Adepci Performance Center jako fani na Raw, B... (zobacz)
Hana Kimura nie żyje... (zobacz)
Triple H o Gaspardzie, zapowiedź SmackDown, w... (zobacz)

AttitudePL na Facebook AttitudePL na YouTube AttitudePL na Twitter Nasz kanał RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściąganie wrestlingu z : Usenetowe grupy binarne
Autor Wiadomość
Przemk0 Wrestler: Bam Bam Bigelow
E-fed: Szakal, Chris More Attitude
Wiek: 39
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 5183
Podziękował: 20
Podziękowano mu 11 razy w 4 Postach
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2003-11-26, 20:33   Ściąganie wrestlingu z : Usenetowe grupy binarne

Ściąganie wrestlingu z...

Usenetowe grupy binarne :

1) Podstawy :

Po pierwsze.. Co to jest USENET? Jest to ogólnoświatowy system serwerów połączonych ze sobą i wymieniających ze sobą dane służący do wymiany poglądów (grupy dyskusyjne) oraz ostatnio zastosowany do wymiany plików (grupy binarne). Usenetowe grupy binarne (głównie alt.binaries.*) od lat są miejscem wymiany wszelkiego rodzaju plików - od oprogramowania po "rozbierane" zdjęcia i filmy, a także i plików wrestlingowych .

Jak jest zorganizowany ten system? Otoż wszelkie pliki krążące po tej sieci muszą mieć przynależność do swojej grupy tematycznej np: alt.binaries.pictures.celebrities (binarna grupa z fotkami znanych ludzi), pl.rec.fantastyka.starwars (grupa dyskusyjna o tematyce starwars). Jak widać grupy ułożone są w sposób hierarchiczny, pokaże to na podanych przykładach:

alt.binaries.pictures.celebrities

alt - oznacza wszystkie grupy alternatywne, nie mieszczące się w innych ramach i jest jedną z głównych gałęzi w sieciach USENET'u. Inne główne gałęzie to : soc, gnu, rec.. i pl,uk,de (grupy jednojezyczne.. )
binaries - podgrupa podgrupa alt, oznacza wszystkie grupy binarne
pictures - podgrupa grupy alt.binaries, oznacza wszystkie grupy binarne z obrazkami
celebrities - ostatnia podgrupa w drzewie grup.. znajdują się na niej fotkami znanych ludzi.

pl.rec.fantastyka.starwars

pl - grupy polskojezyczne, rec - rekreacja, fantastyka - wszystko związane z fantastyka, starwars - dla fanów starwars.

Jak to działa (cały system)? Otóż w sieci mamy bardzo dużo serwerów newsowych które tworzą ze sobą wielką sieć. Cały system w teorii powinien działać tak że wrzucenie czegoś na jeden serwer (a dokładniej do konkretnej grupy) sprawia że plik po jakimś czasie powinien być dostępny na wszystkich serwerach których w całej Sieci jest kilkanaście tysięcy. Reasumując wysłany w jednym miejscu plik pojawia się w kilkunastu tysiącach kopii. W praktyce jednak występują spore problemy, do których nalezą : różna konfiguracja różnych serwerów (jedne trzymają dłużej pliki, drugie krócej), ograniczenia dyskowe serwerów (plików krążących po sieci jest mnóstwo, całkowitą ilość wymienianych plików ocenia się na ok. 200-300 GB DZIENNIE!!), ograniczenia szybkości połączeń między serwerami i wiele wiele innych. Tak więc często i gęsto tylko niektóre z grup znajdują się na danym serwerze. W praktyce najlepszy dostęp zapewniają płatne wyspecjalizowane serwisy takie jak Newsfeeds.com, GigaNews.com, Newscene.com. Cena rocznego abonamentu waha się od 100 do 300$ w zależności od ilości pobieranych danych, posty w grupach binarnych przechowywane są sprzez 5-14 dni. W przypadku darmowych serwerów do rzadkości należą takie które przechowują posty przez 4-5 dni, część artykułów nie dociera na nie wcale a duża liczba użytkowników sprawia ze serwery bywają strasznie wolne.

2) Oprogramowanie do obsługi :

Do obsługi zwykłych tekstowych grup dyskusyjnych wystarczą wam programy pocztowe (Outlook, The Bat), jednak by szybko i bezboleśnie ściągać z grup binarnych potrzebne nam będą specjalnie stworzone do tego programy. Najpopularniejsze programy to : Xnews, News Grabber, News Bin Pro oraz Binary News Reaper. Ja zajmę się na razie tym ostatnim.

