Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!

    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

10 największych pro wrestlerów w MMA


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  234
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  01.01.2009
  • Status:  Offline

Jak bliskie są MMA i zawodowe zapasy? Spoglądając na japońską scenę MMA i pro wrestlingu można powiedzieć, że ich związek jest bardzo, bardzo bliski. Trochę gorzej wygląda to w USA, gdzie zawodowi zapaśnicy nie zbyt chętnie próbują swoich sił w MMA. Chciałbym przedstawić wam 10 największych zawodowych zapaśników, którzy na stałe zapisali się w historii MMA. W rankingu uwzględnieni są zawodnicy, którzy zaczynali kariery od pro wrestlingu.

 

 

 

10. Antonio Inoki

 

Japońska wersja Hulka Hogana, który w pewnym czasie zaczął pojedynkować się z przedstawicielami innych dyscyplin sportu. Walczył min. z Muhamadem Alim, jednym z najlepszych pięściarzy w historii. Była to walka na zasadach MMA, która pozostawiła stereotyp bokserskich nóg w MMA. Później stał sie nauczycielem wielu japońskich zawodników MMA, jednak nie zrezygnował całkowicie z zawodowych zapasów i założył własną organizację IGF(Inoki Genome Federation), w której walczy Josh Barnett i sporadycznie pojawia się Bobb Sapp.

 

 

 

 

 

 

9. Nobuhiko Takada

 

Zanim został prezydentem organizacji Pride Fighting Championship, Takada walczył w wielu japońskich eventach pro wrestlingu jak: New Japan Pro Wrestling(NJPW) czy Union of Wrestling Force International(UWFI). Promotorzy dostrzegli w nim potencjał i wyzwali do pojedynku z wrestlerem największego mistrza Gracie Jiu-Jitsu Ricksona Gracie. Walka, gdy już doszła do skutuku zakończyła się w sposób mało zaskakujący- Rickson poddał rywala w mniej niż pięć minut, ale sukces pierwszej gali Pride pozwolił na organizację kolejnych. Podczas Pride 5 Takada poddał skrętówką Marka Colemana. Można powiedzieć, że dzięki Takadzie mieliśmy okazję oglądać na białym ringu Fedora, Cro Copa i Wanderleia...

Kazuo Yamazaki vs Nobuhiko Takada

 

 

 

 

 

8. Kazuyuki Fujita

 

Zawodnik z niezwykle mocną szczęką, bogatą w sukcesy amatorską karierą w zapasach, która zaowocowała kontraktem z NJPW. Przez wiele lat Fujita trenował z Inokim, by stać się zawodnikiem MMA, mogącym nawiązać walkę z fighterami Pride. Zawodnik ten ma na swoim koncie zwycięstwa z takimi gwiazdami jak: Mak Kerr czy Ken Shamrock. Był również bardzo bliski pokonania Fedora, gdy trafił Rosjanina mocnym prawym, po którym niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej zaczął chwiać sie na nogach. Gdyby zamiast szukać obalenia, Fujita poszukał nokautu w walce z Fedorem to może zakończyłby walkę z pasem wokół bioder. Niestety dla zawodnika skończyło się odklepaniem zanim pierwsza runda dobiegła końca.

 

W zawodowych zapasach Fujita był bardzo ważnym zawodnikiem. Trzykrotnie zdobywał pas Grand Prix wagi ciężkiej NJPW, który odebrał mu obecny mistrz UFC Brock Lesnar.

 

 

 

 

7. Kiyoshi Tamura

 

Weteran ringów UWF, UWFi oraz Rings, do momentu zanim nie pojawił się Sakuraba był numerem jeden wśród japońskich zawodników MMA. Przez ponad 10 lat potykał sie z najlepszymi zawodnikami na świecie: Jeremy'm Hornem, Frankiem Shamrockiem, Patem Miletichem, Minowamanem czy Renzo Graciem.

 

 

 

 

6. Dan Severn

 

Jest przedstawiany jako amatorski zapaśnik, który od razu przeszedł do MMA. Nic bardziej mylnego. Severn zanim trafił do klatek zmagał się na ringu UWFi w Japonii, we wczesnych latach 90. W 1995 roku został mistrzem wagi ciężkiej organizacji NWA, a po niecałym roku wygrał turniej na UFC 5. Jedyny człowiek w historii, który dzierżył dwa tytuły w różnych sportach w tym samym czasie. Po wygraniu UFC Severn powrócił jeszcze do zawodowych zapasów, by walczyć w organizacji WWF.

 

 

 

 

5. Akira Maeda

 

Z MMA zetknął się po raz pierwszy w 1991 roku, gdy walczył w nieistniejącej już organizacji Rings, tuż po upadku organizacji pro wrestlingu UWF, z którą miał kontrakt. Po upadku Rings zawodnik ten nie dołączył do swoich kolegów, którzy postanowili walczyć w Pride FC i zakończył zawodniczą karierę.

