.

 

Dixie i Scott schodzą z ringu, po czym ustawiają sobie krzesła, na których siadają.

 

JB: W pojedynku MMA wezmą udział, pochodzący z Rosji… WAMMA Worl Heavyweight Champion… Fedor Emelianenko!

 

JB: … i jego przeciwnik pochodzący z Gainesville, Georgia… TNA Global Champion… AJ Styles!

 

http://img580.imageshack.us/img580/6393/bfg20102.jpg

 

[GONG]

 

1. Runda

 

Przez chwilę patrzą na siebie i szybki atak AJ Stylesa. Wyprowadzona seria kopnięć w nogi rywala, ale Fedor sprytnie się odsunął i nici z ataku. Chwilę później trochę się uspokoiło. Cały czas mają gardę, podchodzą do siebie. Styles znowu próbuje kopniaka, ale nic z tego. Już około minuty stoją na nogach z podniesioną gardą i mierzą się wzrokiem. Publiczność skanduje imię Rosjanina. Koncentracja po stronie Fedora, a lekki uśmieszek na twarzy AJ. I zaczęła się bijatyka. Emelianenko wypuścił kilka mocnych uderzeń swoją prawą i lewą ręką. Po tej akcji AJ jest już na plecach. Fedor zaczął bić, ale Styles zacisnął głowę przeciwnika między nogi. Rosjanin się uwalnia. Próbuje podebrać rękę, ale mu się to nie udaje. Fedor przechodzi między nogi wrestlera i dzięki temu zyskał dostęp do twarzy. Seria uderzeń w twarz, ale Stylesowi udało się wybronić. AJ założył Bodyscissoric, a „Car” wykonał coś podobnego do Powerbomb. Obydwoje nawzajem zablokowali sobie ręce. Chwila uspokojenia i już Fedor atakuje wyrywa ręce i ataki na twarz, ale znowu nic z tego. Bardzo długa chwila spokoju, aż w końcu sędzia przerywa walkę i wznawia w stójce. AJ od razu się rzucił z pięściami, czym powalił Rosjanina. Od razu przeszedł do parteru, ale został złapany i Fedor bez problemu założył dźwignię na staw łokciowy, czyli Kimura. AJ szybko się poddał.

 

[GONG]

 

JB: Zwycięzcą pojedynku przez poddanie zostaje… Fedor Emelianenko!

 

Fedor wznosi ręce w geście zwycięstwa. Po czym podchodzi do niego Christy Hemme.

 

Christy Hemme: Gratuluję zwycięstwa.

Fedor Emelianenko: Dziękuje.

CH: Jak ci się walczyło z zawodnikiem wrestlingu, a nie MMA.

FE: Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze wyszkolony. Bardzo ciężki przeciwnik, ale mnie nie pokonał. Nie udało mu się. Miał swoją szansę, ale nie wykorzystał jej.

CH: Czy jeszcze w TNA dojdzie do rewanżu?

FE: Wątpię. Najwyżej w Strikeforce. Pokonałem go i nic tego nie zmieni. Okazał się słabszy, a ja mam dosyć wrestlerów. Dlatego, że nie walczysz w wrestlingu to oni cię zaczepiają i namawiają do walki. W wrestlingu ja nigdy bym nie spróbował. To dla mnie za ciężkie i musiał bym się dużo uczyć, a z wiekiem coraz ciężej i uczyć się, i walczyć.

CH: Dziękuje.

 

Taz: Fedor wygrał. Należą mu się gratulacje.

MT: Podobała mi się ta walka. Może odejdę gale MMA komentować.

Taz: Nie opuszczaj mnie. Żartuję. Ja zaraz będę musiał cię opuścić. Muszę się przygotować do dzisiejszej mojej walki. Jednak nie zostawię cię sam. Na ten czas zastąpi mnie Don West, który zaraz przyjdzie.

 

Taz wstaje od stołu komentatorskiego, a Fedor dalej świętuje zwycięstwo. Jednak po kilku minutach razem z wszystkimi współpracownikami udaje się na Backstage.

 

[bACKSTAGE]

 

Do szatni EV 2.0 wchodzi Taz. Po drugiej stronie korytarza jest szatnia nWo, z której wychodzą wszyscy członkowie tej grupy. Grupie przewodniczą: Hulk Hogan, Randy Savage, Sting, Kevin Nash i Ric Flair. Przechadzają się po korytarzu i zaczepiają wszystkich mówiąc: „Teraz to my przejmiemy władzę na TNA i te wasze uśmieszki znikną.”

