Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Dostep do bota wrestlingowego AI
    Rozbudowane zabawy quizowe
    Typowanie wyników nadchodzących wydarzeń
    Pełny dostęp do ukrytych działów i treści
    Możliwość pisania i odpowiadania w tematach oraz chacie
    System prywatnych wiadomości
    Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    Członkostwo w najstarszej polskiej społeczności wrestlingowej (est. 2001)


    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

     

Kosaki uderza w Nagasaki 14:Cały misterny plan poszedł...


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  756
  • Reputacja:   6
  • Dołączył:  01.05.2011
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android
  • Styl:  Jasny

9192b4b39f.jpg

Wrestlemania-30-Fan.jpg

Pewnie się dziwicie widząc ponownie ten nagłówek na głównej stronie? Ja też! Witam was z powrotem w jakże lubianych felietonach z serii Kosaki Uderza w Nagasaki! Tytuł prosty i logiczny. Skupimy się na kilku decyzjach, przez które, parafrazując jedną z ciekawszych postaci polskich komedii, cały misterny plan poszedł w pizdu. Uderzamy!

Za pierwszym przykładem nie musimy długo szukać. Survivor Series 2014. Promocja głównej walki szła super. Coraz większe niespodzianki w drużynach, a to Harper u Authority, a to Rowan w teamie Ceny. Dodanie stypulacji, dzięki której w przypadku porażki Authority, traci ona władzę jeszcze bardziej podgrzała atmosferę. Gdybyśmy na tym zakończyli gmatwanie w walce, czekałby nas pojedynek nieprzewidywalny. Jedna oczywiście trzeba było przedobrzyć. Jeśli Team Cena przegrywa, jego członkowie zostają zwolnieni. To zepsuło praktycznie wszystko! Każdy już wiedział, że nie ma szans na wygraną Authority. To nie te czasy, kiedy Vince'a stać by było na nawet chwilowe pozbycie się paru dobrych gwiazd z rosteru.

Zostańmy na samym PPV. Końcówka Main Eventu, już ma dojść do wygranej The Authority, gdy pojawia się Sting. Nie skomentuję tego, że z nieznanych mi powodów sędzia przestał liczyć do trzech. Nie wiem, przestraszył się? Ale nie o tym mówimy. Sting zainterweniował, pomógł Zigglerowi, pozbawił władzy The Authority i koniec PPV. Spoko. Dzień później na RAW wszyscy nakręceni, co powie Sting, jak w ogóle federacja ustosunkuje się do tego wydarzenia? A tu, że tak powiem, siusiak w usta dla fanów. Tak jakby praktycznie nic się nie wydarzyło. Parę razy wspomniany Sting i tyle. Serio? I to miał być ten wielki debiut legendy? Brawo.

Następny przykład dosyć kontrowersyjny, ale składa się w logiczną całość. WM XXX. Brock Lesnar czysto pokonuje The Undertakera! Szok! Niedowierzanie! Po paru tygodniach refleksji stwierdziłem, że to był jednak dobry ruch, bo gala musiała być z czegoś zapamiętana, w końcu to 30 Wrestlemania.

comment_mm8DI5XpOAqfnzUjuUpoDnQVzhWn0peM.jpg

Po podłożeniu Andrzeja Tejkera, Brock musiał zrobić coś jeszcze. Zdobyć pas WWE. Tu jeszcze nie jest tak źle, bo mistrzem jest jak najbardziej wiarygodnym. Szkoda tylko, że swojego tytułu od początku runu bronił zawrotną ilość razy. 1. Tak, do jasnej cholery, posiadacz najważniejszego tytułu federacji, bronił swojego tytułu jednokrotnie! W takim razie czym jest teraz ten tytuł? Nagrodą za opierdalanie się?

Krótko, zwięźle i na temat, to oczywiście cechy mojej serii. Do usłyszenia już niedługo. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać częściej w tym dziale.

 

It's nice to be important, but it's more important to be nice. Posse!

