Skocz do zawartości
  • Witaj na forum Attitude

    Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Dostep do bota wrestlingowego AI
    Rozbudowane zabawy quizowe
    Typowanie wyników nadchodzących wydarzeń
    Pełny dostęp do ukrytych działów i treści
    Możliwość pisania i odpowiadania w tematach oraz chacie
    System prywatnych wiadomości
    Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    Członkostwo w najstarszej polskiej społeczności wrestlingowej (est. 2001)


    Jeżeli masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto, to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum@wrestling.pl

     

Rozdział książki Chrisa Jericho na Attitude!


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  6 708
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android
  • Styl:  Klasyczny

Pod linkiem http://attitude.pl/rozdzial-47-to-wlasnie-showbiznes-chlopcze.html znajdziecie piąty obiecany rozdział książki Chrisa Jericho - "A Lion's Tale". Jest jeszcze pięć. Komentarze i refleksje mile widziane. Przyjemnej lektury! ...


... przeczytaj wiecej na stronie Attitude : http://www.attitude.pl/news-rozdzial-ksiazki-chrisa-jericho-na-attitude-26-04-2010.html

1005187806541accfacb3d6.jpg

  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • SixKiller

    2

  • ajfan

    1

  • vodkabols

    1

  • hadaszyszek

    1

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  253
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  26.02.2010
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Kiedy będzie następny rozdział? Już nie moge się doczekac :D

  • Posty:  439
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  26.04.2008
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Hall może i nie wiedział jak wykonuje się small package, ale miał w tym czasie już na koncie 5-gwiazdkowy (jak na owe czasy) ladder match przeciwko Michaelsowi. Także jak na warunki swojej epoki i tak był bardzo dobry.

Rozwaliło mnie to, że Jericho podglądał Glaciera podczas nagrywania prom. Rozumiem, że mógł się uczyć od Flaira, Andersona, ale do stu piorunów GLACIERA?! :D Przecież ten koleś to była kompletna porażka ;)

Zapraszam do mojego diary

WWF 1998: Here comes the crap!

10921402264bd2c1c1cf977.jpg


  • Posty:  151
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  24.11.2008
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

GLACIERA?! :D Przecież ten koleś to była kompletna porażka ;)

 

Porażka ? dla mnie to bardzo zabawny gimmick a w Main Streamie dawno nie bylo dobrze kopiacego wrestlera (o ile wogole byl) a taki rodzaj walki byl od niego wymagany

Ten gimmick chcialbym zobaczyc w DDT jest wrecz stworzony dla tej federacji i na pewno nie bylby chamowany z pushem jak to bylo w WCW (... ahh juz widze sub zero przyjmującego hadoukena na klatę :P )

9118604194b92af51af97c.jpg


  • Posty:  10 886
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  12.01.2007
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows
  • Styl:  Jasny

"WCW było świetnym miejscem dla weteranów, którzy chcieli zarobić i się nie narobić. Jednocześnie było strasznym miejscem dla młodych zawodników, którzy dopiero pracowali na swoje nazwisko." To jest ladne podsumowanie WCW, ale to tak wspomnialem tytulem wstepu. Six jestem pod wrazeniem, ze tak szybko zaserwowales nam kolejny rozdzial. Wielkie dzieki za wlozona prace... a Glaciera faktycznie ustawil w za bardzo doborowym towarzystwie i napewno na to nie zasluzyl. Co do tego, ze go podglada to nic dziwnego bo w tym biznesie od kazdego jestes w stanie sie czegos nauczyc... nawet od postaci rodem z Mortal Kombat :wink:

50608915156a3743c1fa34.jpg


  • Posty:  6 708
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android
  • Styl:  Klasyczny

Walka Halla z HBK nawet na dzisiejsze standardy jest znakomita ;).

 

W sprawie Glaciera: jakoś nie pamiętam jego prom z WCW, ale być może te proma, o których mowa, były nadawane w lokalnych telewizjach w miastach, do których przyjeżdżało Nitro. Niewykluczone więc, że ten wrestlingowy Sub-Zero był całkiem sprawnym mówcą. Inna możliwość jest taka, że Jericho wymienił Glaciera wśród takich znamienitych osobistości dla żartu ;). Zwykle jednak, gdy pisał coś równie absurdalnego, wyjaśniał dowcip, więc może faktycznie od Glaciera można się było czegoś nauczyć?