 

[bACKSTAGE]

 

MT: No to nWo są pewni siebie. Oby nie za pewni. Ze mną jest natomiast Don West. Witaj po przerwie.

Don West: Witaj. Powróciłem do loży komentatorskiej, ale nie na długo. Tylko dwie walki.

MT: No właśnie dwie walki nam zostały.

DW: I to jakie… Nie ma czasu. Przejdźmy do walk.

 

JB: W pojedynku TNA World Heavyweight Championship No Rules Match wezmą udział, pochodzący z Japonii… TNA World Heavyweight Champion… Yoshi Tatsu!

 

JB: … i jego przeciwnik pochodzący z Wysp Samoa… Samoa Joe!

 

http://img819.imageshack.us/img819/2023/bfg201000.jpg

 

Końcówka: Od samego początku pojedynku Yoshi utyka. Na ringu są już takie przedmioty jak krzesło, kij, deska do prasowania oraz kajdanki. Yoshi podnosi kij i zaczyna nim tłuc Samoa. Po chwili na ciele Joe pojawiają się ślady po kiju. Tatsu odbija się od lin i wykonuje Flying Crossbody. Jednak Joe złapał go i wykonał Powerslam. Pin: 1… 2… Nie ma! Nagle wchodzi AJ Styles, który woła do siebie Samoa i coś do niego mówi na ucho. Sędzia odlicza: 1… 2… 3… 4… 5… Wchodzi, ale od razu otrzymuje Japanese Armdrag na krzesło. Wyraźnie Samoańczyka to zabolało. Teraz trzyma się za plecy, a Japończyk wskakuje na narożnik, po czym skacze wykonując Diving Splash. Jednak Joe się odsunął, zszedł ringu, wziął pas i wszedł znowu na ring. Postanowił nie użyć pasa, a jedynie wykonać Island Driver. Pin: 1… 2… Nie ma! Zadziwiony jest trochę Joe, ale zaraz woła do ringu AJ Stylesa, który przytrzymuje Yoshiego, a Samoa uderza pięściami w brzuch. Po chwili do ringu wbiega Naomichi Marufuji, Naruki Doi i Hamada. Samoa Joe i AJ Styles zaczęli się bić z Japończykami, a Hamada „opatrywała” Tatsu. Samoa Joe został powalony w ringu, a AJ Stylesa Azjaci wygonili na Backstage. Yoshi wstał z pomocą Hamady i zauważył leżącego rywala. Nie zastanawiał się ani chwili i Pin: 1… 2… Nie ma! Japończyk uderzył pięścią w matę, po czym wskoczył na narożnik z pomocą Hamadą, która chwilę później zeszła z ringu. Yoshi poczekał aż Samoa wstanie i wykonuje Diving Spinning Wheel Kick, ale Joe się odsunął. Następnie podnosi Tatsu, ale otrzymuje Kick Combination. Japończyk odbija się od lin, ale nadziewa się na Back Body Drop. Wyraźnie Samoa jest podbudowany i zakłada The Choke. Yoshiemu udaje się uwolnić poprzez złapanie lin. Wstają. Samoa już bardzo zmęczony otrzymuje Roundhouse Kick, ale się nie przewraca. Jednak jest oszołomiony, Japończyk wskakuje na narożnik, ale zaraz Samończyk podchodzi do niego, uderza pięścią w twarz i wykonuje Muscle Buster. Pin: 1… 2… 3… Koniec!

 

[GONG]

 

JB: Zwycięzcą pojedynku oraz nowym TNA World Heavyweight Championem… Samoa Joe!

 

Samoa otrzymuje pas i po chwili celebracji zwycięstwa schodzi na Backstage. Natomiast Hamada wchodzi na ring i pomaga wstać Yoshiemu. Chwilę się przytulają i razem schodzą na Backstage.

 

Taz: Mamy nowego mistrza.

DW: Co prawda Yoshi nie potrzymał długo pasa.

Taz: No to Fortune ma TNA Global i World Heavyweight pasy. Jednak lider ma Global.

DW: Został nam jedynie Maint Event.

Taz: Bardzo ciekawy Maint Event.

