Skocz do zawartości
  • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

    Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

    W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

     

New Japan Pro Wrestling - Dyskusja Ogólna (możliwe spoilery)


RainmakerF7

Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  1 364
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  15.07.2013
  • Status:  Offline

Wrestle Kingdom 15 Night 1

 

Odbyło się Wrestle Kingdom więc odkopmy ten zapomniany temat :twisted:

W tym roku znów dwa dni... co staje się złym nawykiem ze strony NJPW. W przypadku Wrestlemanii ten zabieg ma sens... WM'ka i tak co roku trwa 6 godzin, podzielenie jej na dwa mniejsze show ułatwia oglądanie i pozwala każdej walce w karcie pooddychać. Wrestle Kingdom nigdy nie miało tego problemu. Jeśli już to właśnie plusem tego show było to, że od jednego brzegu po drugi wypchane było akcją. Same walki na szczycie, same ważne feudy. Podzielenie gali na dwa odrębne show trochę ten koncept rozwadnia. W tym roku uniknęliśmy tag team matchy, które stanowią prelude kolejnego show... ale też pojawiły się walki, które nie powinny mieć tu miejsca.

Zacznę może od stage'u a ten mi bardzo przypadł do gustu. Właściwie cholera wie jak opisać tę konstrukcję ale wyglądała potężnie. A ja zawsze preferowałem stage'e Wrestle Kingdom, które składały się z wielu mniejszych ekranów od tych, które składały się z jednego dużego(a taką NJPW miało manierę w ostatnich latach). Do tego animowana rampa, która staje się coraz popularniejsza u zachodnich rywali zawitała też do Japonii. Ogólnie rzecz ujmując - ładnie. Najlepszy stage od lat.

 

IWGP Jr. Heavyweight Championship no.1 contenders match: Super J-Cup Winner El Phantasmo vs Best of the Super Juniors Winner Hiromu Takahashi

Phantasmo z nowym theme songiem. Na pierwszy odsłuch - brzmi lepiej od poprzedniego.

Pojedynek zawiódł. Nie mam co do tego wątpliwości bo oczekiwałem od tej dwójki wysokich lotów i jeszcze wyższego tempa. Poza jednym przepięknym moonsaultem od Phantasmo nie dostałem z tego nic. Było wolno i siermiężnie. Przyspieszyli trochę w końcówce ale to już było too little too late. Zakończenie przez roll up, Hiromu idzie dalej. Zaskoczenia nie ma... nie wierzyłem w to, że pójdą w walkę dwóch członków Bullet Club drugiego dnia.

 

IWGP Heavyweight Championship Match: Dangerous Tekkers© vs Guerillas of Destiny

Walka dwóch heelowych teamów na największej gali roku. Czterech zawodników, którzy do zatańczenia potrzebują dobrego partnera. Nic nie wskazywało na to, że ta walka może być lepsza od starcia juniorów... a była. Konkretnie się rozkręcili, po wolniejszym wstępie pełnym heelowania ze strony obydwóch drużyn przyszedł dłuższy okres porządnego tag team wrestlingu z paroma fajnymi near fallami. Podobało mi się, New Japan umie w heel vs heel. GoD biją rekord ilości reignów z pasami Tag Team. Niech mają. Lepszych teamów tam i tak nie ma.

 

Przed walką o kontrakt na walkę o pas US na titantronie pojawia się... Jon Moxley! Po raz pierwszy od lutego zeszłego roku. Zapowiada, że jest gotowy na zwycięzcę... rychło w czas. Nie mogę powiedzieć, że się jaram. Prawdopodobnie tytuł powinien zostać zwakowany dawno temu ponieważ Mox panuje już równy roczek a złota bronił dwa razy ;). Ale cóż, jego walka z Kentą może być ciekawa.

Match for IWGP US Heavyweight Championship Right to challange contract: KENTA vs Satoshi Kojima

Uwielbiam oglądać wejściówkę Kenty... to tak słowem wstępu.

Anglojęzyczni komentatorzy bardzo zachwalali Kente. Mówili, że na czas gdy Moxleya nie ma to na dobrą sprawę on jest US Champem i broni tymczasowego mistrzostwa jak na champa przystało. Zdziwiło mnie to trochę bo to face'owi komentatorzy, którzy właśnie wylizali dupę do czysta do bólu heelowemu Kencie... ale niech im będzie, przyjemnie się słuchało.