Kreatywny Roku 2013

Kreatywny Roku 2014

Moderator Roku 2014

 

 

  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Myers

    3

  • Kosaki

    2

  • DonCarlos

    1

  • Bryx

    1

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  2 936
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  15.07.2013
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Szczerze powiedziawszy to mogłeś wymyślić coś lepszego na ten temat.

Z przytoczonych przez Ciebie fragmentów - czy to kontrowersyjne przerwanie streak'u Undertaker'a, czy czyste pojechanie Jasia na SummerSlam, czy idiotyczna sytuacja z nadaniem stypulacji walce 5v5 czy nawet debiut Sting'a - to wszystko już było omawiane na tym forum.

Każdy, kto miał jakąś teorię dotyczącą wyżej wymienionych kwestii - przedstawił ją. Podyskutowaliśmy, posprzeczaliśmy się i nie widzę sensu żeby to kontynuować tutaj.

Nie zrozum mnie źle. Te twoje felietony są dobrym pomysłem, czytałem chyba wszystkie, ale gdyby zebrać wydarzenia, które przedstawiłeś tutaj - można byłoby stworzyć coś innego, coś bardziej ambitniejszego i dającego nie ponieść dyskusji.

Temat Sting'a i ten jego rzekomy debiut, który debiutem generalnie nie był - to czysty chwyt żeby przyciągnąć więcej ludzi na galę i do wykupienia Network. Razem stwierdziliśmy tutaj, że to był jedyny powód tego, że przyszedł.

Myślę, że gdyby serio mieli go wystawić do debiutu to przede wszystkim zadbaliby bardziej o jego charakteryzację. Postawiliby na efektowniejszy theme song i nie wybieraliby pięć minut przed galą czegoś tak randomowego.

Nie mówię też o tym, że Sting z RAW na RAW walczyłby z kim popadnie, ale patrząc na to co przedstawili nam na Survivor Series - równie dobrze Sting mógłby się w ogóle nie pojawiać, przecież main event bronił się nawet bez jego udziału.

tumblr_lkx5svmWd11qagaito1_400.jpg

 

 


  • Posty:  756
  • Reputacja:   6
  • Dołączył:  01.05.2011
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android
  • Styl:  Jasny

Sam w sobie koniec streaku nie był przykładem, chodziło o jego późniejsze efekty, czyt. nieziemski title run Lesnara.

 

It's nice to be important, but it's more important to be nice. Posse!

Kreatywny Roku 2013

Kreatywny Roku 2014

Moderator Roku 2014

 

 


  • Posty:  2 936
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  15.07.2013
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Sam w sobie koniec streaku nie był przykładem, chodziło o jego późniejsze efekty, czyt. nieziemski title run Lesnara.

Mieli idealną okazję żeby wybić go wyżej.

W końcu ktoś nowy. Niezniszczalny Jasio padł w zaskakujący sposób i teraz kolejny przeciwnik Brock'a musi wspiąć się naprawdę wysoko żeby zgarnąć złoto.

Czy to nie jest znaczny wzrost wartości pasa? Pewnie, że jest.

Zapytacie pewnie - dlaczego akurat Lesnar? A dlatego, że był na fali po przerwaniu streak'u. Dlatego, że po WM'ce XXX był jedynym wiarygodnym kandydatem do przejęcia tytułu.

W obecnej sytuacji może być tylko lepiej. Prawdopodobny następca - Roman Reings - musi się uwiarygodnić. Kiedy zbije Lesnar'a i dobije się do tytułu, to kolejny następca będzie musiał podskoczyć jeszcze wyżej.

tumblr_lkx5svmWd11qagaito1_400.jpg

 

 


  • Posty:  1 000
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  23.08.2010
  • Status:  Offline
  • Styl:  Jasny