MT: To jednak przed nami.

 

Słyszymy theme song Hulka Hogana.

 

Wchodzi Hulk Hogan z mikrofonem do ringu.

 

Hulk Hogan: Już za chwilę czeka was jedna z najlepszych walk w historii wrestlingu. nWo kontra jakieś EV 2.0 Moi koledzy z nWo zrobią wszystko, aby wyrzucić ich z TNA. Zaszli nam za skórę. Ani trochę nam się to nie podoba. Jednak już za kilkadziesiąt minut udowodnimy wam, że zasługujemy bardziej od nich na miejsce w TNA. Może wam się to nie podobać, ale oni nie zagrzeją tutaj miejsca.

 

JB: W pojedynku 14-on-14 Eliminationa Tag Team Match wezmą udział… Randy Savage, Eric Young, Jeff Jarrett, Sting, Kevin Nash, Sheamus, Chavo Guerrero, Rob Terry, Balls Mahoney, Matt Morgan, Masahiro Chono, Amazing Red, Magnus & Ric Flair… nWo

 

JB: … i ich przeciwnicy… Sabu, Tommy Dreamer, 2 Cold Scorpion, Taz, Tony Luke, James Maritato, Brother Ray, Brother Devon, Stevie Richards, Raven, Rob Van Dam, Al Snow, Mick Foley, The Sandman… EV 2.0

 

http://img651.imageshack.us/img651/5274/bfg20103.jpg

 

Kolejność eliminacji:

- Sabu wyeliminował Masahiro Chono

- Sabu wyeliminował Magnusa

- Sting wyeliminował 2 Cold Scorpiona

- Sandman wyeliminował Matta Morgana

- Mick Foley wyeliminował Jeffa Jarretta

- Randy Savage wyeliminował Taza

- Randy Savage wyeliminował Al Snowa

- Ric Flair wyeliminował Tony’ego Luke’a

- James Maritato wyeliminował Roba Terry’ego

- Amazing Red wyeliminował Jamesa Maritato

- Amazing Red wyeliminował Brothera Devona

- Brother Ray wyeliminował Amazinga Reda

- Kevin Nash wyeliminował Brothera Raya

- Rob Van Dam wyeliminował Sheamusa

- Rob Van Dam wyeliminował Chavo Guerrero

- Rob Van Dam wyeliminował Erica Younga

- Sting wyeliminował Steviego Richardsa

- Ric Flair wyeliminował Micka Foleya

- The Sandman wyeliminował Rica Flaira

 

