Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Dostep do bota wrestlingowego AI
    Rozbudowane zabawy quizowe
    Typowanie wyników nadchodzących wydarzeń
    Pełny dostęp do ukrytych działów i treści
    Możliwość pisania i odpowiadania w tematach oraz chacie
    System prywatnych wiadomości
    Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    Członkostwo w najstarszej polskiej społeczności wrestlingowej (est. 2001)


    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

     

Steel Cage Matche - Wasze opinie


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  3 601
  • Reputacja:   6
  • Dołączył:  21.06.2005
  • Status:  Offline
  • Styl:  Ciemny

Walki w klatce mają swoją długą historię. Pierwsza walka nazwana "cage match" odbyła się już w 1937. Co ciekawe ring był otoczony siatką, którą zwykle odgradza się kurczaki tzw. "Chicken wire". Wkrótce potem pojawiły się pierwsze stalowe klatki. WWE wprowadziło kilka modyfikacji m.in. krwawy Hell in a Cell match, czy też Punjabi Prison match (klatka z bambusów) oraz Elimination Chamber match. TNA oferuje natomiast tzw. six sides of steel matche. Sześciokątny ring otoczony metalowymi częsciami, które tworzą klatkę. Rok temu na Lockdown mogliśmy zobaczyć Electrified Cage match. Klatka był podłączona niby to prądu a efekt niestety mizerny. Wszystkie walki w klatce są z założenia brutalne i krwawe. Jedne mniej, inne bardziej.

Które klatkopodobne rodzaje walk lubicie najbardziej?

Co Wam najbardziej się podoba w tych cage match'ach?

Co Was wkurza?

 

16476371734edf391100c30.jpg

  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • pablo modjo

    1

  • Milos

    1

  • kieska

    1

  • hhynagata

    1

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  1 775
  • Reputacja:   2
  • Dołączył:  07.07.2006
  • Status:  Offline
  • Styl:  Jasny

Które klatkopodobne rodzaje walk lubicie najbardziej?

Zdecydowanie CZW Cage of Death match. Mnóstwo dodatkowych przedmiotów i bumpy z klatki - po prostu piękny widok. Świetne są również Lethal Lockdown i Hell in a Cell. Smakowity wydaje się również Scramble Cage Match ROH, nie miałem jednak okazji jeszcze oglądać tej walki. Moją ulubioną walką w klatce jest Cage of Death z CZW COD 6.

Co Wam najbardziej się podoba w tych cage match'ach?

Różnorodne bumpy ze szczytu klatki. To jest najważniejsze. Również spore emocje mogą być przy próbach wydostania się z klatki.

Co Was wkurza?

Pocieranie twarzą przeciwnika o klatkę/irish whipowanie na klatkę. Osobiście nie widzę w tym nic efektownego.

2999686564ec3bcdf0a69b.jpg


  • Posty:  374
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  25.04.2007
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Które klatkopodobne rodzaje walk lubicie najbardziej?

Nie mam tak, że jakiś konkretny typ Cage Matchy mam ulubiony. A z Cage Matchy to najbardziej mi zwykle podchodzą te rozgrywane na TNA'owskich Lockdownach. Szczególnie te z zawodnikami X-Division ;) Podobają mi się też Lethal Lockdowny ale zwykle mi ktoś z obsady nie pasi (w tym roku szczególnie Nash i Morgan...)

Zupełnie nie trafiony był Cage Blindfold match rok temu, w którym brali udział James Storim i Chris Harris

Co Wam najbardziej się podoba w tych cage match'ach?

Masa możliwości jeśli chodzi o efektowne spoty. W meczach tag teamów pociesza to, że zwykle nie ma tagów ;)

Co Was wkurza?

Rzeczy typu tarcie głową o klatkę, to, że jeśli będzie zabookowany remis, trudno go w wiarygodny sposób sprzedać.


  • Posty:  424
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  10.07.2006
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Które klatkopodobne rodzaje walk lubicie najbardziej?

Na pewno Cage of Death, choć ta stypulacja nie ma wiele wspólnego w tradycyjnym Cage matchem, klatka (CZW-owska) ta raczej słaba broń, tym bardziej jeśli porównać ją do stuffu, który ją wypełnia/otacza; jesli już jest używana to jako wysokość /podwyższenie do wykonania bumpu.

Six Sides of Steel- zwykle ta stypulacja jest świetnie wykorzysana przez przez X-Divisionerów jesli tam uczestnicżą), w wykonaniu innych wrstlerów wypada trochę gorzej, ale równiez ciekawie. W historii odbyły się takie perełki jak ten z TP '04 czy B4G '06 i one mówią tu same za siebie...

Cage match/Scramble Cage z ROH- jest tam używana 'z głową', stosunkowo żadko i zawsze jest sporym wydarzeniem, do tego zwykle wypada świetnie (no może prócz Raven vs Punk...). Na specjalne wyróżnienie zasługuje tu z pewnością pojedynek Joe vs Jay Briscoe czy pierwszy Scramble Cage.

