Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Dostep do bota wrestlingowego AI
    Rozbudowane zabawy quizowe
    Typowanie wyników nadchodzących wydarzeń
    Pełny dostęp do ukrytych działów i treści
    Możliwość pisania i odpowiadania w tematach oraz chacie
    System prywatnych wiadomości
    Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    Członkostwo w najstarszej polskiej społeczności wrestlingowej (est. 2001)


    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

     

WWE Monday Night RAW – 21.07.2025. Skrót wideo i podsumowanie


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  3 832
  • Reputacja:   6
  • Dołączył:  24.11.2012
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Jasny

Za nami kolejny odcinek WWE Monday Night RAW, już mocno skupiający się na nadchodzącym SummerSlam. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń z tego show.

Raw otworzył CM Punk, który tydzień temu wygrał Gauntlet Match i tym samym stał się pretendentem do World Heavyweight Championship. Punk wspomniał, że wracając do WWE miał do realizacji kilka celów. Jeden z nich spełnił: w końcu main eventował WrestleManię. Teraz ma na liście kolejny: zostać ponownie mistrzem świata. Z respektem wypowiedział się o Guntherze. Przyznał, iż obecnie to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Wspomniał o osiągnięciach Austriaka. Podkreślił jednak, że całe swoje życie trenował dla takich momentów – by mógł ponownie udowodnić, iż nie jest jak każdy inny wrestler. W końcu jest „Best in the World”.

Można było spodziewać się, że na słowa Punka szybko zareaguje Gunther i mistrz też pojawił się w ringu. Dość długo czekał, by przemówić przez reakcję publiczności. Zaznaczył jednak, że tym razem nie wyszedł, by być uszczypliwy wobec pretendenta, albo tworzyć jakąś dramę. W gruncie rzeczy są do siebie podobni: są w WWE po to, by zdobywać pasy mistrzowskie i zarabiać pieniądze. Mają również wielkie ego. Różnica jest taka, że Punk przejmuje się tym, co ludzie myślą. Gunther skupia się natomiast jedynie na tym, co się wydarzy po tym, jak zabrzmi gong. Zapewnił, że nie tylko udusi Punka na SummerSlam, ale i spowoduje, iż ten już nigdy do ringu nie wróci.

Na zapleczu Naomi zaczepiła Stephanie Vaquer na zapleczu. Mistrzyni zapewniła Vaquer, że dojdzie do ich walki w Paryżu.

W pierwszym pojedynku tego wieczora, Sheamus pokonał Ruseva.

Na zapleczu doszło do spięcia na linii El Grande Americano – Dragon Lee.

Z kolei Lyra Valkyria zaczepiła Bayley, bo ta poprosiła Adama Pearce’a… o title shot na pasy tag team kobiet. Lyra nie rozumiała, dlaczego dopiero co rywalizowały, a teraz mają być tag teamem. Bayley próbowała zapewnić, że chodzi jej jedynie o to, do czego nie doszło na WrestleManii.

LWO zostali nowymi pretendentami do pasów tag team, pokonując The New Day i American Made. Ponownie doszło do zamieszania z udziałem Dragona Lee i El Grande Americano.

AJ Styles nadal prześladował Dominika Mysterio na zapleczu… podczas gdy Grayson Waller stwierdził, że nic już go nie łączy z Austinem Theorym i może stworzyć sojusz z The New Day.

W ringu pojawiła się tym razem Women’s Intercontinental Champion Becky Lynch. Na wstępie podkreśliła, że publiczność powinna inaczej ją przywitać, bo mogła w tym czasie być na premierze filmu. Na Evolution odniosła jedno z najwspanialszych zwycięstw w historii. Tymczasem Lyra Valkyria dostaje kolejną okazję za okazją na tytuły mistrzowskie. A teraz może nie tylko sięgnąć po Intercontinental Championship… ale i pasy tag team? Po co komu dwa pasy? Jednocześnie, gdy Becky robiła coś podobnego, to była jednak różnica – w tym, że w pewien sposób rewolucjonizowała wówczas kobiecy wrestling.

Zaprosiła Lyrę do ringu i ta rzeczywiście wyszła do konfrontacji. Lynch zauważyła, że między Paniami jest stan 1:1 i na SummerSlam to się zakończy. Zrobiła z Valkyrii gwiazdę, a teraz ta powinna się zgodzić, że jeżeli przegra, to nigdy więcej nie zawalczy o ten pas, co zakończy ich rywalizację.

Valkyria zgodziła się na ten warunek, ale jednocześnie wystosowała swój: ich pojedynek ma być bez zasad. Becky to zatwierdziła i chciała, by doszło do ich uścisku dłoni. Lyra była gotowa na podstęp i sama zaatakowała Lynch jej finisherem.

Lynch w ramach zemsty zaingerowała potem w pojedynek o pasy tag team kobiet. A Raquel Rodriguez i Roxanne Perez pokonały Lyrę i Bayley. Przy okazji jeszcze doszło do zamieszania, gdy Raquel przypadkowo zaatakowała Dominika Mysterio. A AJ pojawił się… tym razem w roli lekarza.

AJ potem czekał na zapleczu na wieści o Dominiku… który znienacka go zaatakował i zapowiedział ich walkę na SummerSlam.