Końcówka: Do ringu wchodzi Balls Mahoney i zaraz otrzymuje Clothesline. Mahoney się podnosi, po czym dostaje kilka uderzeń po twarz i Piledriver. Pojawiła się krew. Pin: 1… 2… Nie ma! Trochę dłużej leżą na ringu. Niemalże równo wstają, Balls bardzo mocno uderza rywala, po czym Mahoney wchodzi na narożnik. To jednak nie przeszkodziło, aby Sandman również wszedł na narożnik i wykonał Heineken-Rana. Pin: 1… 2… 3… Balls Mahoney został wyeliminowany Teraz zmęczony Sandman kontra Randy Savage. Kilka uderzeń ze strony Sandmana i kilka ze strony Randy’ego. Następnie Savage udało się wykonać Atomic Drop, po czym Scoop Slam. Odbicie od lin i Leg Drop. Randy robi zmianę z Kevinem Nashen, który zaraz atakuje Big Bootem oraz Leg Dropem. Na dodatek Snake Eyes i pin: 1… 2… 3… The Sandman został wyeliminowany Do ringu wchodzi Tommy Dreamer, ale zaraz nadziewa się na Back Body Drop. Tommy się podnosi i naciera z kontrą, dzięki której oszałamia Kev’a. Następnie dobrze wykonane DDT. Tommy przypina: 1… 2… Nie ma! Po kilkunastu sekundach wstają, Dreamer próbuje zaatakować, ale się nie udaje, gdyż Nash robi Walking Sidewalk Slam. Tommy po kilku chwilach wstaje i inkasuje Chokeslam. Pin: 1… 2… 3… Tommy Dreamer zostaje wyeliminowany Raven wchodzi do ringu, odbija się od lin i mamy Tornado DDT. Pin: 1… 2… 3… Kevin Nash zostaje wyeliminowany W ringu widzimy już Stinga i Ravena. Wymiana uderzeń, ale Raven ląduje na macie, ale zaraz wstaje. Jednak znowu ląduje na macie, ale tym razem po Clothesline. Jeszcze raz… I jeszcze… Po raz kolejny wstaje, ale otrzymuje Military Press Slam oraz zostaje założony Scorpion Death Lock. Raven odklepał. Raven zostaje wyeliminowany Sting robi zmianę z Savagem, a w ringu jest Rob Van Dam. Wymiana uderzeń i to Randy znajduje się na macie, po czym otrzymuje Rolling Thunder. Rob nie traci czasu i wchodzi na narożnik, potem mamy Five Star Frog Splash. Pin: 1… 2… 3… Randy Savage zostaje wyeliminowany Randy Savage po odpadnięciu zagadał sędziego, a Sting użył swojego kija baseballowego na Robie i Sabu. Savage dalej zagaduje, a Sting nie przestaje uderzeniem kijem w Van Dama. Randy już odszedł, a Sting wykonał na „Mr. TNA” Scorpion Death Drop. Pin: 1… 2… 3… Rob Van Dam zostaje wyeliminowany Zostaje na ringu tylko Sting i Sabu. To Sabu wydaje się bardziej wypoczęty. To on przejął inicjatywę, wiele uderzeń w twarz. Sting stoi zamroczony, a Sabu biegnie w stronę lin i wykonuje Springboard Leg Lariat, po czym zakłada Camel Clutch. Sting ma daleko do lin, ale udało mu się ich złapać. Obydwoje podnoszą się, ale Sting szybko upadł po bardzo mocnym kopnięciu. Natomiast Arab to wykorzystał i zrobił Moonsaulta. Pin: 1… 2… Jest trochę zaskoczony, ale się podnosi i podnosi rywala, który nieoczekiwanie wykonał Dropkick. Wszedł na narożnik i wykonał Diving Splash. Nie przypina, ale podnosi przeciwnika, po czym mamy Inverted Atomic Drop przez co Sabu się przewraca, a Sting zakłada Scorpion Death Lock. Sabu próbuje złapać się lin, lecz nic z tego. Ostatecznie udało mu się zrobić Enzuigiri. Znajdują się na nogach i Sting wykonuje Scorpion Death Drop. Pin: 1… 2… 3… Koniec!

 

[GONG]

 

JB: Zwycięzcami pojedynku zostają… nWo!

 

Do ringu wchodzi całe nWo i Hulk Hogan świętują zwycięstwo, po czym wyrzucają Sabu z ringu. Nagle wchodzi Dixie Carter.

 

Dixie Carter: Brawo. Wygraliście. Jednak już za chwili wszyscy poznają nowego zarządcę TNA, który będzie tym wszystkim rządzić. Wybrałam Tommy’ego Dreamer, ale skoro przegrał dzisiejszego wieczoru to ktoś inny zostanie zarządcą TNA. Zostaje nim… „Macho Man” Randy Savage. Gratuluje.

 

Mikrofon przejmuje Hulk Hogan

 

Hulk Hogan: Postanowiliśmy co zrobimy z wszystkimi członkami EV 2.0 Dwóch z nich Taz oraz Sabu zostaną w TNA. Reszta: Go Out! Dziękuje.

 

DW: Tym akcentem kończymy TNA Bound for Glory.

MT: Z tego wieczoru pełnego wrażeń żegnają się z państwem Mike Tenay, Taz oraz…

DW: Don West! Dobranoc!

 

TNA Bound for Glory schodzi z anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Odpowiedzi 0
 • Dodano
 • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

 • Polecana zawartość

  • AEW All In 2024
   Data: 25 sierpień 2024
   Lokalizacja: Londyn, UK

   AEW World Championship: Swerve Strickland (c) -vs- Bryan Danielson
   AEW Womens Championship: Toni Storm (c) -vs- Mariah May
   AEW International Championship: MJF (c) -vs- Will Ospreay
   • 32 odpowiedzi
  • WWE SummerSlam 2024
   Lokalizacja: Cleveland, Ohio
   Data: 03.08.2024

   Undisputed WWE Championship: Cody Rhodes © -vs- Solo Sikoa
   World Heavyweight Championship: Damian Priest © -vs- Gunther
   CM Punk -vs- Drew McIntyre

   ...

