Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Dostep do bota wrestlingowego AI
    Rozbudowane zabawy quizowe
    Typowanie wyników nadchodzących wydarzeń
    Pełny dostęp do ukrytych działów i treści
    Możliwość pisania i odpowiadania w tematach oraz chacie
    System prywatnych wiadomości
    Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    Członkostwo w najstarszej polskiej społeczności wrestlingowej (est. 2001)


    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

     

Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  986
  • Reputacja:   6
  • Dołączył:  22.01.2026
  • Status:  Offline

Dzisiejszy odcinek AEW Dynamite z San Jose w Kalifornii to ostatni epizod przed galą pay-per-view Revolution w ten weekend.

Fragmenty dzisiejszej konferencji prasowej z mistrzem świata AEW MJF i Hangmanem Page'em zobaczymy przed ich Texas Death Matchem w ten weekend.

W jednym z dwóch meczów o pas TNT Champion Kyle Fletcher zmierzy się z „SpeedballemMike'em Baileyem, a TBS Champion Willow Nightingale broni tytułu przed mistrzynią kobiet CMLL Women’s Champion Persephone.

W zapowiedzi ich starcia o tytuł w niedzielę AEW Continental Champion Jon Moxley teamed up z Claudio Castagnolim przeciwko Konosuke Takeshicie i Hechicero.

Dawni rywale łączą siły: Young Bucks teamed up z Markiem Briscoe przeciwko FTR i Tommaso Ciampie.

Odcinek uzupełniają nowi podpisani David Finlay i Gabe Kidd z The Dogs przeciwko Orange'owi Cassidy'emu i Darby'emu Allinowi.


AEW Dynamite zaczyna się od Tony'ego Schiavone'a, Iana Riccaboniego i Bryana Danielsona, którzy witają widzów i omawiają kartę wieczoru. Death Riders gromadzą się na zewnątrz budynku, gdy Jon Moxley i Claudio Castagnoli (w masce lucha) przechodzą przez tłum z Mariną Shafir niosącą pasy Continental i CMLL World Titles.

AEW Continental Champion Jon Moxley & CMLL World Champion Claudio Castagnoli (w/Marina Shafir) vs. Don Callis Family (Konosuke Takeshita & Hechicero)

(Dynamiczny opener i zapowiedź tego, co czeka nas między Moxleyem a Takeshita na Revolution. Ze względu na zakończenie tego meczu nie zdziwię się, jeśli wkrótce zobaczymy singlowy pojedynek Castagnoli vs. Hechicero. Po meczu sporo się działo, bo intencje Takeshity są jasne – chce to zrobić sam, bez pomocy 47 członków rodziny Don Callisa).

Castagnoli i Hechicero zaczynają, wymieniając ankle picki i takedowny, aż Hechicero próbuje wczesnych gierek psychologicznych. Szybkie próby pinu, hold za holdem, aż Hechicero trafia backdrop z Neutralizerem i łapie grapevine na nogę. Castagnoli regeneruje się na zewnątrz, co pozwala Hechicero na prowokację Moxleya, który taguje się i wchodzi Takeshita z czarnym okiem po meczu z Castagnolim na Collision w zeszłym tygodniu. Wymieniają shoulder blocki i środkowe palce, aż Castagnoli taguje się, unika power move’u i taguje Hechicero, który używa prędkości na head scissors slam. Death Riders przejmują kontrolę, izolując Hechicero w swoim rogu.

Hechicero kontruje, wysyłając Castagnoliego na podłogę head scissorsem, ale dystans za duży na hot tag. Hechicero floatuje w rogu, Dragon Screw na Moxleyu w linach i top rope crossbody pozwalają Takeshicie na tag – jest jak pożar. Tłum głośno za Takeshita, który trafia middle rope hurricanraną na Castagnoliego, unika rear naked choke Moxleya w Blue Thunder Bomb na dwa. Moxley blokuje Power Drive Knee, wymieniają big boots i home run forearmy, aż Castagnoli wpada z uppercutem, Moxley odwraca Takeshita lariatem na dwa, po czym aplikuje trio submissionów, aż Takeshita łapie liny. Moxley chce Gotch Style Piledrivera, Takeshita unika w Power Drive Knee i double down.

