Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!

    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

Nad czym każdy mark powinien się zastanowić?


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  6 708
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Pomysł na założenie tego tematu przyszedł mi do głowy dawno temu, a ponieważ teraz forum zalewa fala marków, okazja jest wyborna ;). O co chodzi? Był już temat o wrestlingowych aksjomatach, który powinien być dla marków sugestywny. Zastanówmy się jednak nad innymi rzeczami, które pokazują, że z tą prawdziwością wrestlingu coś jest nie tak. Z moich obserwacji wynika, że mówienie o bookerach itd. marki wpuszczają jednym uchem, a wypuszczają drugim. To jest dla nich za trudne. Może więc lista pytań, na które nie będą umieli odpowiedzieć skłoni ich do refleksji. Jeżeli nie, to będziemy mieli dużo zabawy ;).

 

PS: proszę podawać swoje propozycje w formie pytań ;).

 

1. Dlaczego ten sam wrestler potrafi być przez wiele miesięcy dobry, potem przez wiele miesięcy zły, a potem znowu przez wiele miesięcy dobry, i tak w kółko? Normalny człowiek się tak nie zachowuje.

2. Dlaczego gale trwają zawsze tyle samo? Walki wrestlingowe nie są przecież na czas, więc nie da się przewidzieć, kiedy będzie koniec. Mimo to każde RAW, SmackDown! i iMPACT! kończą się po dwóch godzinach, a PPVs po trzech.

3. Zdarza się, że we wrestlingu ktoś kogoś porywa. Gdzie porywający trzyma porwanego w przerwach między galamii dlaczego nikt nie wezwał policji?

4. Dlaczego sędzia po najmniejszym dotknięciu pada i jest nieprzytomny? Nawet amatorzy wyciągani na ring nie są tacy wrażliwi.

1005187806541accfacb3d6.jpg

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • -Raven-

    10

  • SixKiller

    7

  • luki

    3

  • RR

    3

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  1 858
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  13.02.2007
  • Status:  Offline

Ja bym jeszcze dodał:

5. Dlaczego wrestler leży nieprzytomny po ciosie lub zwija sie z bólu po chwili wstaje i jakby wszystkie "dolegliwości" nagle przechodzą.

1480916194a0b1a85edad5.jpg


  • Posty:  374
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  25.04.2007
  • Status:  Offline

6. Dlaczego wrestlerzy uderzają siebie tak powooooli, nawet na początku meczu, gdy nie są zmęczeni?

7. Czemu wrestlerzy używają chopsów zamiast zwyczajnych uderzeniem pięściami?

8. Dlaczego wrestlerzy czasami ze sobą gadają podczas meczu zamiast się bić?

 

A swoją drogą to temat świetny :D


  • Posty:  1 242
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  21.03.2007
  • Status:  Offline

9. Dlaczego podczas niektórych akcji jeden zawodnik pomaga drugiemu zamiast się wyrywać?

10. Dlaczego Rey Mysterio pokonuje Khaliego?

11. Dlaczego można wstać po uderzeniue krzesłem/młotem/schodami a nie można po FU?

Edytowane przez Biggmac
Independent > Entertainment

15502940234d45cf586db3e.jpg


  • Posty:  3 551
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2006
  • Status:  Offline

Six - Świetny temat :)

 

12.Dlaczego wrestlerzy nigdy nie mają poobijanych twarzy i siniaków na ciele?

13.Dlaczego tylko najlepsi potrafią wstać po finisherze ?

 

jak coś mi przyjdzie na myśl to dopisze :)

Edytowane przez Euz

14078636424fdfa1a4c8062.jpg


  • Posty:  88
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  03.12.2007
  • Status:  Offline

13.Dlaczego przeciwnik Mysterio lądując na linach, nie próbuje z niej zejść, w jakiś sposób uciec z ringu? Nie jest świadom? Przecież cała hala aż się trzęsie od pisków dwunastolatków czekających na Six One Nine. :D

 

14.Dlaczego Finisher danego wrestlera nigdy nie jest na początku meczu?

Przecież skoro SCM Shawna Michaels'a ma taką siłę, HBK mógłby zatrzymać show zaraz po gongu, zanim by się on na dobre zaczął. ;)

 

Jak mi coś przyjdzie do głowy jeszcze to dopiszę.. :)


  • Posty:  6 708
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Widzę, że Wam dobrze idzie ;). Tylko jedna prośba, nie wymyślajcie niczego na siłę. Chodzi o pytania, które gdybyście zadali w rzeczywistości, to usłyszelibyście długie eeeeee, a potem być może próbę odpowiedzi ;). Gdybyście zaś spytali marka Reya dlaczego jego ulubieniec pokonał Khaliego, to usłyszelibyście najprawdopodobniej, że dlatego, że jest szybki, zwinny i przebiegły. Nie o to chodzi.