 

 

 

4. Masakatsu Funaki

 

Razem z Minoru Suzukim założył w 1993 roku organizację Pancrase, w której zaczynał min. Ken Shamrock. Jako, ze w Pancrase na początku występowało bardzo dużo byłych pro wrestlerów trenowali oni razem w jednym budynku pod okiem Funakiego. Oto co na temat swojego mistrza powiedział Ken Shamrock:

 

"Najwięcej nauczyłem się od niego. Opiekował się mną i innymi chłopakami i wniósł nas na bardzo wysoki poziom." W MMA stoczył 53 walki z czego 39 wygrał. Walczył z takimi znakomitościami jak: Bas Rutten, Ken Shamrock, Semmy Schilt czy Kazushi Sakuraba.

 

 

 

3. Ken Shamrock

 

Możliwe, że Funaki za dobrze wyszkolił Amerykanina. Ken pokonał swojego mistrza i został pierwszym w historii Królem Pancrase, co dało mu szanse walki na UFC 1. Shamrock był jednym z najbardziej dominujących zawodników Pancrase i nawet gdy przegrał na UFC z Roycem Gracie nie przestał być na szczycie. Po zwycięstwie nad Danielem Severnem i zdobyciu pasa UFC stał sie gwiazdą w swojej ojczyźnie. Po walkach w początkowym okresie UFC, Shamrock podpisał kontrakt z WWF, skąd wziął się jego przydomek "Najgroźniejszy człowiek na świecie". Po epizodzie z WWF powrócił do MMA jednak już bez większych sukcesów.

 

 

 

2. Kazushi Sakuraba

 

Legenda? Bohater? Symbol? Jakiego słowa użyć, by określić go jako zawodnika MMA? Z pewnością każde z tych określeń okaże się trafne. Jednak Saku nie rozpoczynał swojej przygody z ringiem od MMA. W 1993 roku Japończyk walczył dla UWFi oraz Kingdom Pro Wrestling. Gdy jego opiekun Takada zaczął walczyć w MMA Sakuraba postanowił zrobić to samo. Najpierw porażka w debiucie z Kimo Leopoldo a następnie udany występ na UFC Japan, gdzie pokonał Marcusa Silveirę i zapoczątkował swoją serię zwycięstw nad zawodnikami BJJ. Po zwycięstwie na UFC J powiedział "W rzeczywistości pro wrestling to mocny sport". Osiągnięć Sakuraby w MMA nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników tego sportu.

 

 

 

 

1. Brock Lesnar

Lesnar w przeciągu dwóch lat od początkującego zawodnika doszedł do pasa mistrzowskiego UFC. Zaskakujące? Na pewno! Jednak Lesnar nie zawdzięcza swego sukcesu tylko warunkom fizycznym, które dają mu ogromną przewagę nad rywalami. Trzeba pamiętać, ze obecny mistrz UFC był jednym z najzdolniejszych zapaśników, którzy brali udział w zawodach NCAA. Postęp, jaki poczynił od debiutu w MMA do dnia dzisiejszego tylko potwierdza tę tezę. Jako zapaśnik Brock walczył nie tylko w USA ale także w Japonii, gdzie zmierzył się między innymi z Fujitą.

 

 

 

W rankingu nie mógł być uwzględniony Bob Sapp, gdyż jego debiut w pro wrestlingu miał miejsce już po debiucie w Pride. Bobby Lashley na razie osiągnął za mało w MMA by brać go pod uwagę, to samo dotyczy Daniela Pudera.

 

A na koniec... Fighterzy MMA w pro wrestlingu

 

Jako zawodnicy walczyli: Ikuhisa Minowa, Don Frye, Josh Banett, Tank Abbott, Mark Coleman, Kevin Randleman, Bas Rutten

 

Jako sędzia TNA występował Tito Ortiz

 

 

autorstwa mojego dla mmablog.pl

 

Chciałem się zapytać was ekspertów co sądzicie o tym arcie

  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Euz

    1

  • marsko07

    1

  • pablobjj

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  406
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  17.05.2008
  • Status:  Offline

Mi się nawet podoba ten artykuł.

Fajnie że coś takiego napisałeś,bo kiedyś założyłem temat z pytaniem o wrestlerach w mma,a tu dostałem dodatkowo kilka szczegółów. :-)

old ECW + Hogan,SCSA forever

Music = fuel of my soul

21105114604a639bcda9849.jpg


  • Posty:  3 551
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2006
  • Status:  Offline

Takada walczył w wielu japońskich eventach pro wrestlingu jak: New Japan Pro Wrestling(NJPW) czy Union of Wrestling Force International(UWFI).

Walczył czy nie walczył, istotne jest to, że był założycielem UWF-i, po tym jak UWF podzieliło się na RINGS i UWF-i

 

5. Akira Maeda

 

Z MMA zetknął się po raz pierwszy w 1991 roku, gdy walczył w nieistniejącej już organizacji Rings, tuż po upadku organizacji pro wrestlingu UWF, z którą miał kontrakt.