   CM Punk czytający na backu skrypt MiTB '24


   ...
    • Dzięki
    • Lubię to
   • 29 odpowiedzi
  • Sting - ikona, kariera, emerytura
   Steve Borden, znany nam wszystkim jako Sting, ogłosił podczas Dynamite z 18 października przejście na emeryturę, które ma nastąpić podczas gali AEW Revolution 2024. Nie znamy jeszcze dokładnej daty i miejsca tego wydarzenia, ale wzorem poprzednich edycji spodziewać się tego eventu możemy na początku marca. Tym samym jego run w All Elite Wrestling zamknie się po dokładnie czterech latach od debiutu w ringu podczas AEW Revolution 2021. 

    

   Nie często żegnamy gwiazdy takiego kalibru, także postanowiłem założyć ten wątek w którym dyskutować możemy na temat jego szerokiej kariery, najlepszych i najgorszych momentach, ulubionych walkach, tego jak będzie wyglądać jego trasa emerytalna, itd. 

    

   Warto przedstawić kilka statystyk i informacji na początek:

   Imię i nazwisko: Steve Borden


   Urodziny: 20 marca 1959


   Miejsce urodzenia: Omaha, Nebraska, Stany Zjednoczone


   Pseudonimy ringowe: Sting, Joker Sting, Blade Runner Flash, Blade Runner Sting, Flash, The icon, Flash Borden


   Wzrost: 188 cm


   Masa ciała: 113 kg


   Zapowiadany z: Venice Beach, Kalifornia


   Trenerzy: Red Bastien, Rick Bassman


   Debiut: 1 listopada 1985


   Finishery: Scorpion Death Drop, Scorpion Death Lock


   Signatures: Pumphandle Tombstone Piledriver, Stinger Splash
   Social media:

   Twitter/X


   Instagram
   Mistrzostwa, osiągnięcia, wyróżnienia:

    

   Honory Hall of Fame:

   TNA Hall of Fame 2012   WWE Hall of Fame 2016


   Filmy:

   Książki:

   Sting: Moment of Truth (2004)

    

   Bilans walk na dzień dzisiejszy (8/11/23) wg. cagematch.de

   Całkowita liczba walk: 2124


   Wygrane: 1592 (75.0%)


   Przegrane: 417 (19.6%)


   Remisy: 115 (5.4%)
   Walki jakie stoczył do tej pory w AEW pod względem ocen:

   W TNA stoczył co ciekawe jedynie 75 walk. Spędził tam niecałe 10 lat, także bilans dosyć ciekawy i wydawałoby się, że powinno być tego więcej - można je podejrzeć tutaj.

   Top 10 walk Stinga w TNA wg cagematch.de (serwis ten wtedy nie działał jeszcze tak jak teraz, także wiele walk nie zostało ocenionych)

   Krótki stint w WWE:

   Występy Stinga w Japonii:

   Top 20 najlepiej ocenianych walk w WCW:

   Top 20 najlepiej ocenianych walk w całej karierze wg cagematch:

    

   Kilka pytań podsumowujących dla Was na koniec:

   Kiedy pierwszy raz widzieliście Stinga?


   Co o nim sądzicie?


   Która wersja (gimmick) podobała się Wam najbardziej/najmniej?


   Najlepsze walki z jego udziałem?


   Najgorsze walki z jego udziałem?


   Najlepsze segmenty/proma z jego udziałem?


   Ulubiony title run?


   W której federacji oglądało się go Wam najlepiej?


   Jak oceniacie jego runy w WCW, TNA, WWE i AEW?


   Wasz typ na finałowego oponenta/oponentów na AEW Revolution 2024?
    


    
    • Dzięki
   • 41 odpowiedzi
  • Kto wyśle Johna Cenę na emeryturę?
   John Cena zakończy ringową karierę w 2025 roku!

   Z kim powinien stoczyć ostatnią walkę? 

    

    
    • Dzięki
   • 11 odpowiedzi
  • WWE WrestleMania XL
   Data: 6-7 kwiecień, 2024

   Lokalizacja: Filadelfia, USA

   Stadion: Lincoln Financial Field

   Karta:

   WWE Undisputed Universal Championship

   Roman Reigns (c) -vs- Cody Rhodes

    

   Dzieli nas jeszcze kilka miesięcy od jubileuszowej, 40 edycji największej gali w roku, ale pojawia się wokół tego wydarzenia już tyle newsów, że warto otworzyć wątek wcześniej niż zwykle. 