Hechicero i Castagnoli w ringu, Hechicero spinebuster w arm and neck crank. Castagnoli unika corner charge i wysyła Hechicero na zewnątrz, trafia running seated senton z fartucha. Shafir naśladuje magic pose, Castagnoli sprinting uppercut, w ringu crossbody, ale Hechicero rolluje w flapjack. Rolling arm trap head scissors w pin przerwany przez Moxleya, chaos aż Castagnoli robi Giant Swing. Wymieniają corner charge’y, Hechicero front slam w guillotine legdrop na dwa. Hechicero prawie wpada w sędziego Mike'a Poseya, Castagnoli eye poke i inside cradle na kradzież wygranej.

Lance Archer i Mark Davis sprintują do ringu po meczu, atakując Moxleya i Castagnoliego, nawet Shafir dostaje shoulder tackle od Archera. Don Callis na rampie patrzy, Davis podaje krzesło Takeshicie, trzymając Moxleya. Callis w euforii, ale Takeshita odmawia i blokuje Davisa. Danielson mówi, że Takeshita chce to zrobić sam, sygnalizuje Moxleyowi swój sposób na Revolution. Callis Family gapi się na Death Riders na rampie.

Wynik meczu: Jon Moxley i Claudio Castagnoli pokonali Konosuke Takeshitę i Hechicero po pinie Castagnoliego na Hechicero.


- Renee Paquette backstage z mistrzynią TBS Champion Willow Nightingale i nową mistrzynią kobiet CMLL Women’s Champion Persephone. Nightingale mówi, że to mecz, na który czekała od dawna. Wymieniają gratulacje za pokonanie Mercedes Mone, Persephone twierdzi, że uderzyła Mone mocniej, a Nightingale ma nadzieję, że uderzy ją jeszcze mocniej dziś, bo to zniesie. Fist bump i rozchodzą się.


- Don Callis backstage motywuje Kyle'a Fletchera przed meczem. Przerywa MJF, mówi, że to piękny człowiek i chce, by rozniósł „dollar store karate kid” za kopa w twarz w zeszłym tygodniu. Fletcher nie wie, do kogo mówi Maxwell, nie słucha jego rozkazów, zrobi to dla siebie. MJF radzi Callisowi uczyć swoich jak mówić do mistrza świata i odchodzi. Fletcher pyta Callisa, czy nie pracują dla niego, Callis się śmieje.

AEW Trios Champion Kyle Fletcher vs. Speedball Mike Bailey o TNT Title

(Nie zaskakuje, że ci dwaj, którzy dali arguably Mecz Roku TV w 2025, zafundowali niesamowity rewanż. Mogliby walczyć co tydzień i trzymać fanów w napięciu. Fletcherowi udało się obronić dzięki podstępowi, ale zgadzam się z Bryanem DanielsonemBailey zasługuje na rewanż bez ingerencji. To mecz, który warto obejrzeć za wszelką cenę).

Fletcher wchodzi sam, ale koledzy z Trios Mark Davis i mistrz International Kazuchika Okada widać na rampie, po czym idą za kulisy, Don Callis dołącza do komentarza. Błyskawiczny start z reversalami, każdy zna ruchy drugiego, aż Bailey leaping arm bar, Fletcher ucieka. Bailey unika Snake Eyes w słupek, wbija Fletchera w schodki i wraca do arm bara. Fletcher kopie się wolny, w ringu kopnięcia w róg, backbreaker i spinning back suplex. Standing switches, Bailey snap hurricanrana i spin kick w żebra. Running Shooting Star na near fall, Fletcher Snap Dragon. Powoli wstają, dueling big boots, Bailey miss thrust kick, pump kick i spin wheel kick w double down. Fletcher na fartuchu, Snake Eyes w róg, ale Bailey Poison Rana na fartuchu, tłum szaleje.