Znów małe poprawki - bardziej istotne od tego czy miał kontrakt z UWF jest to, że był jednym z szefów tej federacji. A co do RINGS, to założył ten fed.

 

Była to walka na zasadach MMA, która pozostawiła stereotyp bokserskich nóg w MMA

 

Generalnie, to Inoki żeby kopnąć przeciwnika, musiał 1 kolano mieć na macie i na takich zasadach opierał się ten mecz. Więc 100% mma to nie było.

14078636424fdfa1a4c8062.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Polecana zawartość

    • WWE WrestleMania 41
      Spekulacje i dyskusje na temat największego wydarzenia wrestlingowego roku - WrestleManii 41!
        • Dzięki
      • 100 odpowiedzi
    • WWE RAW - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami z Monday Night Raw na Netflix!

      W tym wątku użytkownicy forum dyskutują na temat czerwonego brandu od 2010 roku. Pozostaw swoją cegiełkę w temacie, zawierającym 17,9 tyś. odpowiedzi i 2,9 mln wyświetleń. :)
      • 18 018 odpowiedzi
    • New Japan Pro Wrestling - Dyskusja Ogólna
      Miejsce na ogólne dyskusje związane z New Japan Pro Wrestling.
      • 703 odpowiedzi
    • Kobiecy Pro Wrestling
      Ogólne dyskusje na temat pro wrestlingu w wykonaniu płci pięknej.
        • Lubię to
      • 101 odpowiedzi
    • TNA Wrestling - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Miejsce w dedykowane ogólnym dyskusjom na temat TNA/Impact Wrestling!

       

      Wczorajszy IMPACT właśnie się ściąga, więc opinia w późniejszym terminie
        • Lubię to
      • 9 352 odpowiedzi
    • AEW Saturday Collision - ogólne dyskusje i komentarze
      Miejsce gdzie możesz podzielić się wrażeniami z programu AEW Dynamtie!
        • Lubię to
      • 147 odpowiedzi
    • AEW Dynamite - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Miejsce gdzie możesz podzielić się wrażeniami z programu AEW Dynamtie!
      • 1 186 odpowiedzi
    • WWE SmackDown! - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Dziel się wrażeniami z Friday Night SmackDown!
      • 9 573 odpowiedzi
    • WWE NXT - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Dziel się wrażeniami z WWE NXT!
      • 4 883 odpowiedzi

  • Najnowsze posty

    • MattDevitto
      Ciężko się dziwić skoro o RTWM powiedziano już wszystko z 3 tygodnie temu Trwa już ona zdecydowanie za długo, a w dodatku nie rozpieszcza pod względem ważnych wydarzeń. Bo co kolejny raz ma się mówić o heel turnie Jaśka?
    • Attitude
      Nazwa gali: TNA Unbreakable 2025 Data: 17.04.2025 Federacja: Total Nonstop Action Wrestling Typ: Online Stream Lokalizacja: Las Vegas, Nevada, USA Arena: Cox Pavilion Format: Live Platforma: TNA+ Komentarz: Matthew Rehwoldt, Tom Hannifan & Shawn Merriman Karta: Wyniki: Powiązane tematy: TNA Wrestling - dyskusje, spoilery, wrażenia
    • DarthVader
      Przeglądam socjale i aż zdziwił mnie fakt, że w tygodniu, w którym odbywa się WrestleMania, wszyscy mówią o AEW...  Nawet zawodnicy WWE i sam Nick Khan nie mogą przestać o nich mówić w wywiadach... Co ciekawe, Nick Khan przedstawił WWE jako underdoga () i w sumie nie ma się co dziwić, jak spojrzy się na to, co działo się na tym Dynamite. Rozwalili system! :o Do tego Tony oblepił całe lotnisko w Las Vegas banerami AEW..."   Widać, że po długiej passie wręcz przesadnego hajpu na WWE z okazji Bloodline, szala przechyla się na AEW. I bardzo dobrze. 
    • Attitude
      Nazwa gali: Stardom American Dream 2025 In Sin City Data: 17.04.2025 Federacja: World Wonder Ring Stardom Typ: Pay Per View Lokalizacja: Las Vegas, Nevada, USA Arena: Silverton Casino Format: Live Platforma: TrillerTV Komentarz: Dan Barry & Trevin Adams Karta: Wyniki: Powiązane tematy: Kobiecy Pro Wrestling - dyskusje
    • Attitude
      Nazwa gali: AEW Collision #89 - Spring BreakThru - Dzień 2 Data: 17.04.2025 Federacja: All Elite Wrestling Typ: TV-Show Lokalizacja: Boston, Massachusetts, USA Arena: MGM Music Hall at Fenway Format: Live Platforma: TNT Komentarz: Toni Storm Karta: Wyniki: Powiązane tematy: All Elite Wrestling - dyskusja ogólna AEW Dynamite - dyskusje, spoilery, wrażenia AEW Saturday Collision - ogólne dyskusje i komentarze Ring of Honor - dyskusja ogólna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...