   Dwayne "The Rock" Johnson zapytany dzisiaj przez Pata McCaffee odnośnie walki z Romanem na WrestleManii 39 przyznał publicznie po raz pierwszy, że walka była zaklepana! Plany zostały zmienione ze względu na zbliżającą się wówczas sprzedaż WWE.

   Fuzja WWE i UFC w TKO ma właśnie miejsce. Osoby pociągające za sznurki w WWE wiedzą, co robią i woleli zostawić walkę Rocka z Reignsem na okres po sprzedaży, by akcje poszły jak najbardziej do góry. 

    

   Zła wiadomość dla fanów Cody Rhodesa. Wiele fanów w sieciach społecznościowych wróżyli rewanż, ale raczej nici z tego. Mogą jednak zawsze wrócić do story z Rollinsem i zrobić walkę o pas wagi ciężkiej... 

    

   Dojdzie do walki Rock vs Reigns?
   • 348 odpowiedzi

 • Najnowsze posty

  • PTW
   Dziś zaskoczenia nie będzie, bo ten człowiek jest flagowym trenerem w Akademii Pro Wrestlingu PTW i każdy, kto miał okazję z nim pracować potwierdzi, że to prawdziwa skarbnica wiedzy i cierpliwości dla adeptów :) Kolejnym trenerem na kursie letnim będzie... Starboy Nano Lopez! Hiszpański zawodnik to nie tylko ulubieniec publiczności, ale też jeden z trenerów z najdłuższym stażem i międzynarodową ekspozycją - na tę chwilę odhaczone 6 krajów i przyklepane bookingi w nowych miejscach jeszcze na ten rok mówią same za siebie :) Lopez może się pochwalić eklektyczną kombinacją trenerów i zawodników z którymi miał okazję spotkać się w ringu (śp. John Klinger, Sid Scala z WWE NXT UK, Joe E. Legend, Matt Sydal, Nina Samuels i więcej) co sprawia, że jest jak to się kolokwialnie mówi "obcykany" z różnymi stylami pro wrestlingu, a jedną z jego licznych supermocy jest zdolność motywacji - na treningach u Starboja każdemu chce się robić więcej, mocniej, lepiej i to z uśmiechem na ustach! Nano to nie tylko uznana marka w Polsce, ale też człowiek, który wygrał pierwszą historyczną walkę Battle Royal na REVOLUCJI, a później main event na premierowym Undergroundzie. Czas leci, a on nadal pozostaje w czołówce - walczył już o mistrzowskie złoto w Hiszpanii i Danii, teraz ostrzy sobie zęby na tytuły w PTW! Jeśli i Tobie marzą się walki o najwyższe laury nie czekaj ani chwili dłużej, zgłoś się na kurs letni (do końca miesiąca promocyjna cena!), dołącz do Starboja, Diany i... podbijaj świat pro wrestlingu, a jak! Przeczytaj wpis na oficjalnym fanpage PTW.
  • Jeffrey Nero
  • Attitude
   Za nami kolejny odcinek WWE NXT. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń z tego show. Tygodniówkę otworzył Trick Williams, który przyznał, że od utraty NXT Championship nie jest tą samą osobą i teraz ma w głowie jedynie Ethana Page'a. Niespodziewanie na jego słowa zareagował... Cedric Alexander, który ostrzegł Williamsa przed zaślepieniem się w pościgu za Page'em. Do sprzeczki dołączył... Ashante Adonis. Został jednak lekko zignorowany, a wręcz nawet zaatakowany przez Williamsa. A koniec końców wyznaczono pojedynek Trick - Cedric. Link do filmu Brooks Jensen pokonał Josh Briggsa w No DQ Matchu, a swoje trzy grosze w tej walce dorzucił Shawn Spears. Link do filmu Eddy Thorpe dość szybko rozprawił się z Lexis Kingiem, lecz ten w odwecie i tak go zaatakował. Oro Mensah pokonał z kolei Ashante Adonisa. No Quarter Catch Crew pomogli Wren Sinclair w zwycięstwie nad Carlee Bright. Trick Williams wygrał z Cedriciem Alexandrem. Po pojedynku Williamsa