Skocz do zawartości
  • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

    Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

    W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

     

Independent Zone

Dyskusje, spekulacje i recenzje na temat federacji niezależnych, lucha libre i puroresu

Dejv

Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  1 977
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  29.11.2003
  • Status:  Offline

W związku z ostatnim "zrywem" z sceną niezależną i (przede wszystkim) Japonią po krótkiej naradzie z PrzemkO postanowiłem założyć ten temat,w którym fani sceny niezależnej i Puroresu będą mogli rozmawiać do woli nieofftopicując w innych tematach jak to miało niedawno miejsce. Dosyć ważne jest to aby temat cieszył się całkiem niezłym zainteresowaniem to później go będzie można przykleić tak więc mam nadzieje,że nie pójdzie na dno szybko. Oczywistą sprawą jest to,że tutaj można rozmawiać na wszelkie tematy dotyczące niezależnego wrestlingu czyli od sceny niezależnej w USA po wrestling w Kanadzie, Japonii, Meksyku, Europie i wszelkich innych miejsc :). Ok, no to zapraszam do dyskusji (może zaczniemy od NOAH co ostatnio w jednym temacie odbiło się offtopicami :) ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 014
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  06.11.2003
  • Status:  Offline

No ok - fajny temat bo tego brakowało na RazoRMedii :)

 

W zasadzie ciężko zacząć temat jako pierwszemu ale coś wyskrobię :)

 

Po pierwsze jak wiadomo, zaczął się turniej NJPW "G1 Climax". Jesteśmy po 2-óch dniach turnieju (a chyba nawet 3-ech) i póki co jeszcze nie wiadomo kto w przybliżeniu wygra albowiem sytuacja chyba raczej nie jest tak zarysowana jak np. w 2003 roku (zwyciężył Hiroyoshi Tenzan). Póki co dość pewnie wygrywają wspomniany Tenzan (w pierwszym dniu turnieju 06.08 pokonał mojego ulubieńca - Koji Kanemoto po dobrej walce a w drugim dniu pokonał dosyć ciężkiego rywala - Yuji Nagatę) oraz Hiroshi Tanahashi (pokonał z kolei w pierwszym dniu turnieju Manabu Nakanishi'ego a w drugim Jushin Thunder Liger'a, który jak na razie ma na swoim końcie 0 punktów).

W turnieju bierze udział także nieco ostatnio pushowany w NJPW - Giant Bernard (A-Train w WWE) ale myślę, że nic w tym turnieju nie zdziała, chociaż w drugim dniu stoczył 25 minutowy match z Satoshi Kojimą dość nieoczekiwanie zakończony przez KO (piszę nieoczekiwanie, albowiem liczyłem, że Kojima rozprawi się z Bernard'em).

 

Nie chcę prognozować, ale na chwilę obecną moim faworytem w turnieju jest Hiroshi Tanahashi (chociaż może po raz drugi wygrać Tenzan - kto wie).

 

Ciekawa informacja (moim zdaniem zdecydowanie zła) napłynęła z Ring of Honor, które chce zunifikować ze sobą pasy ROH World Title oraz ROH Pure Wrestling Title. Prawdopodobnie nastąpiłoby to podczas najbliższe walki Champion vs. Champion - "American Dragon" Bryan Danielson (c, ROH World Champion) vs. Nigel McGuinness (c, ROH Pure Wrestling Champion). Osobiście uważam, że to głupi pomysł, albowiem Pure Wrestling Title, mogło być taką przepustką do walki w main eventach, a tu nagle po 3 latach federacjach chce pozbyć się tego pasa. Głupi pomysł.

 

http://www.czwrestling.com/Home/Images/1.jpg

Już w tą sobotę kolejna gala CZW o nazwie "Trapped". W karcie nastąpiły drobne

zmiany i nawet coś dodano. Póki co zapowiada się ciekawe show.

A oto obecna karta :

 

All Out War:

The Forefathers of CZW vs The Canadians vs The Blackout

 

This Time, It's About RESPECT:

Danny Havoc vs JC Bailey

 

Mystery Partner:

Adam Flash & The Messiah vs Luke & ???

 

Also First Time Ever! :

LuFisto vs "Sweet & Sour" Larry Sweeney (walka zmieniona, albowiem pierwotnie przeciwnikiem LuFisto miała być Sumie Sakai)

 

Tag Team Matchup:

Cheech & Cloudy vs Lucky & JC Ryder

 

 

Ok, ja zaczęłem. Niech teraz ktoś dołączy się do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  5 045
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  22.12.2005
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Ciekawa informacja (moim zdaniem zdecydowanie zła) napłynęła z Ring of Honor, które chce zunifikować ze sobą pasy ROH World Title oraz ROH Pure Wrestling Title. Prawdopodobnie nastąpiłoby to podczas najbliższe walki Champion vs. Champion - "American Dragon" Bryan Danielson (c, ROH World Champion) vs. Nigel McGuinness (c, ROH Pure Wrestling Champion). Osobiście uważam, że to głupi pomysł, albowiem Pure Wrestling Title, mogło być taką przepustką do walki w main eventach, a tu nagle po 3 latach federacjach chce pozbyć się tego pasa. Głupi pomysł.

 

Mam nadzieje, że to tylko jakaś plotka, bo byłby to zdecydowanie głupi pomysł i mam nadzieje, że tak się nie stanie, bo tak jak napisałeś Pure Title stało troszke niżej niż ROH Title, ale była to taka przepustka do main eventów, także to zdecydowanie bardzo głupi pomysł.