Ktoś by pomyślał, że to będzie walka godna przewinięcia i fakt, promocji to to nie miało żadnej i nie powinno się znaleźć w karcie Tokyo Dome ale od początku wiedziałem, że pojedynek będzie przynajmniej dobry. Satoshi Kojima jest przedstawicielem różnicy między legendami w WWE a legendami w NJPW. Różnica jest taka, że legendy w NJPW wciąż dają radę i bez problemu wyrabiają za młodszymi talentami w rosterze(plus służą do promowania a nie do grzebania ale to już na marginesie). Nie był to pojedynek na najwyższym poziomie... ale też nie oczekiwałem tego po starciu ze środka karty. 15 minut dobrego wrestlingu, nie mniej nie więcej. Obejrzeć można.

 

Great O-Khan vs Hiroshi Tanahashi

Właściwie pierwsza walka O-Khana, którą obejrzałem no i... gość nie powalił. Dostał czas na pokazanie się na tle samego Asa, to mógł być star making performence... ale opuścił piłkę. Przynajmniej gimmick jest ciekawy. Jedno za co można na pewno pochwalić NJPW to to, że nie ściągają spowrotem ludzi wysłanych na "excursion" dopóki nie będą mieli na nich konkretnego pomysłu. Nowy gimmick byłego Tomoyuki Oki bez wątpienia jest jakimś pomysłem.

Jedynym co mi przychodzi do głowy przy opisie tej walki to starcie Tanahashiego z Jay'em White'em na WK12. Bliźniacza sytuacja, Tanahashi... i człowiek, który nie jest jeszcze gotowy do rywalizacji na tym poziomie. Ostatecznie Switchblade się rozwinął i ma swoje miejsce w main evencie... zobaczymy jak będzie z O-Khanem. Na razie mnie nie przekonuje. No i ma finisher, który jest spoko tylko gdy wykonuje go ktoś dwa razy większy. Nie mógł tego wygrać. Hiroshi zwycięża pierwszy singles match od Climaxa.

 

Kazuchika Okada vs Will Ospreay

Ospreay też dostał nowy theme song! Nice. Elevated było lepsze ale rozumiem skąd ta zmiana a nowa nuta też jest przyzwoita.

Bez wątpienia walka gali. Były mocne spoty, była między nimi historia a w końcówce były emocje. Gdy Ospreay wykonał Rainmakera to mnie mieli. Świetny near-fall i kick-out w ostatniej możliwej milisekundzie od Okady. To co może ściągać ten pojedynek trochę w dół to nieustanne próby zapięcia Money Clipu przez Kazu. Spędzili trochę czasu w zeszłym roku promując tego suba na mocarny finisher i bez wątpienia może on położyć każdego ale nawet gdy publika nie może chantować to można było wyczuć ich zawód za każdym razem gdy zamiast Rainmakera Okada zapinał swój rest hold... to znaczy submission. Ostatecznie... Okada wins LOL. Zawód? Poniękąd. Oczywiście, że powinni dać wygrać Ospreayowi ale można się było spodziewać tego, że do tego nie dojdzie mając w pamięci ostatatnich parę gal w Tokyo Dome i to jak skończyły się one dla Okady. Miejmy nadzieję, że Will dostanie jeszcze swój moment i w końcu pokona Kazuchikę... tym razem czysto.

 

IWGP Heavyweight & IWGP Intercontinental Championship Match: Tetsuya Naito© vs Kota Ibushi

No nie był to najlepszy bój między tą dwójką. Oczywiście licznik head bump'ów podbili, parę popierdolonych spotów zrobili(szczególnie w pamięć zapadła pojebana hurricanrana z krawędzi ringu na podłogę) ale nie ma to podjazdu do choćby ich walki z Climaxa sprzed paru lat. W końcówce już strzelali w siebie wszystkim, kick-out'y po finisherach leciały jak bym nie oglądał NJPW tylko WWE. Niestety mimo, że do końca nie byłem pewien zwycięzcy to żaden z nich nie przyniósł mi emocji. Destino oraz Kamigoye nie są w New Japan dobrze chronionymi finisherami, powszechnym faktem jest to, że w pojedynku każdy z nich zostanie odkopany przynajmniej raz. Właściwie są to chyba dwa najsłabsze finishery w całej fedce(większość wciąż ma feeling, że jeden wystarczy by skończyć). Pierwsze kick-out'y były formalnością, kolejne już tylko irytowały bo były dalszym osłabianiem dobrych akcji, które nie powinny być tak słabe.