zaatakował Pete Dunne. Link do filmu Lash Legend i Jakara Jackson wygrały z Karmen Petrovic i Sol Rucą. Wyemitowano promo Joe Hendry'ego, który przyznał, że NXT spowodowało, że coraz więcej osób w jego wierzy. Ale on pracuje na to od jedenastu lat. Przy okazji zapowiedział... koncert na pierwszą część The Great American Bash. Link do filmu Ethan Page przyszedł do ringu z sędzią, by wytłumaczyć... że ostatnie liczenie Oro Mensaha nie liczyło się. W walce wieczoru The Rascalz pokonali Axioma, Je'Vona Evansa i Nathana Frazera. Link do filmu Skrót: Link do filmu Za tydzień pierwsza część Great American Bash, a na niej: - Joe Hendry i koncert na żywo - Ceremonia podpisania kontraktu na walkę Ethan Page - Oro Mensah o mistrzostwo NXT - WWE Women's Tag Team Championship: Isla Dawn & Alba Fyre vs. Lash Legend & Jakara Jackson - NXT Heritage Cup: Tony D'Angelo vs. Tavion Heights - NXT Women's Championship: Roxanne Perez vs. Thea Hail.Przeczytaj wpis na portalu Wrestling.pl
  • PpW
   LEGIA ŁYSYCH vs GOBLIN i AXEL FOX Goblin został postawiony pod ścianą po tym jak jego największy nemezis, Gustav, nasłał na niego swoich nowych „przyjaciół”, Olgierda i Marco Hammersa ☠️ Gdy już wszyscy myśleli, że Kwasowy Mesjasz będzie musiał walczyć sam z tymi dwoma karkami, wtedy zjawił się on, debiutujący w PPW, POLSKI K*RWA LIS, AXEL FOX 🦊 Mimo że nigdy nie byli razem w ringu, Goblin i Fox (a może po prostu Goblis 👺🦊) momentalnie znaleźli zgranie, na które Legia Łysych 🟢🥚 nie była przygotowana 😮‍💨 Łysi, dzięki swoim nieczystym zagrywkom🤬, zyskali przewagę w tym starciu, ale to nie wystarczyło, aby powstrzymać nieprzewidywalność Goblisa 😤 Gdy Kwasowy Mesjasz i Polski Lis mieli już zakończyć to starcie, na ring niespodziewanie wtargnął producent Ewenementu, Mister Z 💸, odwracając uwagę Axela, co doprowadziło do ataku sprzętem przez Olgierda i wygranej Legii Łysych 😡 Zmowa znowu górą, ale wiemy, że nowo uformowany Tag Team, Goblis, skradł serca fanatyków i na pewno zobaczymy ich ponownie w ringu PPW 🙌 (Ta walka była debiutem nie tylko Axela, ale również Sędziego Seweryna, który przez cały wieczór starał się utrzymać porządek w ringu mimo interwencji Zmowy 👏) Przeczytaj na fanpage.
  • Kaczy316
   Kolejne NXT, może tym razem uda mi się obejrzeć w całości we will see.   Meh NXT zaczyna Trick, który chcę odzyskać tytuł i wywołuje Ethana, jednak zamiast niego pojawia się....Cedric Alexander. Ale to był.....kiepski segment, wychodzi były champ, który jest kiepski na micu i przerywa mu dwóch zawodników, którzy totalnie nic nie znaczą w wwe i prawią mu morały tylko po to żeby ustalić walkę między sobą.....zajechało Vincowym bookingiem fest.   Brooks vs Briggs i Jensen atakuję rywala jeszcze przed walką, kto by przypuszczał. Lekko ponad 10 minut bardzo fajnego i przyjemnego No DQ Matchu, szkoda, że Brooks to wygrał, zdecydowanie wolę Briggsa, ale no cóż jest jak jest, HBK jak zwykle widzi coś w nudnych zawodnikach nic nowego, ale walka zdecydowanie na plus i polecam obejrzeć, Spears się też pojawia tu znikąd.    Lexis vs Thorpe, King jest dobry w psychologii, a Eddy w ringu, może coś z tego wyjdzie.....nie będę tego komentował 2,5 minuty i Lexis leży i jak on ma być wiarygodny, a ma potencjał na mistrza NXT jak dla mnie, z kolei Eddy....no niezbyt może najwyżej tytuł NXT NA byłby dla niego, ale też nie jestem przekonany. Chociaż Lexis wychodzi zwycięsko w brawlu po walce.   