Strona domowa programu : http://www.newsbin.com/Wersja której używam to 4.0.5 : [URL=download]http://www.newsbin.com/downloads/nb405.exe[/URL]
Crack do wersji 4.0.5 : [URL=download]http://anycracks.com/zipfiles/N/Newsbin_Pro_v4.05_Build_3919loaderTSRh.zip[/URL]

3) Instalacja i konfiguracja :

Instalujemy z exe'ca i postępujemy zgodnie z instrukcjami programy. Instalacja cracka jest prosta, rozpakowujemy zipka i poczym kopiujemy pliczek loader.exe do katalogu z newsbin'em. Teraz NewsBina odpalamy tylko przez Loadera!!

Oki.. uruchamiamy więc nasz program i za pierwszym razem powita nas :klikamy next i przechodzimy do :Tutaj należy wpisać adres servera newsowego z którego będziemy korzystali i ewentualnie określimy login i hasło dostępu. Na początek wpiszmy tam server : dp-news.maxwell.syr.edu, który pozwoli nam na dostęp do grupy : alt.binaries.pro-wrestling

klikamy next i przechodzimy do :Tutaj możemy wybrać jush interesujące nas grupy by przyspieszyć konfiguracje, jednak na liście nie ma żadnej wrestlingowej więc dajemy spokojnie next i...instalacja zakończona.. dajemy Finish (Zakończ).

Teraz możemy jeszcze troszkę skonfigurować program. No dobrze bierzemy się do dzieła, bo trzeba jeszcze kilka spraw ustawić. Klikamy więc na guzik "Option" lub z menu wybieramy Preferences > Options i tu mozemy ustawić tak potrzebne sprawy jak :
- ile możemy ściągać plików za jednym razem (najlepiej ustawić więcej nish 1, bo serwery newsowe nie dają nam wielkich szybkości przy ściąganiu więc bardzo dobrym pomysłem będzie ściąganie kilku plików naraz)
- ustawić katalog do którego będziemy ściągali pliki.
- 'Max Record Age' czyli ile dni program będzie trzymał posty
- 'First Time Records' ile postów ściągniesz gdy pierwszy raz będziesz ściągał z danej grupy.

Opcji jest jeszcze troszkę innych opcji ale te są najważniejsze.

4) Wybieranie grup i ściąganie plików.

Klikamy na i ukazuje nam się okienko w którym pokazują się nam grupy dyskusyjne do wyboru.My oczywiście wybieramy alt.binaries.pro-wrestling (manualnie lub z listy). Warto tesh kliknąć "Downolad Grups" by pobrać grupy które obsługuje dany serwer bo początkowo na liście są defaultowe dane przez program. Dajemy ok.

Teraz możemy już zacząć buszować po programie. Po lewej mamy okienko gdzie możemy operować listą dodanych grup oraz serwerów. Możemy dodawać nowe serwery, ściągać nagłówki nowych postów z grup. Po prawej zaś mamy okienko w której będą pokazane posty z danej grupy. Dół służy do podglądania rysunków przy ściąganiu oraz ogólnej kontroli ile jak przebiega ściąganie, u góry mamy wszelakie buttony i menu.

Dobra lecimy dalej. Teraz gdy mamy wybrane jush grupy do ściągania tylko jeden krok.

Klikamy prawym na wybraną grupę i dajemy "Download all headers" by podciągnąć wszystkie nagłówki postów z grupy. Gdy póĄniej będziemy korzystać z programu możemy jush dawać tylko "Download Latest" by podciągnąć tylko ostatnie nagłówki. Nazwa grupy powinna się pokolorować na zielono, a w prawym okienku powinny pojawiać sie posty. By troszke to uporządkować najlepiej zaznaczyć opcje - "Show Filenames" i odznaczyć "Show Incomplete Post" by nie pokazywało nam postów niekompletnych.

Jeśli ściągnęliśmy jush nagłówki to możemy zacząć ściągać.. by ściągnąć coś jakiś plik wystarczy 2x na niego kliknąć

Aha.. pamiętajcie by zapisać wszystko co ustawiliśmy do tej pory oraz ściągnięte nagłówki.. w tym celu klikamy na przycisk "Save".. następnym razem gdy uruchomimy program wszystko powinno być jush ustawione.. jeśli zaś po ponownym uruchomieniu programu nie będziecie widzieli ściągniętych wcześniej nagłówków postów to dajcie prawy na grupę i "Load Spool" nagłówki się władują i będziecie mogli spokojnie kliknąć "Download Latest".