 

N!KO, pod ostatnim rozdziałem były ładne komentarze, więc nie miałem powodu, by hamować decyzję ;). Piszę to z przymrużeniem oka, ale faktem jest, że reakcja czytelników motywuje do dalszego wrzucania. Oczywiście bardzo miło jest przeczytać komentarze dotyczące mojej pracy, ale cieszą mnie przede wszystkim te mini dyskusje nt. treści poszczególnych rozdziałów. Tak więc wielkie dzięki dla tych, którym chce się poświęcić kilka minut i napisać kilka zdań (co ważne - przemyślanych) ;).

1005187806541accfacb3d6.jpg

Wielkie dzięki SixKiller , za pracę w to włożoną . Dla mnie ten rozdział jest niezłym podsumowaniem całego WCW . Chodzi mi np. o niedokończoną umowę Jericho , głupie i niekonsultowane decyzje bookerów oraz to , że Luger "zwolnił" się z nagrywania proma bo musiał iść do solarium . To cała kwintesencja tej federacji : pobłażliwość dla starych (wiekiem) gwiazd i zupełny nieporządek w różnych strukturach organizacji .

  • Posty:  1 025
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  09.10.2009
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Mnie natomiast śmieszy to, że politykę WCW przejęło WWE: pobłażliwość dla gwiazd (Jericho), brak promowania młodych (Ziggler, Bourne).

 

Sam tekścik to kolejna mistrzowska robota - aż chciałoby się prosić, byś przetłumaczył całość, znalazł wydawcę i wydał to w postaci książki do polskich sklepów :)


  • Posty:  62
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  23.10.2009
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Jak każdy podziękuje ci za tłumaczenie tej książki oraz zagrzania cie do dalszej pracy.Ta autobiografia jest znakomita.Wiele humoru i z tych 5 rozdziałów każdy mnie rozbawił a szczególnie ten gdzie ta kolesiówa ukradła Jericho dżinsy :lol:.Dzięki tej książce poznałem wiele rzeczy o których nie miałem bladego pojęcia.Warto zwrócić uwagę na to ze Y2J nie robi z siebie wielkiej supergwiazdy i pisze kiedy coś schrzanił w swojej karierze w WCW.I to mi się najbardziej tam podobało.

Zapraszam na serwer Cs Pif-Paf HostVision.pl

91.203.133.221:27216

http://cache.www.gametracker.com/server_info/91.203.133.221:27216/b_560_95_1.png


  • Posty:  817
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  28.12.2009
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Menez - dokładnie! Byłbym pierwszy, który by kupił :). Angielskim posługuję się niestety raczej średnio - i żałuję, bo autobiografia Chrisa jest naprawdę zabawna! Parę razy nieźle się uśmiałem i pewnie przy ostatnim wrzuconym rozdziale będę czuł lekki niedosyt.

 

Nigdy nie czytałem również tak dobrego tłumaczania, oddającego (jak mniemam - no i co najważniejsze) klimat książki (oczywiście tłumaczenia w tym bardziej amatorskim wydaniu). Być może wychodzę na cholernego wazeliniarza, ale raczej rzadko mi się to zdarza. Dlatego tym bardziej podziwiam tę robotę. Pozdrawiam :)

„The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - J. Robert Oppenheimer

 

„W krainie ślepców jednooki jest królem.”

899277064ec56dc584330.jpg


  • Posty:  1 202
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  01.03.2008
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Na początku również chciałbym podziękować za tłumaczenie :) . Co do książki to z rozdziału na rozdział coraz bardziej mi się podoba. Jericho bardzo obiektywnie opisuje co się działo na backstage w WCW. Zawsze ciekawił mnie wrestling "od kuchni". Najbardziej rozdrażniło mnie podejście do pieniędzy w którymś rozdziale. Tekst, że są to pieniądze Teda Turnera, był beznadziejny. Skoro tak do pracy podchodził Eric Bischoff to nic dziwnego że WCW upadło. Oby nie popełnił tego błędu w TNA (choć w federacji pani Carter chyba nie jest już tak wysoko postawiony.)