Oro vs Ashante, do tej walki pasowałyby już bardziej ten czas 2,5 minutowy, a pewnie dostaną więcej. Czym Ci panowie zasłużyli sobie na prawie 5 minutowe starcie? Nie wiem i tak za krótko, a mimo to fajnie walka wyglądała, Oro sobie wygrał, może zawalczy o ten tytuł NXT, nieźle wygląda w ringu, ale dalej czas walk to jakiś żart.   Carlee Bright vs Wren Sinclair walka mogłaby wyjść fajnie, ale potrwa pewnie 3 minuty najwyżej. Hmm 3,5 minuty, widać, że zawodnicy i zawodniczki spieszą się fest, mało czasu mają strasznie, nawet nie ma co oceniać walki, ale Wren z winem, to dobrze, bo coś się z nią dzieję.    Ooo Roxanne vs Thea na TGAB fajnie fajnie.   Trick vs Cedric, może dostaną ponad 4 minuty xd. Prawie 7,5 minuty czasu w TV i jedna reklama to z 9-10 minut panowie dostali, bardzo fajny pojedynek, tylko Trick trochę na tym cierpi, niby wygrał, ale męczył się z jobberem przez około 10 minut xddd to nie wygląda zbyt dobrze, Cedric totalnie nic nie znaczy, a Williams takie problemy ma z nim, trochę beka, ale no jest jak jest, walka na plus. Czemu Pete zaatakował Tricka? Nie wiem co on robi i dlaczego xddd.   Sol i Karmen vs Jakara i Lash, walka może być ciekawa. Prawie 5 minut solidnej walki, bardzo przyjemnie się to oglądało i znowu jest niedosyt, że zabrakło tych 2-3 minut więcej chociaż ehh, ale no jest jak jest, Lash i Jakara wygrywają, obydwa Tagi na to zasługiwały, więc złego wyboru nie było, dlaczego Lash przez tyle czasu nie miała żadnego tytułu? Przecież to karygodne, chociaż po walce mamy wyzwanie do walki o tytuły Tagowe kobiet.....meh   Ethan w ringu i mówi o tym, że Oro go przypiął w nieoficjalnej walce, więc się nie liczy, sędzia to potwierdza, ale potem dzieję się to samo xd całkiem zabawne to story, zobaczymy co dalej.   NXT The Great American Bash Night 1: Thea vs Roxanne o pas NXT Women's to może być dobre. Tony vs Tavion o NXT Heritage Cup no zobaczymy jak to wyjdzie. Alba i Isla vs Jakara i Lash, walka może wyjść fajnie, ale te pasy ehh meh. Joe Hendry się pojawi! Najlepsza wiadomość.    Evans, Nathan i Axiom vs The Rascalz czuję tu wygraną Rascalz i potencjalnego shota na tytuły NXT Tag Team dla nich w przyszłości. Świetna walka około 14 minutowa i skończyło się tak jak myślałem, ale poczułem się tutaj jak za starych czasów NXT, świetny pojedynek i chanty "NXT!" Polecam tę walkę mega i Rascalz pewnie pretendentami po tym pinie na mistrzach, genialne starcie, a na koniec Ethan dostanie walkę z Oro o tytuł na TGAB i fajnie.   Plusy: Brooks vs Briggs Oro vs Ashante Wren wygrywa i ma jakieś story Trick vs Alexander Lash i Jakara vs Karmen i Sol Ethan i Oro mają zabawne story Main Event   Minusy: Segment otwierający Lexis pada po 2 minutach i 30 sekundach   Podsumowanie: Ogólnie poza tymi dwoma minusami to naprawdę bardzo przyjemne NXT, początek nie zapowiadał niczego ciekawego, ale z czasem było co raz lepiej i uważam to za udany odcinek, powyżej przeciętnej zdecydowanie, naprawdę kilka bardzo dobrych bądź świetnych walk, dostaliśmy kilka zapowiedzi na kolejne dwa odcinki NXT, które będą specialami, no ja jestem pod wrażeniem, bo nie spodziewałem się tak przyjemnego odcinka, solidna dawka wrestlingu w tegotygodniowym epizodzie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...