Skocz do zawartości
  • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

    Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

    W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

     

Kącik kulturalny


CzaQ

Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  3 137
  • Reputacja:   418
  • Dołączył:  24.07.2008
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Słowem wstępu - od jakiegoś czasu zbieram informacje o comiesięcznych ciekawych wydarzeniach typu koncerty, premiery kinowe, daty PPV czy premiery interesujących mnie gier w jednym miejscu, więc czemu by nie rozszerzyć to i nie podzielić się. Dodatkowo wiadomo - jedna osoba nie ogarnie wszystkiego, więc może jest coś co warto dodać, co przeoczyłem i tutaj właśnie jest Wasza rola. Mało tego możemy zarazić się jakimiś swoimi pasjami czy czymś podobnym. 

 

Tak wygląda moje "kalendarium" na luty 2023

3 - Knock at the cabin (pol. Pukając do drzwi)- M. Night Shyamalan wraca z kolejnym filmem, który zbiera całkiem pozytywne recenzje i po raz kolejny reklamowany jest "powrotem do formy". Można jego filmy lubić lub nie - gość jest bardzo nierówny - ale zazwyczaj jego filmy mają ciekawą otoczkę. Opis fabuły - 2 facetów wraz z dzieckiem jedzie na wakacje do domku letniskowego. Niespodziewanie czwórka uzbrojonych ludzi puka do ich drzwi... Tyle, lepiej więcej nie wiedzieć. W sumie im mniej się wie o fabule tym lepiej, bo ta jest całkiem tajemnicza... dopóki nie obejrzy się trailera do czego nie zachęcam :D Co ciekawe film jest na podstawie opowiadania autorstwa Paula Tremblaya, z którym nie miałem nigdy styczności, ale słyszę dobre rzeczy. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Batista gra jedną z głównych ról. 

 

3 - Fame MMA 17 - Nie każdy lubi "we freaki", ale ja tak się napaliłem na różnego rodzaju napierdalanki, że łykam wszystko jak pelikan. Dodatkowo kto nie lubi jak ktoś głupi się bije, a otoczka medialna jest po prostu zabawna. Patologia? Być może, ale kto się broni dobrze bawić? 


4/5 - W sensie w nocy z 4 na 5 lutego :

UFC Lewis vs Spivac - Czarna Bestia wraca do gry. Po serii dwóch porażek ma szansę się odbić, jednak jest tak nierównym zawodnikiem, że nawet z B-klasowym Spivakiem może być kłopot. Rekordzista pod względem nokautów w UFC jest jednak w mojej opinii faworytem i powinien to ugrać. Dodatkowo na gali walczy Polak - Marcin Tybura.

NXT Vengeance - Skończyły się Takeovery, mamy specjalne eventy od NXT. Niestety nie czuję żadnego hajpu na tę galę, gdyż złoty brand się kompletnie stoczył od czasów "2.0".

Bellator Fedor vs Bader - legendarny zawodnik MMA Fedor Emalianenko w swojej ostatniej walce w karierze znów zawalczy o pas wagi ciężkiej w rewanżowym starciu z obecnym mistrzem Ryanem Baderem. Czekam jak cholera. Dodatkowo w karcie ciekawa walka o pas wagi średniej.


6 - koncert Bring Me The Horizon - W Gliwicach, w Arenie Gliwice zawita angielska grupa BMTH. Wiedziałem o istnieniu tego zespołu, ale nigdy się nie interesowałem. Do czasu aż nie przesłuchałem najnowszego albumu - Post Human: Survival Horror - i się zakochałem - praktycznie wszystkie kawałki mi podeszły do gustu co się nigdy jeszcze nie zdarzyło. 

Miałem się wybrać, ale kłopoty finansowe oraz kłopoty z nogą zepsuły mi plany. A szkoda, bo pewnie dużo fajnych dup by było :D Singiel otwierający krążek nawiązujący do mojego ulubionego Resident Evil

 


9 - You sezon 4 - mimo ostatnio nieprzychylnych opinii Netflix ma też dobre rzeczy w swojej bibliotece - w tym seriale. I jednym z nich jest "Ty". W skrócie serial opowiada o z pozoru zwykłym gościu, który ma pewne problemy psychicznie. A tak naprawdę jest seryjnym zabójcą, który ma obsesję na punkcie kobiet i nie cofnie się przed niczym w imię miłości :D Serial bardzo polecam. 9 lutego ma premierę pierwsza część 4 sezonu, druga część będzie miała premierę w kolejnym miesiącu. 


11/12 - UFC 284 - Mocna karta ze świetnym main eventem w postaci mistrz kontra mistrz - Islam Makhachev, czyli mistrz wagi lekkiej vs Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej. 

Niestety karta ucierpiała ze względu na multum wycofanych pojedynków, ale i tak jest dosyć dobrze. 