Wynik satysfakcjonujący. Właściwie kto by tu nie wygrał to byłbym zadowolony. Ibushi double champem. Nareszcie. Fajny moment po walce gdy Ibushi chciał znów przypinać Naito bo nie wierzył, że to już koniec... nie wierzył w to, że jego ciężka droga wreszcie dobiegła końca i osiągnął swój cel. Nie musi już walczyć... jest na szczycie. Podobało mi się to.

Na horyzoncie jest już jednak pierwsze duże wyzwanie - Jay White. Lubię Switchblade'a ale mam nadzieję, że nie zabiorą Golden Starowi tego momentu za szybko. Niech trochę ten pas potrzyma... droga była długa i wyboista. Zasługuje na to.

 

Pierwsza noc Wrestle Kingdom choć nie bezbłędna to wciąż dobra. Walki wieczoru mimo wszystko dostarczyły. Ospreay-Okada to bez wątpienia showstealer, natomiast Naito-Ibushi czysto ringowo było bardzo dobre i zakończyło się feel good momentem, po prostu zabrakło emocji. Undercard mocny, zawiodły walka juniorów i walka Tanahashiego... w ramach rekompensaty jednak walka o pasy Tag Team przebiła oczekiwania. Powiedziałbym, że gala na 3+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

  • Posty:  4 356
  • Reputacja:   378
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Krótko po Nowym Roku odbędzie się największe wrestlingowe wydarzenie w Japonii, Wrestle Kingdom. Potwierdzono już ostateczną kartę:


http://www.purolove.com/images/poster/njpw/njpw04012023.jpg http://www.purolove.com/images/poster/njpw/njpw04012023b.jpg


NJPW "WRESTLE KINGDOM 17 IN TOKYO DOME", 04.01.2023 (WPW/TV Asahi Ch. 2/NJPW World)

Tokyo Dome


Pre-Show:

0. Exhibition Match: Ryohei Oiwa vs. Oleg Boltin

0. KOPW 2023, New Japan Rambo:

0. Antonio Inoki Memorial Match: Yuji Nagata, Satoshi Kojima & Togi Makabe vs. Tatsuji Fujinami http://www.purolove.com/images/logos/small/dradition.jpg, Minoru Suzuki & Tiger Mask


Main Card:

1. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Title: TJP & Francesco Akira © vs. YOH & Lio Rush

2. IWGP Women's Title: KAIRI © vs. Tam Nakano http://www.purolove.com/images/logos/small/stardom2.jpg

3. IWGP Tag Team Title: Cash Wheeler http://www.purolove.com/images/logos/small/aew.jpg & Dax Harwood http://www.purolove.com/images/logos/small/aew.jpg © vs. Hirooki Goto & YOSHI-HASHI

4. NJPW WORLD TV Title Tournament - Final: Ren Narita vs. Zack Sabre Jr.

5. NEVER Openweight Title: Karl Anderson http://www.purolove.com/images/logos/small/wwe2.jpg © vs. Tama Tonga

6. Keiji Muto New Japan Pro-Wrestling Last Match: Keiji Muto http://www.purolove.com/images/logos/small/noah3.jpg, Hiroshi Tanahashi & Shota Umino vs. Tetsuya Naito, SANADA & BUSHI

7. IWGP Jr. Heavyweight Title, 4 Way Match: Taiji Ishimori © vs. Hiromu Takahashi vs. El Desperado vs. Master Wato

8. IWGP US Heavyweight Title: Will Ospreay © vs. Kenny Omega http://www.purolove.com/images/logos/small/aew.jpg

9. IWGP World Heavyweight Title: Jay White © vs. Kazuchika Okada


Przyznam, że jest to pierwsza gala od czasu pre-2020, którą z chęcią zobaczę od początku do końca. Niestety, protokoły pandemiczne wycofujące fanów z aren oraz ciągnący się jak flaki z olejem zakaz chantów na galach skutecznie zbiły mój entuzjazm jeżeli chodzi o śledzenie gal New Japan w ciągu ostatnich dwóch lat. Ta gala ma być inna, nie luzują obostrzeń całkiem, ale wpuszczą więcej fanów do stadionu i dozwolone będzie werbalne dopingowanie w ringu. Wyjdzie mniej więcej jak podczas WrestleManii 37 na Florydzie, także to ogromny krok ku powrotu do normalności.