5) Binary News Reaper

Po dłuższej zabawie z News Binem postanowiłem sprawdzić inne programy mój wybór padł właśnie na Binary News Reaper gdyż jest programem darmowym i jak zauważyłem jest często uaktualniany. Wszelkie informacje możecie znaleźć na stronie domowej projektu :

http://www.bnr2.org/

Do uruchomienia programu potrzebna jest dodatkowa biblioteka (Qt runtime interface) która jest dostępna w Download'zie na tej stronie i trzeba ją umieścić w katalogu z zainstalowanym programem. Szczególnej obsługi programu nie będe pisał bo jest ona banalna.. jeśli będziecie mieli jakieś problemy to piszcie :)


6) Informacje końcowe

Fajne linki :

http://www.newzbot.com/ - do przeszukiwania USENETu w poszukiwaniu serwerów serwujących interesującą nas grupę.

Interesujące nas grupy :

alt.binaries.pro-wrestling
alt.binaries.pro-wrestling.divas

Tutorial ten pisałem na podstawie własnych spostrzeżeń, oraz tutorial kanie z #WrestlingsHouseOfHardcore. Pomogło mi tesh wiele stron znalezionych w necie.

Przemk0 (c) 2003 for RazorRMedia..

ps: CDN..
 
     
Forest 
Lower MidcarderWrestler: Kane
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 411
Podziękował: 0
Podziękowano mu 0 razy w 0 Postach
Skąd: Lublin
Wysłany: 2004-02-16, 10:02   

mam pytanie czy tutaj przez firewalla mozna sciagac ??
_________________
Szukasz gal WWE i TNA wejdz tutaj

nie łudzcie sie JR nie mowi Closeline tylko Poznań ;P P

Randy Orton pobil rekord Kane'a na No Mercy 2007 ;P chcecie wiedziec jaki to obejrzyjcie
 
     
Przemk0 Wrestler: Bam Bam Bigelow
E-fed: Szakal, Chris More Attitude
Wiek: 39
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 5183
Podziękował: 20
Podziękowano mu 11 razy w 4 Postach
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2004-02-16, 14:19   ...

Forest napisał/a:
mam pytanie czy tutaj przez firewalla mozna sciagac ??


Nie powinno to stanowić żadnego problemu jeśli jesteś za NAT'em czy też Firewallem. Sam jestem w sieci lokalnej i nie mam publicznego IP i wszystko działało. No chyba że port na którym działają servery newsowe jest zablokowany... ale nikt nie blokuje przeciez serverów newsowych bo to nie ma sensu.

reasumując : można

ps : hmm tekst był napisany troszkę dawno więc mogło się coś tam w temacie zmienić..
_________________
Dość postrzegania wrs jako rozrywki dla smarków. Dziecięcy umysł nie jest w stanie pojąc złożoności fabularnej większości storyline'ów oraz ringowego kunsztu zawodników. (Vaclav, 28.10.2015)
 
     
AX 
Upper Midcarder


Wiek: 32
Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 1821
Podziękował: 7
Podziękowano mu 189 razy w 60 Postach
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-13, 19:00   

Na wyszukiwarce meganova znalazlem pelno gal z wrestlingiem do sciagnicia, ale z tego co sie orientuje potrzebny jest program Usenext (lub byc moze obojetnie jaki, nie znam sie na tym). Sciagnalem wiec en program z crackiem, ale jest on po niemiecku. Nie byloby to duzym problemem, tylko że mozna tez sciagnac komunikat, że ten klient Usenext jest pomocny firmie Microsoft do łapania osób ściągających z neta(czyli niby ten program jest pułapką). Nie wiem czy traktowac to poważnie czy jest to po prostu nic nie znaczący komunikat mający troche zdestabilizowac poczucie bezpieczeństwa przez użytkownikow internetu.

Sciaganlem program NewsBin (tak chyba sie to pisze), wszedlem na ten "dział" z wrestlingiem, ale gdy wpisuje np WWE, to owszem wyszukuje gale, ale w częściach i to nie jesdnej wielkości ale różnych, np No Mercy 2001 jest podzielone na 90 plików z czego tam znajduje sie okolo 70 i to nie w jedenj wielkosci 47MB tylko jeden jest 30, inny 40, jesscze inny 47 - troche tego nie rozumiem). Czy nie ma tam gal w jednym pliku (spakowanych)??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Google
 
Copyright © 2001-2010 Attitude      Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group