10136801454e08b07ab2e86.jpg


  • Posty:  1 867
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  26.03.2008
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Podążę za większością i podziękuję Ci za pracę włożoną w tłumaczenie. Warto zapoznać się z tymi rozdziałami, by zobaczyć kilka nieznanych dotąd faktów i wzbogacić wiedzę przed walkami w PWQ :) Uwielbiam motyw z Curse Of Jericho :)

  • Posty:  305
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  27.03.2010
  • Status:  Offline
  • Styl:  Klasyczny

Wielkie dzięki za tłumaczenie, odwaliłeś kawał świetnej roboty, oby tak dalej. Książka jest po prostu świetna, troszeczkę historii, wspomnień i duża dawka świetnego humoru. Czekam na kolejne rozdziały.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Recent Posts

    • Grok
      Według raportu AJ Styles był „dobrze świadomy”, że AEW było gotowe złożyć mu hojną ofertę, gdyby zdecydował się pójść w tym kierunku. Po ogłoszeniu, że zostanie wprowadzony do WWE Hall of Fame w kwietniu, nie wygląda na to, by Styles planował wybierać się gdziekolwiek indziej w przynajmniej przewidywalnej przyszłości. Jednak Justin Barrasso z Undisputed donosi, że po rozmowach z osobami bliskimi Stylesowi, ten był świadomy, iż AEW złożyłoby mu „hojną ofertę” z elastycznym grafikiem, gdyby zdec
    • Grok
      Pierwsza obrona tytułu ROH Women’s Pure Championship przez Deonna Purrazzo została oficjalnie ustalona. Purrazzo stanie do walki o pas z Trish Adorą z The Infantry i Shane Taylor Promotions. Mecz trafi na HonorClub. Nagrano go w sobotę podczas live eventu Collision AEW w Oceanside w Kalifornii. W odcinku ROH on HonorClub z 22 stycznia Purrazzo rzuciła open challenge o tytuł. Miesiąc później profile społecznościowe Ring of Honor ogłosiły, że Adora przyjęła wyzwanie. ROH napisało: Walka
    • Grok
      WWE wprowadza dużą zmianę w kalendarzu NXT Stand & Deliver 2026. Stand & Deliver zawsze odbywało się w weekend WrestleManii, ale w 2026 będzie inaczej. PLE zawita do rejonu St. Louis w sobotę, 4 kwietnia – dwa tygodnie przed WrestleManią w Las Vegas. The Factory w Chesterfield w stanie Missouri będzie gospodarzem Stand & Deliver 2026. Presale biletów startuje 3 marca, a ogólna sprzedaż 4 marca. Chcę podać wielką nowinę – ogłosił szef NXT Shawn Michaels. Enterprise Cente
    • Grok
      Liv Morgan nie decyduje o kierunku swojej postaci w WWE, ale wywalczyła sobie prawo do głosu w kwestiach kreatywnych. W podcaście Bradley Martyn’s Raw Talk Morgan odpowiedziała na pytanie o swój wpływ na to, co dzieje się na ekranie. Przyznała, że ma pewne „kreatywne swobody”, choć nie jest to norma dla wszystkich. Na taki przywilej trzeba sobie zasłużyć. „Czy piszę book na show? Nie. Ale czy mam kreatywne swobody? Tak” – stwierdziła. „To coś, na co trzeba zapracować. Nie dostajesz ich za da
    • Grok
      Michael Hayes twierdzi, że nie żałuje komentarzy, które wygłosił na temat Chelsea Green w programie WWE: Unreal, ale uważa, że show nie oddało sprawiedliwości jego słowom na jej temat. W drugim sezonie Hayes stwierdził, że choć Chelsea jest zabawna, to nie nadaje się do main eventu, dodając, że jej rolą jest wspomaganie gwiazd pokroju Charlotte Flair czy Tiffany Stratton. Hayes wyjaśnił swoje uwagi na temat Green podczas niedawnego wywiadu w podcaście Six Feet Under z The Undertakerem. Powie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...