Karta jest dosyć wyjątkowa, bo pierwszy raz w historii na jednej gali wystąpią zawodnicy zakontraktowani w WWE i AEW - chodzi oczywiście o Andersona i Omegę.


Poza tym na gali w głównej karcie wystąpią po raz pierwszy kobiety, a także pojawić ma się sama Sasha Banks!


Keiji Muto stoczy pożegnalną walkę w New Japan, a także fajnym akcentem uczczą pamięć założyciela, Antonio Inokiego, dedykując mu wieloosobową walkę w której pojawi się sam Tatsumi Fujinami.


Anderson/Tonga budowane jest od kilku miesięcy i z powrotem tego pierwszego do WWE nie obyło się bez kontrowersji.


FTR/Goto & Hashi powinno dać radę. Ciekawe, czy skroją FTR z kolejnych pasów?


Okada/White będzie zapewne na bardzo wysokim poziomie, ale widziałem to już stanowczo za dużo razy i średnio mnie to w tym wydaniu interesuje.


Omega/Ospreay to najciekawsza walka całej gali. Omega wraca do New Japan po raz pierwszy od kontrowersji związanych z powstaniem AEW i historia między dwoma bohaterami dojrzewała na twitterach od lat. Krótki tegoroczny epizod w AEW z okazji turnieju o pasy Trios był dosyć gorący, także można się spodziewać bardzo dobrej walki i wielu nagród. :P


Jakie są Wasze oczekiwania co do tej gali?

Edytowane przez IIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  151
  • Reputacja:   21
  • Dołączył:  06.02.2014
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Zaraz zaraz... tzn. tam ludzie nie mogą dopingować? Mają siedzieć i oglądać w ciszy jak w kinie czy teatrze? To jest tak absurdalne, że aż nie wiem czy to nie pierwszy kwietnia. Myślałem, że tylko Chiny jeszcze bawią się w wiruska.


Nigdy nie oglądałem NJPW, ale patrząc na kartę i po tym co niektórzy odwalali w AEW to na pewno zerknę na Omegę z Ospreyem i White'a z Okadą. Do tego chętnie się przekonam ile jest prawdy z Sashą, a i FTR nie powinni zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  316
  • Reputacja:   108
  • Dołączył:  12.10.2021
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  iPhone

Ja do New Japan mam jakiś wewnętrzny uraz. W sensie nie widzę sensu w oglądaniu tej federacji, kiedy tak na poważnie nie mam ochoty oglądać 90% ich gal. Jedyne co mógłbym obejrzeć to Climaxy, Wrestle Kingdom no i od biedy Dominiony czy inne tego typu gale dobrze się zapowiadające. Reszta to są (nie)zbędne przystanki, które obchodzą chyba tylko Japończyków z danych miast, takie odnoszę wrażenie. Chyba z tą galą nie będzie inaczej, w sensie - poprzednie edycje WK sprzed kilku nawet już kilkunastu lat niż te sprzed 2-3 wraz z tą co odbędzie się po nowym roku. Owszem, spojrzę na raporty, poczytam na temat gali, ale obejrzeć jej nie obejrzę, przynajmniej nie na ten moment.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 356
  • Reputacja:   378
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Zaraz zaraz... tzn. tam ludzie nie mogą dopingować? Mają siedzieć i oglądać w ciszy jak w kinie czy teatrze? To jest tak absurdalne, że aż nie wiem czy to nie pierwszy kwietnia. Myślałem, że tylko Chiny jeszcze bawią się w wiruska.