1005187806541accfacb3d6.jpg


  • Posty:  1 858
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  13.02.2007
  • Status:  Offline

8. Dlaczego wrestlerzy czasami ze sobą gadają podczas meczu zamiast się bić?

sorry ale to jeszcze da sie wytlumaczyć ;) np. mogą coś sobie wrzucać czy coś w tym stylu, zależy też jak ktoś na to patrzy ;)

 

Ja jeszcze może podam przykład taki z walk Rey'a Mysterio ;). Mianowicie podczas walki przeciwnik kopie, wykręca noge Rey'a, uderza nią o narożnik ringu itd...Mysterio kuleje albo nawet chodzić nie może, noga go niby napier****...Po tym wszystkim Rey wykonuje jakąś akcje, przeciwnik ustawia sie ślicznie na Six-One-Nine i.... CUD !!...Rey'a może chodzić...baa...On nawet biegać już może (czasami od połowy ringu zaczyna normalnie biec jakby przedtem przeciwnik nie pastwił sie 10 min nad jego nogą).

Ten przykład tyczy sie także innych zawodników ;)

 

Teraz niech taki mark powie czy to w życiu realnym jest możliwe...w sekunde przestała go noga boleć, że mógł NORMALNIE biec ??

1480916194a0b1a85edad5.jpg


  • Posty:  374
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  25.04.2007
  • Status:  Offline

mogą coś sobie wrzucać czy coś w tym stylu, zależy też jak ktoś na to patrzy

Ale na przykład gdy Kane trzymał Snitsa do chokeslama podczas jakiejś walki w WWE i sobie rozmawiali to przesada była :D


  • Posty:  1 473
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  15.05.2007
  • Status:  Offline

Good Idea Six :) (Rocket, rozumiem, że twoje pytanie miało numer 15)

 

16. Dlaczego Wrestler pobity na backstage staje niedługo potem do walki?

17. Dlaczego Wresterzy dostają głupie Gimmicki?

18. Dlaczego akurat Mysterio jest maltretowany przez Heelów?


  • Posty:  1 615
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  11.02.2006
  • Status:  Offline

Sorry wszystki za offtop ale musze: Gotix, zamilcz, prosze!

  • Posty:  312
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  08.02.2008
  • Status:  Offline

Dlaczego podczas np. Ladder matchy zawodnicy wchodzą na drabinę tak wolno ? Nie lepiej wbiec, ściągnąć szybko pas, zamiast spadać na łeb na szyję ?

Ile osób wstało po leg dropie Hogana ,a ile po Cop Killach ?

Dlaczego niejednokrotnie na powtórce można zobaczyć jak cios pięścią przelatuje obok, a mimo to wrestler zachowuje się jakby dostał potężny cios ?

Dlaczego sędzia daje się nabierać na proste sztuczki typu Edge odwiązuje narożnik, sędzia zawiązuje go i w ogóle nie obchodzi go przez czas wiązania przebieg meczu, a Edge bierze krzesło i wali nim w głowę np. Mysterio, po czym wyrzuca krzesło ? Przecież każdy głupi zauważyłby to i zdyskwalifikował takiego Edge'a

 

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę, bardzo dobry temat :D

Nie bierzcie ze mnie przykładu.

  • Posty:  6 708
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Ok, widzę, że temat schodzi na psy. Szczerze mówiąc spodziewałem się, że wcześniej niż później się to stanie i zamiast pytań zmuszających do kapitulacji zaczną się pojawiać gnioty z Mysterio w roli głównej. Zresztą spójrzcie na post xero...

1005187806541accfacb3d6.jpg


  • Posty:  1 242
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  21.03.2007
  • Status:  Offline

Six ten temat to ciekawa sprawa, więc może "dasz mu" jeszcze jedną szanse? Posty z Reyem możesz np. kasować. BTW ja u siebie dałem Reya i Khalasa tylko jako przykład pytania"jak to możliwe że malec pokonuje olbrzyma."
Independent > Entertainment

15502940234d45cf586db3e.jpg


  • Posty:  6 708
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Biggmac_DBC, Razor mi zaproponował kasowanie postów i chyba to zrobię, bo temat po prostu stał się odpychający dla poważnych użytkowników. Nikomu się pod czymś takim nie będzie chciało wpisywać.

1005187806541accfacb3d6.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Polecana zawartość

    • WWE Backlash 2025
      Dyskusje na temat wydarzenia WWE Backlash 2025!
        • Dzięki
      • 26 odpowiedzi
    • WWE WrestleMania 41
      Spekulacje i dyskusje na temat największego wydarzenia wrestlingowego roku - WrestleManii 41!
        • Dzięki
      • 147 odpowiedzi
    • WWE RAW - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami z Monday Night Raw na Netflix!

      W tym wątku użytkownicy forum dyskutują na temat czerwonego brandu od 2010 roku. Pozostaw swoją cegiełkę w temacie, zawierającym 17,9 tyś. odpowiedzi i 2,9 mln wyświetleń. :)
      • 18 039 odpowiedzi
    • New Japan Pro Wrestling - Dyskusja Ogólna
      Miejsce na ogólne dyskusje związane z New Japan Pro Wrestling.
      • 710 odpowiedzi
    • Kobiecy Pro Wrestling
      Ogólne dyskusje na temat pro wrestlingu w wykonaniu płci pięknej.
        • Lubię to
      • 107 odpowiedzi
    • TNA Wrestling - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Miejsce w dedykowane ogólnym dyskusjom na temat TNA/Impact Wrestling!