14 - Walentynki - czyli dzień samobójców. Bezsensowne święto zakochanym niepotrzebne, a singlom takim jak ja kopiące dodatkowo dół. A, że wkurwia mnie szczęście innych to jest to zdecydowanie jeden z najgorszych dni w roku dla mnie :D


14 - Wanted : Dead - Całkiem ciekawe połączenie strzelanki i slashera. Zakochałem się od pierwszego trailera, bo brakuje mi tego typu gier. :D


15 - Winnie the Pooh : Blood and Honey - co by było gdyby Kubuś Puchatek i przyjaciele byli mordercami? :D Możemy się przekonać w tym ciekawym slasherze klasy B.

 
17 - The Whale (pol. Wieloryb) - 
Cierpiący na poważną otyłość nauczyciel angielskiego próbuje odbudować więź ze swoją nastoletnią córką. - tak brzmi opis filmu w reżyserii Darrena Aronofskyego, którego lubię. Powrót do aktorstwa zalicza znany z "Mumii" Brendan Fraser w Oscarowej roli. Film jest bardzo chwalony i ja również nie mogę się doczekać żeby go obejrzeć. 

17 - Ant-man 3 aka ANT-MAN I OSA: KWANTOMANIA - Superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa w nowym, pełnym przygód filmie. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton) będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe. - jestem fanem MCU choć muszę przyznać, ze faza 4 (zgodnie z moimi oczekiwaniami) jest bardzo nierówna, jednak fani wpadli ze skrajności w skrajność - kiedyś byłeś pedałem za to, że nie jesteś fanem Marvela, dziś jesteś pedałem, bo jesteś fanem Marvela :D Wiedziałem, że po sadze z Thanosem popularność pójdzie na łeb na szyję, ale aż takiego czegoś się nie spodziewałem. Poprzednie części Człowieka Mrówki mi się podobały i pewnie podobnie będzie z tą częścią. 


18/19 - WWE Elimination Chamber - Mamy już pierwsze walki, ale sama komora zapowiada się tak sobie. Zamiast jak w przeszłości mieć dwie komory o główne pasy, które dostarczają emocji tak teraz komory będą o marne pasy US oraz oraz o shota na pas kobiet w posiadaniu Biancii Bel Air..

18/19 - UFC Vera vs Sandhagen - Według mnie Cory Sandhagen jest lepszej klasy zawodnikiem, z lepszą techniką, ale Cheeto może zaskoczyć. Jest to jedna z najważniejszych walk w mocno obsadzonej wadze koguciej. Karta zapowiada się średnio, ale czasem takie najbardziej "dostarczają" i mamy dużo skończeń. 

 
21 - Atomic heart -
FPS, w którym trafiamy do retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. W Atomic Heart wcielamy się w tajnego agenta, a naszym zadaniem jest zbadanie sekretnej placówki, w której rozpętał się bunt maszyn, i zaprowadzenie w niej porządku, nim dojdzie do globalnej katastrofy. W dużym skrócie - strzelanka przypominająca hit sprzed lat, a mianowicie Bioshock. Jestem umiarkowanie nahajpowany, ale brakuje mi ostatnio dobrych strzelanek, a to może być to. 

 
22 - Cocaine bear - Kokainowy Miś :D Ktoś wpadł na genialny pomysł dosyć originalnego animal attacku gdzie Niedźwiedź Grizzly przypadkowo naćpawa się kokainą i w morderczym szale rozkurwia wszystko wokół. :D To mi się podoba! I o to chodzi! - cytując klasyka Milowicza. 22 lutego ma miejsce premiera światowa, w Polsce film ma się ukazać 10 marca wg Filmwebu. 

 
25/26 - UFC Krylov vs Spann - Superman zawalczy z Górnikiem pod koniec lutego. Kolejny raz średnia karta, ale może dostarczy dawkę przemocy oraz rozrywki. 

 

Niektóry opisy szczątkowe, bo to miało być na szybko, a zeszło mi dłużej niż planowałem... w skrócie :

3 - Knock at the cabin/Fame MMA 17
4/5 - UFC Tybura/NXT Vengeance/Bellator Fedor
6 - koncert Bring me the horizon 
9 - You sezon 4
11/12 - UFC 284
14 - Wanted dead/walentynki
15 - Winnie the Pooh
17 - The Whale/Ant-man 3
18/19 - WWE Elimination Chamber/UFC Vera vs Sandhagen
21 - Atomic heart
22 - Cocaine bear
25/26 - UFC Krylov vs Spann

 

Co byście dodali? Co byście poprawili? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 352
  • Reputacja:   393
  • Dołączył:  28.01.2023
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

2 Lutego: Premiera Deliver Us Mars. Tutaj nie ma co gadać/pisać tu trzeba brać jak najszybciej.
10 Lutego to będą trzy ostatnie odcinki drugiego sezonu Legenda Vox Machiny pierwszy to mistrzostwo świata a drugi pewnie jeszcze lepszy. Jako że sam wolę opcję całość na raz (prawie) to sobie czekam na finałowe epizody.
15 Lutego Batman: The Animated Series na HBO Max. Dla fanów Batmana pozycja absolutnie obowiązkowa. 
28 Lutego: Premiera Scars Above. Brać na premierkę i grać. Ja jako osoba lubiąca takie klimaty jestem totalnie podjarany.  

A co do You to, a nie zapomniałem Zakaz Spoilerowania, jest.

Edytowane przez KyRenLo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...