 

Niestety. W Japonii, jak i wielu innych krajach Azji, obostrzenia związane z covid były/są o wiele bardziej szczelne niż chociażby tutaj w Europie czy w Amerykach i dopiero teraz luzują przepisy. Wcześniej fani mogli jedynie klaskać... :roll:


@HeymanGuy - New Japan ma system trasowy, a nie znany z US schemat tygodniówki + ppv. Nie ma tutaj parcia, ani w głównej mierze sensu oglądania wszystkich pomniejszych gal klasy b i c po drodze. Najważniejsze są ppv na które zwykle warto było poświęcać czas i grubsze gale między nimi w Korakuen, itp.

Edytowane przez IIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 661
  • Reputacja:   370
  • Dołączył:  22.12.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

IIL, tak z czystej ciekawości, bo śledzisz mniej lub bardziej New Japan - nie irytuje Cię przesadne od jakiegoś czasu wydłużanie niektórych walk w NJPW i nie mówię tu tylko o ME? Pamiętam, że jak raz sprawdzałem coś latem to w karcie znalazły się dwie walki ok. 40 minutowe, a to już lekka przesada. Nie wiem czy to norma czy po prostu mój pech :D Edytowane przez MattDevitto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 356
  • Reputacja:   378
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

@MattDevitto - nie miałem z tym problemu, gdy warunki na galach były normalne. Jak pisałem wyżej, nie oglądałem za dużo New Japan od kiedy eventy organizowane były bez widowni bądź interakcje fanów ograniczone były jedynie do oklasków.

Zdaję sobie sprawę, że szczególnie na rodzimej scenie przyjął się mit o tym, że widownia na galach puroresu jest martwa, ale to oczywiście mija się z prawdą. Publiczność bywa tam bardzo żywa i dodaje niesamowitej otoczki i klimatu wrestlingowi z Japonii.

Wracając więc do tematu - długość walk nie ma najmniejszego problemu, tak długo jak poziom jest wysoki i publika może reagować. Okada vs. Omega biło swego czasu rekordy w ocenach Meltzera, a ich walki miały po 30, 45, 60 i najlepsza nawet ponad 60 minut... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Posty:  2 661
  • Reputacja:   370
  • Dołączył:  22.12.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Widziałem na razie tylko debiut Banks i nie powiem, żeby mnie przekonali :D

Theme song to chyba na starej Nokii robili - takie cudo, jej włosy przypomniały DJ Laske z 13 posterunku, a i te promo jakieś dziwne. Ex-Sasha na początek nie rzuca na kolana poza WWE - zobaczymy co będzie dalej.

sbm321yly1aa1.jpg

Edytowane przez MattDevitto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  3 151
  • Reputacja:   433
  • Dołączył:  24.07.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

jej włosy przypomniały DJ Laske z 13 posterunku

 

DJ Laska? Syn Marioli i Staska? :D


Miałem napisać przed WK, ale mi się nie chciało. Wolałem leżeć w łózku i leczyć kacora/wątrobę/żołądek*


*- niepotrzebne skreślić.


Zgodnie z przewidywaniami zrzucają pasy z FTR, z Andersona oraz debiutuje Mercedes Benz.

Może coś tam obejrzę, to zedytuje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 661
  • Reputacja:   370
  • Dołączył:  22.12.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Może coś tam obejrzę, to zedytuje ;P

Też miałem taki plan, ale jednak wybrałem pocącego się Boxdela na konfie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  316
  • Reputacja:   108
  • Dołączył:  12.10.2021
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  iPhone

Ciekawe co z Naomi. Swoją drogą nie widzę jakoś tej Sashy, sorry. Mercedes w Japonii na dłuższą metę, daje jej max rok i pewnie All Elite się zgłosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 356
  • Reputacja:   378
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Obejrzałem dzisiaj Wrestle Kingdom. Poza main eventami był to raczej taki seans w tle na tv niż oglądanie z uwagą każdej walki, także mogłem niektórych nie docenić. Możliwe dlatego, nic poza walką o US title nie urwało tutaj jajec.

 

- 6 man Inoki memorial w pre-show z Fujinamim na duży plus.

- Jr. Tag nawet, nawet. Kontuzja Lio Rusha masakra.

