Babatunde o występie na gali Evolve 129, 130 ... (zobacz)
Zapowiedź ROH Best in the World 2019 w ROHCas... (zobacz)
Heyman i Bischoff w nowych rolach, gala EVOLV... (zobacz)

AttitudePL na Facebook AttitudePL na YouTube AttitudePL na Twitter Nasz kanał RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
PS4 czy Xbox One?
Autor Wiadomość
TakerFanKrk 
Main Eventer

Wrestler: The Undertaker
Podziękował: 34
Podziękowano mu 1 razy w 1 Postach
Wysłany: 2019-01-19, 15:42   PS4 czy Xbox One?

Przymierzam się bardzo poważnie do zakupu konsoli, tylko że kompletnie nie wiem którą wybrać. Co polecacie? Jak z dostępnością gierek? Która ma większą bibliotekę i więcej exclusive'ów?

maly619 
Main Eventer

Wrestler: Ziggler, The Undertaker, Tomko
Podziękował: 40
Podziękowano mu 0 razy w 0 Postach
Wysłany: 2019-01-19, 16:07   

Najlepszy Switch :)
Praktycznie same exclusivy + hybryda konsoli przenośnej i stacjonarnej. Może i jest słabsza niż PS4 lub Xbox, ale przecież najważniejsza jest grywalność a nie jakieś technikalia :)

aRo 
Main Eventer

Wrestler: Big E, Owens, Otis
Podziękował: 57
Podziękowano mu 208 razy w 51 Postach
Wysłany: 2019-01-19, 16:10   

+1 dla Switcha

Patrzysz na exclusive'y i wybierasz, gdzie ograsz więcej. Tyle.

Giero 
Main Eventer
Certyfikowany G

Wrestler: AJ Styles
Podziękował: 13
Podziękowano mu 3 razy w 3 Postach
Wysłany: 2019-01-19, 16:26   

Odwieczny dylemat. Sam się zastanawiam i chyba ze względu na większą ilość gier wybiorę PS4. Jeżeli ktoś nie jest wymagającym graczem jeżeli chodzi o grafę itd, to chyba to lepsza opcja, bo ponoć XBOX jest ciut lepszym technicznie sprzętem. Ale szczerze mówiąc to czytałem opinie nt. obydwóch konsol i ponoć wielkich różnic nie ma.

-Raven- 
Living Legend

Wrestler: Hitman,Steen,Trent Acid,Foley
Podziękował: 21
Wysłany: 2019-01-19, 21:52   

Obadaj Taker poniższy temat, bo swojego czasu sam miałem podobny dylemat. Osobiście zdecydowałem się na X-a i ogólnie nie mam powodów do narzekania.

http://forum.wrestling.pl/viewtopic.php?t=53524

DonCarlos 
Jobber

Wrestler: Chris Jericho
Podziękował: 0
Wysłany: 2019-01-19, 22:41   

PS4.

Sam przeniosłem się na produkt Sony tej generacji ze względu na exclusivy i jestem usatysfakcjonowany. Większość porządnych tytułów ogólnie i tak wychodzi na oba sprzęty, ale zdarzają się takie lata jak 2018 gdzie z 3 tytułów powszechnie uważanych za najlepsze(RDR2, Spider-Man i God of War) na X-One zagrasz tylko w jeden.

Sony może się pochwalić zarówno większą(81-12) jak i zwyczajnie ciekawszą listą swoich gier ;)

TakerFanKrk 
Main Eventer

Wysłany: 2019-01-20, 19:20   

-Raven- napisał/a:
Obadaj Taker poniższy temat, bo swojego czasu sam miałem podobny dylemat. Osobiście zdecydowałem się na X-a i ogólnie nie mam powodów do narzekania.
A jak ze słynnym Czerwonym Pierścieniem Śmierci? W One'ie udało im się go rozwiązać? Na 360'stce Red Ring Of Death był dosyć często...

[ Dodano: 2019-01-20, 19:25 ]
DonCarlos napisał/a:
PS4.

Sam przeniosłem się na produkt Sony tej generacji ze względu na exclusivy i jestem usatysfakcjonowany. Większość porządnych tytułów ogólnie i tak wychodzi na oba sprzęty, ale zdarzają się takie lata jak 2018 gdzie z 3 tytułów powszechnie uważanych za najlepsze(RDR2, Spider-Man i God of War) na X-One zagrasz tylko w jeden.

Sony może się pochwalić zarówno większą(81-12) jak i zwyczajnie ciekawszą listą swoich gier ;)
Również dzięki za opinię. Poczytałem trochę artykułów w necie i wychodzi na to że w zasadzie obie konsole są do siebie podobne i nie ma większego znaczenia co się wybierze. Też się skłaniam bardziej do PS4 ale głównie z sentymentu: za dzieciaka posiadałem PSX-a, później kupiłem PS2 Slim które niedawno dałem chrześniakowi.

Jak w ogóle wygląda kwestia cen gier? Drożej jest na X-sie czy Plejce?

-Raven- 
Living Legend

Wrestler: Hitman,Steen,Trent Acid,Foley
Podziękował: 21
Wysłany: 2019-01-20, 21:31   

TakerFanKrk napisał/a:
A jak ze słynnym Czerwonym Pierścieniem Śmierci? W One'ie udało im się go rozwiązać? Na 360'stce Red Ring Of Death był dosyć często...

Szczerze mówiąc nawet nie bardzo wiem co to takiego...

TakerFanKrk napisał/a:
Jak w ogóle wygląda kwestia cen gier? Drożej jest na X-sie czy Plejce?