       

      Wczorajszy IMPACT właśnie się ściąga, więc opinia w późniejszym terminie
        • Lubię to
      • 9 352 odpowiedzi
    • AEW Saturday Collision - ogólne dyskusje i komentarze
      Miejsce gdzie możesz podzielić się wrażeniami z programu AEW Dynamtie!
        • Lubię to
      • 147 odpowiedzi
    • AEW Dynamite - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Miejsce gdzie możesz podzielić się wrażeniami z programu AEW Dynamtie!
      • 1 186 odpowiedzi
    • WWE SmackDown! - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Dziel się wrażeniami z Friday Night SmackDown!
      • 9 599 odpowiedzi
    • WWE NXT - dyskusje, spoilery, wrażenia
      Dziel się wrażeniami z WWE NXT!
      • 4 893 odpowiedzi

  • Najnowsze posty

    • Jeffrey Nero
      Spoko odcinek wczoraj już widziałem. Nie udało mu się przez pandemię zostać komentatorem w WWE może jakaś fucha w AEW.
    • IIL
      Maven znów zaskoczył z swoim youtubem i w ostatnim odcinku pokazał jak wygląda AEW od kuchni. Dostał się na backstage nie będąc zaproszonym...  Warto zobaczyć do końca:    
    • Attitude
      Nazwa gali: AJPW Champion Carnival 2025 - Dzień 12 Data: 10.05.2025 Federacja: All Japan Pro Wrestling Typ: Online Stream Lokalizacja: Sapporo, Hokkaido, Japan Arena: APA Hotel & Resort Sapporo Publiczność: 512 Format: Live Platforma: AJPW.tv Karta: Wyniki: Powiązane tematy: Independent Zone
    • IIL
      W wolnych chwilach lubię sobie dłubać w bazie danych serwisu cagematch.net. Często bywa tak, że trafiam na coś interesującego i wpadłem na pomysł, że warto stworzyć wątek na forum gdzie możemy wstawiać różne warte uwagi statystyki, mało znane walki, rekordy itd.  Kilka moich ostatnich znajdziek: Przeglądając wyniki WWF z lat 80 natrafiłem na to, że niejaki Mr. Fuji stoczył w 1982 roku aż 278 walk w WWF. To absolutny rekord do jakiego udało mi się dokopać na cagematchu jeżeli chodzi o ilość stoczonych walk w skali roku. To jednak nie wszystko, Mr. Fuji w 1982 występował również w innych federacjach: NWA 3 walki, niejakie Varrousac Promotions 3 walki, Maple Leaf Wrestling 2 walki i jedna walka w Mid Atlantic Championship Wrestling daje w sumie 287 walk w skali roku!  Jego schedule i wszystko można oczywiście podejrzeć na CM: Profil Mr. Fuji: Career « Mr. Fuji « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database WWW.CAGEMATCH.NET Internet Wrestling Database Tutaj można podejrzeć wszystkie jego 278 walk w WWF. Czasami występował trzy razy jednej nocy: Matches « Mr. Fuji « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database WWW.CAGEMATCH.NET Internet Wrestling Database Lubię przeglądać wyniki wydarzeń niezależnych na specjalne okazje. Często pojawiają się ciekawe czy też dziwne karty. Można się tam dokopać na CM wchodząc w sekcję Events -> Results i w sekcji Promotion wybrać Freestyle Shows. Wyniki zwracane dla USA i Japonii bywają bardzo ciekawe... Na przykład tutaj w wynikach dla takich gal w USA z 2006 znaleźć można znaleźć show, któremu moim zdaniem najbliżej do "WCW One Night Stand" z czegokolwiek, co zrobiono po upadku tej federacji: Wydarzenie te było swego rodzaju tribute PPV dla organizowanych przez NWA i później WCW gal "Sarday Night", których epizody zaczynały się zawsze o 18:05 na stacji TBS przez niemalże 30 lat (1971-2000).  World Wrestling Legends - 6:05 The Reunion « Events Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database WWW.CAGEMATCH.NET Internet Wrestling Database   Goldberg stoczył walkę dla HUSTLE będąc na kontrakcie w WWE. Co ciekawe, pojawił się tam tuż po tym jak stracił World Heavyweight Championship   To tyle na początek. Wątek będzie aktualizowany i zapraszam również do dzielenia się swoimi "znajdźkami". Nie zapomnijcie dodać linka i screenshota omawianej sprawy.  
    • Jeffrey Nero
      to akurat podchwytliwe pytanie bo wcale. Ogolona jest na zero Szczerze to raz na jakiś czas może się pojawi, ale nie co gale jest to dodatkowe liczenie pkt czego nie lubię.   1. John Cena (c) 2. Lyra Valkyria 3. Gunther 4. Jacob Fatu (c) 5. Dominik Mysterio (c)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...