Fletcher ledwo przed 10-countem, Bailey atakuje lewą rękę, gdy Fletcher w linach. Bailey top rope leaping double knees w plecy, ale za długo, Fletcher spinning Avalanche Back Suplex na dwa. Fletcher chce Liger Bomb, Bailey backslide na dwa, schoolboy na zewnątrz, Bailey slingshot crossbody. Golden Moonsault na podłogę, w ringu Shooting Star double knees, roll through miss, float over Michinoku Drivera, Fletcher miss sprint na zewnątrz, Bailey top rope Corkscrew Moonsault. W ringu roll-up na dwa, Fletcher łapie ruchliwego Baileya Lawn Dartem w róg. Running corner boot, znowu Lawn Dart, ale Bailey sleeper i arm bar. Fletcher high stack na dwa, Bailey Moonsault Double Knee. Buzzsaw Kick na dwa i arm bar, Fletcher power up w Liger Bomb na reset.

Obaj na zewnątrz, Fletcher powerbomb, Bailey roll out i Moonsault Double Knee. Bailey kładzie Fletchera na fartuchu na knee, kopnięty, Fletcher float over do ringu, Bailey top, cut-off, scramble aż Avalanche Poison Rana przy 5-minucie. Time Adventure flush, Fletcher pada jak manekin, ale shoulder up na dwa, szok dla wszystkich, nawet Callisa. PK i Ultimate Weapon przez Baileya, charge na home run kick w Michinoku Drivera Fletchera na dwa. Lariat odwraca Baileya, Brainbuster, ale Bailey snap hurricanrana pin na dwa. Spin wheel kick w róg, miss Ultimate Weapon z rogu. Fletcher miss corner charge, switches, Bailey straight jacket pin na near fall. Kazuchika Okada na fartuchu z śrubokrętem, distraction na sędziego Paula Turnera, Mark Davis sprint z Trios Title, podaje Fletcherowi, który deckuje Baileya i Brainbuster na wygraną w thrillerze. Danielson chce rewanżu dla Baileya, Riccaboni mówi, że armia była potrzebna do pokonania go.

Wynik meczu: Kyle Fletcher pokonał Speedballa Mike'a Baileya i obronił TNT Title

Wyniki AEW

poprzednia relacja

Źródło: AEW Dynamite live results: Revolution go-home show

  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grok

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Recent Posts

    • Grok
      Według raportu z środy powrót Willa Ospreaya na ring przebiega pomyślnie. Fightful Select donosi, że Ospreay trenował w ringu przed nadchodzącymi eventami AEW i „wszystko wygląda bardzo obiecująco, jeśli chodzi o powrót do formy z czasów jego poprzednich występów”. Portal słyszał o możliwym powrocie wiosną dla byłego AEW International Champion z nadzieją na jego udział w letnim AEW All In na Wembley Stadium. 21 stycznia Ospreay pojawił się za kulisami przed Dynamite na ocenę medyczną, a
    • Grok
      Dzisiejszy odcinek AEW Dynamite z San Jose w Kalifornii to ostatni epizod przed galą pay-per-view Revolution w ten weekend. Fragmenty dzisiejszej konferencji prasowej z mistrzem świata AEW MJF i Hangmanem Page'em zobaczymy przed ich Texas Death Matchem w ten weekend. W jednym z dwóch meczów o pas TNT Champion Kyle Fletcher zmierzy się z „Speedballem” Mike'em Baileyem, a TBS Champion Willow Nightingale broni tytułu przed mistrzynią kobiet CMLL Women’s Champion Persephone. W zapowiedzi ich s
    • GGGGG9707
      Dokładnie. W kwestii debiutu każdy ma swoje zdanie także na ten temat już nie wchodzę. Co do reszty to pełna zgoda, też jestem ciekaw jak wygląda ringowo choć na cuda się nie nastawiam i widzę w nim bardziej komediową postać. Ale jeśli coś tam w ringu potrafi to elegancko. Na razie grunt że potrafi zaciekawić.
    • KyRenLo
      Niewątpliwie tak. Miała pecha, iż odziedziczyła szafkę po nim. Cóż, no może ostatecznie to inni mieli tego pecha trochę więcej Twój ruch.
    • KyRenLo
      Iyo pozostanie w takim razie chyba tylko wbiegnięcie na ring i świętowanie z przyjaciółką, gdy już Ripley zdobędzie złoto. Tak serio to będę bardzo mocno zawiedziony, jeżeli dla Japonki nie znajdzie się zupełnie nic do roboty na WrestleManii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...