Ja trochę odbiegnę od tematu, ale pyknę Ci posta więc Kosaki nie sap : D

Zajmę sie tutaj tylko postacią tego całego wręcz mitycznego Lesnara. Zrobili z niego kogoś niepokonanego, niesamowitego, kogoś naprawdę wielkiego. I teraz... jeśli Reigns go pokona, to wiadomo, że będzie musiał mieć najpierw podłożone pół rosteru, o ile nie więcej. Ale dobra, Roman dojdzie do tego hype'u jakim teraz dysponuje Lesnar, lub będzie choćby zbliżony do niego. Ale tu pojawia się 'mały' problem. Co jeśli Reigns okaże się tragicznym mistrzem i WWE szybko zachce się wycofać ze swej decyzji? Lesnara po WM może już nie być, a kto będzie wtedy na tyle wiarygodny by pokonać Reignsa? Po raz milionowy Cena? A może Bryan po powrocie będzie pushowany na półBoga? Albo Ryback, Rusev? Jak myślicie? ; )


  • Posty:  2 936
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  15.07.2013
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Co jeśli Reigns okaże się tragicznym mistrzem i WWE szybko zachce się wycofać ze swej decyzji? Lesnara po WM może już nie być, a kto będzie wtedy na tyle wiarygodny by pokonać Reignsa? Po raz milionowy Cena? A może Bryan po powrocie będzie pushowany na półBoga? Albo Ryback, Rusev? Jak myślicie? ; )

Na sytuację, w której Romek się nie sprawdzi jako mistrz jest właśnie przeznaczona walizka.

Tyle dobrze, że kontrakt na pas mistrzowski jest w dobrych rękach i jestem pewny, że Seth w roli mistrza poradziłby sobie dobrze.

Napiszecie, że przecież Romek (o ile pokona Brock'a) jest dużo bardziej wypromowany, że niemożliwym jest żeby Seth przejął tytuł i, że jego promocja żeby wystartować do Romka powinna trwać długo i tydzień w tydzień w coraz to większym i efektywniejszym tempie.

Otóż nie. Ktoś tutaj ostatnio bardzo fajnie napisał i zgadzam się z tym w 100% - "walizka, rządzi się swoimi prawami" - bardzo trafne spostrzeżenie. Właściciel walizki tworzy nową historię, zamykając tą starą.

Tak według mnie powinno być. Nieważne czy jest to Brock, który pokonał Undertaker'a i Jaśka w squash'u. Nieważne czy jest to jeszcze bardziej napompowany Reings, który pokonał osobę, która rozbiła streak i pokonała w squashu Jasia. To ma być szok i pisana nowa historia. Osoba z walizką może powinna być wybrana w mądry sposób.

tumblr_lkx5svmWd11qagaito1_400.jpg

 

 


  • Posty:  3 284
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  26.05.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Jasny

Jeśli Team Cena przegrywa, jego członkowie zostają zwolnieni. To zepsuło praktycznie wszystko! Każdy już wiedział, że nie ma szans na wygraną Authority. To nie te czasy, kiedy Vince'a stać by było na nawet chwilowe pozbycie się paru dobrych gwiazd z rosteru.

Wątpię by akurat to zwolnienie równało się jakoś z zaprzestaniem pokazywania tych typków w tv. Przewinęli by się tu i ówdzie, zrobili by jakiś segment gdzie błagają o kolejną szansę. Przewijało się coś takiego w story Cody'ego i McMahonów, oczywiście młody Rhodes rzeczywiście zniknął na chwilę z tv ze względu na ślub, ale sporo razy też go pokazywali wśród publiki, czy gdzieś na backu. Poza tym czy ten zespół Johna to takie wielkie gwiazdy? Show, Rowan, Zigg i Ryback? WWE spokojnie przetrwałoby bez nich kilka tygodni.

Temat Sting'a i ten jego rzekomy debiut, który debiutem generalnie nie był

Był to debiut. Jasne WWE nabyło prawa i inne duperele związane z WCW, ale Borden nigdy nie pojawił się na ich gali. Nie wiem jak tam wygląda sytuacja prawna z ostatnim Nitro, ale to wciąż było pod banderą WCW, więc czysto technicznie Sting zadebiutował na gali WWE dopiero na SS. : )

Postawiliby na efektowniejszy theme song i nie wybieraliby pięć minut przed galą czegoś tak randomowego.