- KAIRI/Nakano nawet okej jak na 5 minut, ale powinni dostać więcej czasu. Flying elbow KAIRI mógłbym oglądać bez końca

- Sasha Banks i jej debiut, to chyba najgorsze wejście w historii. Szkoda, bo potencjał na niesamowite walki z kobietami w Stardom jest ogromny. Publika niezbyt się przejęła (chociaż widownia mimo zdjęcia części obostrzeń podczas całego show była dużo ciszej niż przed pandemią). Jej attire i theme song były dosyć niekomfortowe, ale to jest pikuś przy tym, że spaliła jedyną akcję jaką wykonała... Pierwsze wrażenie robi się tylko raz...

- IWGP Tag bez fajerwerków. Nic nie pamiętam prawie z tej walki. FTR przegrywają, czyli oddali ostatni pas. Czyżby wskok do WWE w tym roku?

- Sabre/Narita ok. Brytyjczykowi do twarzy w blod haha. Pas NJPW World wygląda nieco komicznie, ale może się przyzwyczaję. Dobry ruch z dołączeniem do TMDK.

- Anderson/Tonga typowy średniak. Prawowity zwycięzca.

- Ostatnia walka Keiji Muto dosyć przyjemna dla oka.

- IWGP Jr Heavy 4 WAY świetny.

- Omega/Ospreay skradło show. Na takie walki czeka się cały rok. Była tutaj ciekawa historia między nimi, feud dojrzewający długi czas i podnieśli temperaturę na konferencji prasowej (polecam zobaczyć przed walką). Świetne wejściówki, dobrze ułożony match, seeling jednej i drugiej strony na bardzo wysokim poziomie i fajnie opowiedziana historia w ringu z bumpami Ospreay'a na narożnikach. Do tego wszystkiego zaskakujący wynik... Kenny wraca do New Japan? Coś czuję, że rewanż będzie na Forbidden Door w USA. Polecam każdemu.

- Okada/White. Było okej, ale jak pisałem już wcześniej przy oczekiwaniach przed galą - za dużo razy już to widziałem, a ich rywalizacja nie równa się z np. Okada/Tanahashi czy Okada/Omega, także średnio chce mi się oglądać to bez końca. White powinien obronić tytuł.

 

Ogółem można przyjemnie spędzić z tą galą wieczór. Poziom produkcji niesamowity, piękna rampa i ogromny ekran, a także ujęcia kamer, które dostosowują się do akcji w ringu sprawiły, że show było bardzo estetyczne i przyjemnie się je oglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 661
  • Reputacja:   370
  • Dołączył:  22.12.2009
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Polecam każdemu.

Z tego co widziałem na reddicie, ich walka dostała od Meltzera 6.25 - choć już dawno te jego ratingi przestały mieć jakiekolwiek znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Posty:  4 356
  • Reputacja:   378
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Fantastyczna wiadomość dla fanów New Japan i Stardom:

F25-FF6-BA-7-F37-42-A3-9-C54-7-D2-A0-EC8
 

Popuszczano obostrzenia od jakiegoś czasu, ale w końcu ostatecznie wywalili bana zabraniającego werbalnego dopingu widowni. 

Brakowało tego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Posty:  4 356
  • Reputacja:   378
  • Dołączył:  26.06.2006
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Gale "New Beginning" dobiegły końca. Obyło się bez większych niespodzianek - Okada pokonał Shingo i obronił pas IWGP, Tanahashi stracił kilka zębów, natomiast Jay White przegrał z Hikuleo i w związku z tym musi opuścić New Japan... Temat o jego odejściu można znaleźć tutaj. Pisaliśmy o tym również w newsach.

 

Kalendarz występów gwiazd New Japan nie zwalnia tempa i w ten weekend odbędzie się gala w San Jose z grubszymi kąskami, typu debiut Mercedes Mone oraz pierwsza w historii walka Okada vs. Tanahashi o pas IWGP World poza Japonią. Mieli wcześniej walkę 1 na 1 w dniu otwarcia "G1 Climax" w Dallas z 2019 roku