Na jednej i drugiej nowości są chujowo drogie, ale tu i tu można na Allegro kupić w nienajgorszej cenie używane giery :wink:

maly619 
Main Eventer

Wrestler: Ziggler, The Undertaker, Tomko
Podziękował: 40
Wysłany: 2019-01-21, 00:07   

TakerFanKrk napisał/a:

Nie ma już czegoś takiego. A przynajmniej ja nie słyszałem. Tylko pierwsze edycje 360tki miały z tym problem

demku 
Midcarder

Wrestler: Y2J, Punk, Hero
Podziękował: 2
Wysłany: 2019-01-21, 00:59   

Ja osobiście mam PS4 już kilka ładnych lat i nigdy złego słowa nie powiem na konsolę (może z wyjątkiem żywotności padów, słabo znosiły moją frustrację wynikającą z gry w lidze weekendowej w Fifie :roll: ). Jest bezawaryjna, ładne i przejrzyste menu, pad zgrabny i fajnie leży w dłoni. Prawda jest taka, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, która konsola lepsza. Wszystko zależne jest od wielu czynników - exclusive'ów na obu platformach, znajomych (jak znajomi cisną na plejce to lepiej plejkę i odwrotnie) i innych, własnych upodobań.

TakerFanKrk 
Main Eventer

Wysłany: 2019-01-22, 19:19   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zdecydowałem się ostatecznie na PS4 (akurat na takie zimowe wieczory jak teraz, partyjki z nowym Resident Evil 2 będą jak znalazł) :)

nightwatcher 
Midcarder

Wrestler: The Rock, Sting, Aries, HBK
Podziękował: 4
Wysłany: 2019-01-23, 15:47   

Sam jestem posiadaczem Xbox One.

Zakupiłem ją z kilku powodów:

1. Pad do Xboxa > Pad PS4. Jak dla mnie pady do X'a zawsze lepiej leżały w ręce niż pady do PS'a. Pad do PS4 ma już dużo lepszy kształt niż PS3, ale to dlatego, że jest dużo bardziej podobny do pada z X'a niż PS. No i nie lubię układu gałek w PS'ie.

2. Wsteczna kompatybilność (mam dużo gier na X360), a obecnie jeszcze game pass i ea access - fajne gry do ogrania bez potrzeby kupowania (np. w przypadku fify trochę szkoda co roku wydawać kilka stówek, a za rok kupić nową).

Exclusivy:

Tu pewnie wybrałbym PS'a, bo takie gry jak Horizon Zero Dawn, Last of Us czy God of War zdecydowanie wygrywają z Halo czy Gears of War (które bardzo lubię, ale jednak...). Jedynym exclusivem, który nie ma konkurencji na PSie jest Forza, jeśli ktoś lubi wyścigi.

No i obecnie PS4 Pro pod względem osiągów ustępuje Xbox One X.

TakerFanKrk 
Main Eventer

Wysłany: 2019-01-24, 18:28   

DonCarlos, demku, macie Plejkę "grubasa" czy slima? W ogóle czy rozmiar ma jakieś znaczenie przy konsolach najnowszej generacji? Sam posiadałem swego czasu PS2 Slim i działał wyśmienicie, natomiast naczytałem się sporo opinii jakoby w pierwszej wersji Playstation 2 często były problemy z wysuwaną szufladką na płyty i padał laser...

DonCarlos 
Jobber

Wrestler: Chris Jericho
Podziękował: 0
Wysłany: 2019-01-24, 19:14   

Rozmiar ma jedynie znaczenie pod kątem tego ile masz miejsca na półce, jak dla mnie to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Osobiście posiadam grubasa i jak do tej pory nie mam na co narzekać. Wiadomo problemy techniczne zawsze mogą się zdarzyć, ale tak jak w przypadku pierścienia śmierci w xboxie dotyczą one raczej pierwszych egzemplarzy. W kolejnych rzutach na półki sklepowe trafiają mniej awaryjne sprzęty ;)

CzaQ 
Upper Midcarder

Wrestler: Dean,Gałgano,Edge,Punk,Zyggi
Podziękował: 25
Wysłany: 2019-01-26, 13:14   

Trzeba było pisać Jacek, że decydujesz się na konsole ;)

XBox jest lekko mocniejszy od PS4, ale to akurat w konsolach ma małe znaczenie.

Najważniejszym czynnikiem jest to czy konsola ma być substytutem PCta, gdy go nie masz albo dopełnieniem Twojego doświadczenia jako gracza.

Masz PC --> wybierz PS4. Niesamowite gry - wystarczy spojrzeć na poprzedni rok.
Nie masz PC albo tak jak Raven masz, ale nie chcesz żeby dzieciak Ci grzebał w nim (co w Twoim wypadku nie jest czynnikiem) ---> wybierz XBoxa, bo działa jak całkiem dobry komputer i masz wszystko to co na PC dostępne. Wtedy jedynie ominie Cię kilka świetnych i jednych z lepszych gier wszechczasów takich jak. Last of Us, God of War, nowy Spiderman, Until Dawn i wiele wiele innych.

Ale widzę już, że zakupiłeś to podam Ci najlepsze tytuły :
God of War, Last of Us remastered, seria Uncharted, Until Dawn (bardzo dobry horror), Spider-Man, Heavy Rain, Detroit Become Human - to wszystko są gry na przynajmniej 8/10, do tego wszyscy chwalą Bloodborne'a - ja nie lubię + inne których nie pamiętam albo nie ograłem.

Odpowiedz do tematu