Karrion Kross pokonał Samiego Zayna przy pomocy Scarlett.

No Contest skończył się pojedynek wieczoru pomiędzy Iyo Sky i Stephanie Vaquer. Obydwie Panie zostały zaatakowane przez Chelsea Green, Secret Hervice oraz Naomi. Z odsieczą przyszła Rhea Ripley.

Na zamknięcie pojawili się Paul Heyman, Bronson Reed i Bron Breakker. Heyman chciał przemówić… ale przerwała mu muzyka Romana Reignsa. Heyman chciał namówić Romana, że wszystko da się naprawić, a razem w sojuszu są lepsi niż osobno.

Reigns wyśmiał Heymana, twierdząc, iż ten nie jest więcej wise manem… a idiotą. Paul próbował wziąć zasługi za współtworzenie OTC. Tymczasem nigdy nie przyczynił się, by Roman przedłużył panowanie mistrzowskie. The Usos mu pomagali, Solo Sikoa… nawet Sami Zayn. Podkreślił również, że Bloodline to rodzina, nigdy nie była stajnią tak, jak by to Heyman postrzegał. Zrobił nawet z Paula przyjaciela rodziny. A ten wszystko zrujnował dla osoby, z którą Reigns nie mógł normalnie rozmawiać od dekady.

Mikrofon przejął Bron Breakker i ostrzegł Reignsa, że czasy się zmieniły i kto inny tutaj jest teraz „Big Dogiem”. Roman zignorował go, twierdząc, iż nic nie usłyszał. Rzucił mu swój mikrofon… i zaatakował go. To przerodziło się w bójkę, do której dołączył jeszcze Jey Uso. Jey i Roman wspólnymi siłami wykurzyli Brona i Bronsona z ringu i tak kończyliśmy show.

Skrót Raw:

Aktualna karta SummerSlam 2025:

Undisputed WWE Championship Street Fight: John Cena vs. Cody Rhodes
WWE World Heavyweight Championship Match: Gunther vs. CM Punk
WWE Women’s Championship Match: Tiffany Stratton vs. Jade Cargill
WWE Women’s World Championship Match: Naomi vs. Rhea Ripley vs. IYO SKY
United States Championship Steel Cage Match: Solo Sikoa vs. Jacob Fatu
WWE Women’s Tag Team Championship Match: Roxanne Perez i Raquel Rodriguez vs. Charlotte Flair i Alexa Bliss
WWE Intercontinental Championship Match: Dominik Mysterio vs. AJ Styles
WWE Women’s Intercontinental Championship No DQ, No Countout Match: Becky Lynch vs. Lyra Valkyria
Jeśli Lynch wygra, Valkyria już nigdy nie zawalczy o jej pas
* Randy Orton i Jelly Roll vs. Drew McIntyre i Logan Paul

  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Giero

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Najnowsze posty

    • Grins
      Bardzo dobrze go oceniam, dzięki Punkowi RAW trzyma poziom i zawsze dzieje się coś ciekawego, moim zdaniem chłop odpokutował kwas i akcje z 2023 roku, ten powrót wyszedł mu na dobre, pamiętam jak większość obawiała się że wyjdzie z tego gówno a tu proszę spore zaskoczenie... Punk osiągnął swój cel odbębnił ME WM, wygrał dwa razy tytuł który teraz jest w jego posiadaniu, być może znowu będzie głównym punktem WM i ponownie stoczy walkę w ME ale już solo, no chłop nie może narzekać, jest o wiele le
    • KyRenLo
      Szybko zleciało: Jak oceniacie na teraz ten powrót?
    • KyRenLo
      Czerwona tygodniówka: Roman i Punk, i Blondas. Ależ przepotężny skład na sam początek RAW.  Koniec końców to nie było nic wielkiego poza samą końcówką i tekstem Romana o pasie. Logan wymienił wszystkich, ażeby ostatecznie na końcu już pokazać na siebie. Pewnie to nawet on zgarnie wygraną. Gunther powrócił i dał dwa zajebiste pojedynki. Najpierw Evans, a teraz Melo. Obaj rywale byłego mistrza pokazali się z bardzo dobrej strony, ale zwycięzcą w obu pojedynkach mógł być tylko Gunthe
    • KyRenLo
      No. Słynny Road Dogg. To w dużej mierze on odpowiada za ten wybitny poziom Smackdown. Może tu powinna odbyć się jakaś zmiana. Cóż, zakładam, że to dobry kumpel Huntera, więc pewnie nic w tej kwestii się nie zmieni. No nic pozostaje czekać na kolejny odcinek, który i tak nie powali na łopatki, bo odcinki już nagrane wcześniej zawsze jakoś wzbudzają u mnie mniej emocji i nigdy nie przepadałem za takimi manewrami, ale pisze się trudno. Obejrzeć i tak się obejrzy.
    • IIL
      Z pozostałych pasuje mi najbardziej L.A Knight. Gościu nie miał jeszcze głównego pasa, a jego momentum było systematycznie używane do podkarmiania runów Romana czy Cody'ego. Zwycięstwo nad Cena w ostatniej walce, to coś jak złamanie streaku Takera - zawsze będziemy o tym pamiętać i tego mu życzę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...