330px-Poster_for_Mercedes_Mon%C3%A9_vs_K

NJPW "BATTLE IN THE VALLEY", 18.02.2023 (PPV)
San Jose Civic, Kalifornia, USA

0. Alex Coughlin vs. JR Kratos
0. David Finlay vs. Bobby Fish
1. KUSHIDA, Volador Jr.cmll2.jpg.5af402f55364b4750e11f0c4a20a10ae.jpg, Kevin Knight & The DKC vs. Josh Alexanderimpact2.jpg.b8f3923ce71e8eac7a8b10b2da41d33a.jpg, Mascara Dorada, Adrian Quest & Rocky Romero
2. STRONG Openweight Title: Fred Rosser (c) vs. KENTA
3. STRONG Openweight Tag Team Title: Chris Sabinimpact2.jpg.b8f3923ce71e8eac7a8b10b2da41d33a.jpg & Alex Shelleyimpact2.jpg.b8f3923ce71e8eac7a8b10b2da41d33a.jpg(c) vs. Royce Isaacs & Jorel Nelson
4. Jay White vs. Eddie Kingston aew.jpg.8f6b155a3dfc29b2e68acb14b3e83249.jpg
5. Filthy Rules Fight: Homicide vs. Tom Lawlor
6. NJPW WORLD TV Title: Zack Sabre Jr. (c) vs. Clark Connors
7. IWGP Women's Title: KAIRI (c) vs. Mercedes Moné
8. IWGP World Heavyweight Title: Kazuchika Okada (c) vs. Hiroshi Tanahashi 

 

Tuż po tej gali rusza trasa "Fantasticamania", czyli tradycyjna już kolaboracja z CMLL oraz turniej New Japan Cup. W obozie NOAH, 21 lutego odbędzie się finałowy event celebrujący karierę Keiji Muto, gdzie Okada stoczy mocno budowaną walkę z Kiyomiyą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Najnowsze posty

    • Attitude
      "Fightful Select" podał więcej informacji na temat statusu zdrowotnego Powerhouse'a Hobbsa. Jak już podawaliśmy, doznał kontuzji kolana podczas walki z Jonem Moxleyem w zeszłym tygodniu na AEW Dynamite, co spowodowało nagłe zakończenie tego pojedynku. Kontuzja pierwotnie została opisana jako "znacząca". A teraz okazuje się, iż Hoobs będzie jednak potrzebował operacji. Co oznacza jego dłuższą absencję. Dzisiaj Dynamite odbędzie się w Winnipeg. Poniżej nowe Control Center + zapowiedź tego show. Dla przypomnienia, po Dynamite odbędzie się jeszcze Rampage. Link do filmu * AEW TNT Championship: Adam Copeland (c) vs. Członek House of Black * FTW Championship: Chris Jericho (c) vs. Katsuyori Shibata * Mariah May vs. Serena Deeb * Samoa Joe vs. Isiah Kassidy * Claudio Castagnoli vs. Brian Cage * Swerve Strickland pozna rywala na Double or Nothing * Kenny Omega powróci * Przemówi Orange Cassidy A na Rampage zobaczymy walkę Jay White vs. Dante Martin.Przeczytaj wpis na portalu Wrestling.pl
    • PpW
      Kolejna walka z przedmiotami ☠️ Biesiad 👊vs Rambo 🔫na gali „Ewenement Haze”! To była walka o dużą stawkę jeśli nazywasz się Biesiad Strong 🥋 bo gdyby ja przegrał to ani nie zmierzyłby się z Misterem Z, a do tego stał by się łysy 🤯 Z racji na to że to był pomysł Real Deala, że sceny obserwował on walkę tej dwójki, a gdy tylko znalazł się sposób to jawnie w nią ingerował i tworzył Rambo przewagę 🤬 przez dobrych parę minut Biesiad raz za razem znajdował się w defensywie gdy najemnik z Dominikany rzucał nim jak szmatą 😤 Ale nie bez powodu mówimy o nim MASZYNA STWORZONA DO WALKI 👀 w końcu Biesiad znalazł swoją okazję, wykorzystał nieuwagę Mistera Z i przypiął swoim firmowym swantonem Rambo 💀 TO OZNACZA ŻE BIESIAD STANIE DO RINGU Z MISTEREM Z NA GALI LEDWO LEGALNE 4 👀👀 📸 @hernamewasmargot Przeczytaj na fanpage.
    • MattDevitto
      Gdzieś już to widziałem
    • MattDevitto
      Plus pojawiło się już kilka nazwisk, które wezmą udział w gali:
    • Jeffrey Nero
      Nowa gala w oryginalnej hali Lucha Underground.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...