Szczególnie gdy mieli pod ręką ten lekki remix jego themu z WCW

Co jeśli Reigns okaże się tragicznym mistrzem i WWE szybko zachce się wycofać ze swej decyzji? Lesnara po WM może już nie być, a kto będzie wtedy na tyle wiarygodny by pokonać Reignsa? Po raz milionowy Cena? A może Bryan po powrocie będzie pushowany na półBoga? Albo Ryback, Rusev? Jak myślicie? ; )

Vince tak szybko nie wycofa się ze swojego ulubieńca. Pamiętasz jak szybko Mistico okazał się kompletną pomyłką, a jak długo wpychali nam go na galę bo to był pierwszy poważny projekt Huntera? Jeśli Romek wyłoży się nawet na samym początku to będą go promować tak długo aż nie straci poparcia marków, albo na tyle długo by wypromować kogoś innego. No i zawsze jest w obwodzie Cena.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Recent Posts

    • Grok
      Zelina Vega skomentowała swoje odejście z WWE. Vega, jej mąż i partner ekranowy Aleister Black znaleźli się wśród kilku nazwisk ujawnionych w piątek w ramach cięć w rosterze WWE po WrestleMania 42. Późnym wieczorem w piątek Vega opublikowała w mediach społecznościowych: W sobotę Vega napisała: Później w sobotę Vega opublikowała wpis na Instagramie: 35-letnia gwiazda podpisała kontrakt z WWE po raz pierwszy w 2017 roku, początkowo jako menedżerka Andrade w NXT. Pod koniec 2020 r
    • Grok
      25 kwietnia New Japan Pro-Wrestling zorganizowało galę Wrestling Redzone in Hiroshima w Hiroshima Sun Plaza, gromadząc 2053 kibiców. Głównym wydarzeniem wieczoru było starcie Bishamon z Knockout Brothers o IWGP Tag Team Championships. Bishamon, duet Hirooki Goto i YOSHI-HASHI, wywalczył sobie shot na IWGP Tag Titles 20 kwietnia, pokonując Great-O-Khana i Henare z United Empire na gali Road to Wrestling Dontaku 2026, day 2 w Korakuen Hall. W głównym meczu 25 kwietnia Knockout Brothers i Bishamo
    • Grok
      Kairi Sane opublikowała emocjonalny post po zwolnieniu z WWE. Sane była jedną z kilku gwiazd zwolnionych w ramach cięć rosteru WWE po WrestleMania 42. Zwolnienia te ogłoszono w piątek. W sobotę podzieliła się następującym wpisem w mediach społecznościowych: Asuka odpowiedziała jej tak: Bayley również napisała do Sane: Był to drugi pobyt Sane w WWE. Wróciła do federacji na Crown Jewel 4 listopada 2023 roku. Poprzedni run trwał od 2017 do wygaśnięcia kontraktu pod koniec 2021 roku,
    • Grok
      Swerve Strickland i Raquel Rodriguez gościli na NFL Draft w sobotę. Strickland ogłosił pick Jacksonville Jaguars w czwartej rundzie draftu w Pittsburghu. Jaguars wybrali Wesleya Williamsa, defensive enda z Duke, tym wyborem. Rodriguez pojawiła się w wideo z Monterrey w Meksyku, gdzie brała udział w turnieju flag football kobiet. Ogłosiła, że Houston Texans wybierają Febechi Nwaiwu, guarda z Oklahomy. W tym roku NFL Draft obfitował w liczne powiązania ze światem wrestlingu. Seth Rollins i
    • PercAngle
      "Apartheid" blednie przy tej epopei. Pełen wachlarz emocji, zwroty akcji, hollywoodzki rozmach, rozpiętość gatunkowa (raz rzecz skręca w stronę buddy movie, raz sensacji, raz dramatu prawniczego albo szpiegowskiego) – działo się tyle, że absurdalnej objętości tej gali w zasadzie zbytnio nie odczułem. Upadek Felipe Castro to była wielka rzecz – fajnie została rozegrana w kontekście zbliżającego się krachu całej federacji, bo niby tyran został obalony, ale niebagatelnym kosztem, który głównym boha
×
×
  • Dodaj nową pozycję...