Klatka podłączona pod prąd (po angielsku pewnie popieprzyłbym coś z pisownią... :roll: ) tylko te z FMW, a nie nieudolna waricja TNA. Najbardziej podoba mi się ten wybuch na koniec :twisted:

W dalczej kolejności podałbym Lethal Lockdown i HIAC.

Co Was wkurza?

Wkurzają mnie najczęściej, a właściwie tylko finishe, kiedy to wrestlerzy wydostają się z klatki (zdecydowanie wolę tradycyjne zakończenia typu pin/submission. Tragedią jest już, kiedy obydwu wyjdzie w tym samym czasie :roll: lub wiszą po drugiej stronie klatki i wymieniają punche, po czym któryś zeskakuje na ziemię i wygrywa.... Nienawidzę tego :twisted:


  • Posty:  243
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  14.03.2008
  • Status:  Offline
  • Styl:  Jasny

Które klatkopodobne rodzaje walk lubicie najbardziej?

Co Wam najbardziej się podoba w tych cage match'ach?

Co Was wkurza?

Najbardziej lubię... Hmm... HIAC... Bardzo fajne walki wychodzą... Nawet Batek sobie poradził :t_up: Następnie na pewno COD... W CZW te walki zawsze fajnie wychodzą... no i na pewno six side of steel... wrestlerzy dywizji X zawsze sobie tam świetnie radzą ;)

Co mi się podoba? nic mi się nie podoba ;p ... Jedyne co jest fajne to to że klatka jest zawsze jakimś tam podwyższeniem... Tutaj przypomina mi się walka Taker vs Mankind HIAC...

Co mi się nie podoba... nie lubię tego że w zwykłych steel Cage matchach żeby wygrać trzeba wyjść z klatki.... głupie to jest... no i jak ktoś wspomniał... To pocieranie głową o kraty... :|

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Recent Posts

    • VictorV2
      Po Intro, trafiamy do stołu komentatorskiego, razem z Renee Young i Sonyą.   Young: Witamy serdecznie! Po raz trzeci, Valkyries mają okazję pokazać co potrafią. A czeka nas dzisiaj kolejna okazja do zaprezentowania nowych twarzy - w tym Morgan Black!    Sonya: Morgan pojawiła się na koniec ostatniego show i tak jak pozostałe zawodniczki - pokazała otwarcie co - a raczej kto - jest jej celem.   Young: Katherine Edwards i Asian Doll zmierzą się ze sobą raz jeszcze, po
    • VictorV2
      Wtrącę się tutaj trochę tylko, poniekąd podobny temat. Jestem w trakcie wydawania swoich gal LoF i osobiście nie przeszkadza mi pisanie głównie dla siebie i dwóch osób które zaglądają od czasu do czasu. Wiem że to poniekąd osobisty temat, bo każdy ma inny podejście, ale myślę że tak długo jak sami uczestnicy czytają i angażują się, to czy będzie was 2, 3 czy 7 - zabawa powinna być i tak  Najważniejsze żeby sami gracze mieli z tego przyjemność, bo po to są tego typu rzeczy.  Co do samego e-f
    • Grok
      Nikki Cross opublikowała emocjonalne oświadczenie, opisując, co znaczyło dla niej dołączenie do Wyatt Sicks jako członkini grupy. Cross wcieliła się w postać Abby the Witch w live-action wersji, inspirowanej gimmickiem Braya Wyatta z Firefly Funhouse. Opublikowała te słowa w mediach społecznościowych w niedzielę: Cross, Joe Gacy, Dexter Lumis, Bo Dallas i Erik Rowan padli ofiarą cięć w rosterze WWE po WrestleMania 42, ogłoszonych w piątek. Cross podpisała kontrakt z WWE w kwietniu 2016 r
    • Grok
      Ludzie w NXT kwestionują sens WWE LFG po piątkowych zwolnieniach. Zwyciężczyni pierwszego sezonu programu i medalistka olimpijska Tyra Mae Steele znalazła się wśród osób zwolnionych z WWE w piątek. Nasz kolega z redakcji Bryan Alvarez podzielił się w niedzielę na X z subskrybentami informacją, że w NXT są ludzie kwestionujący sens WWE LFG, skoro i tak wyrzucili zwyciężczynię. Alvarez napisał: Steele walczyła w odcinkach EVOLVE przed piątkowymi cięciami. Wyzwoliła Kendal Grey o pas WWE EV
    • Robespierre
      Zaległa gala/gale są już opublikowane. Proszę więc o kontakt wszystkie zainteresowane osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, a które chcą występować w reaktywowanym EWF i wtedy myślę, że około weekendu majowego moglibyśmy mieć kartę na nową galę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...