 

Co do NJPW "G1 Climax" myśle, że jest szansa, że znów może wygrać Hiroyoshi Tenzan, choć faworytem przed turniejem nie był. No i jeszcze słówko o Bernardzie, 25 minut oglądając go na ringu to musiała być niezła katorga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 014
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  06.11.2003
  • Status:  Offline

Bonkol - mi się wydaje jednak, że z unifikacją Pure Title z World Title to nie plotka, albowiem większe serwisu o wrestlingu niezależnym (nawet niemiecki moonsault.de) napisały, że do takiego czegoś ma dojść.

 

Niestety, ale nawet w ROH mają poronione pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 762
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  30.01.2005
  • Status:  Offline

Ja akurat sie niezgodze z RWD. Wedlug mnie dobry pomysl z polaczeniem pasow. Wzasadzie w tej federacji nie ma cruseiweight czy cos na wzor takiego pasa,wiec niepotrzeba innego niz HW.

Wczesniej bylo bez Pure Title ktory jak sie niemyle ma 2lata i bylo tez dobrze. Ja w federacjach jestem za jak najmniejsza iloscia pasow,co znaczy taki Pure jak wiadomo ze ten glowny jest wazny? Wedlug mnie takie cos na pocieszenie.

Bede za Nigelem wkoncu mu sie nalezy HW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  5 045
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  22.12.2005
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

Czyli tylko ROH Title i Tag Team Title :?: , to zdecydowanie za mało jak na roster ROH i ich trzygodzinne gale. Pure Title to w sumie też bardzo ważny pas w ROH, miały go takie gwiazdy jak np. Samoa Joe i AJ Styles, dlatego dalej sądze, że to bardzo zła decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  56
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  13.02.2005
  • Status:  Offline

No wlasnie, Climax sie znow rozpoczal. :] Jak dobrze pojdzie, to pojutrze albo popojutrze (finaly!) sie wybiore na gale - bilety sa w przystepnych cenach, kto wie. :) Oby czas sie tylko znalazl. :)

 

A ogladacie Hustle? Co sadzicie o tym fedzie, prawieze japonskim WWE, przynajmniej jesli chodzi o entertainment (na nieco innym poziomie jednak). Na ich galach mozna czesto zobaczyc m.in. Dudleysow, Tajiriego czy Kenzo Suzuki, bylo nie bylo, znane nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 199
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  05.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Macintosh

Moim zdaniem unifikacja Pure title z World to dobry pomysł. Już od dłuższego czasu w okół tego pasa niewiele się działo. ROH w chwili nie ma już tylu stricte pure wrestlerów co kiedyś, którzy mogliby walczyć o ten pas. Do tego pasa pasuje Nigel, Danielson i może jeszcze Cabana. Rave, Shelley raczej odpadają, natomiast Strong i Aries mają status "powyżej" tego pasa. Nie zgodzę się równierz ze stwierdzeniem że Pure title był przepustką do main eventów. Do main eventów dochodzili wrestlerzy, którzy mieli spory push, ale wcale nie "zachaczali" o pure title. Jak dla mnie ten pas się przejadł, doskonale się sprawdzał w 2004 r i większości 200, jednak do profilu ROH w 2006 ten pas mi już nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  5 045
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  22.12.2005
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Android

A ogladacie Hustle? Co sadzicie o tym fedzie, prawieze japonskim WWE, przynajmniej jesli chodzi o entertainment (na nieco innym poziomie jednak). Na ich galach mozna czesto zobaczyc m.in. Dudleysow, Tajiriego czy Kenzo Suzuki, bylo nie bylo, znane nazwiska.

 

No występuje tam wiele znanych nazwisk, ale coś słabo z ich galami w internecie, bo na PWT ich nie widziałem chyba, że coś przeoczyłem, bo zapewne gale mają ciekawe to chętnie by się coś obejrzało ;)

 

 

Koper, ale to w takim razie powinien być jakiś nowy pas, bo jednak dwa pasy to za mało jak na ROH, bo na galach wielu zawodników walczyłoby ze świadomością, że z pushem dla nich będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 977
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  29.11.2003
  • Status:  Offline

Akurat powiem szczerze,że tegoroczny G-1 Climax mnie zbytnio nie interesuje. Jak długo interesuję się Puroresu (a to już spory kawał czasu) tak długo wyczekiwałem na G-1 Climax,a w tym roku jest inaczej (może to przez zeszłoroczne zwycięstwo Chono ;)). W zeszłym roku obstawiałem na Tanahashiego i mam nadzieje,że wygra w tym roku (niestety Tanahashi przegrał z Giant Bernard'em :| ). Wygrał Jushin"Thunder"Liger, który ten turniej zaczął kiespko podobnie jak Kanemoto. Kto wie czy Togi Makabe nie namiesza trochę. Ciekawe jak dalej się potoczy ten turniej (tak tak wiem pisałem,że mnie nie interesuje ten turniej ;)) jak narazie typowanie zwycięzcy wydaje się przedwczesne.

 

Tap-Chan jak co to zdaj raport z Climax jakbyś się udał :).

 

Hustle jeszcze nie widziałem w akcji,a z chęcią bym sobie coś zobaczył nawet z tego fedu. Ostatnio jak widziałem to na gali/galach pojawili się Kanemura,Kawada,Tanaka czy Otani to raczej chyba nie ma się co martwić o poziom walk.

 

Faktycznie wokół pasa Pure Title ostatnio się nie działo za wiele i przez to Nigel McGuinness już mnie nudzi. Ale czy unifikacja go jest aż tak dobrym pomysłem ? Ja narazie się może wstrzymam z komentarzem bo w przyszłości może to wyjść na dobre, a narazie jest to trochę kontrowersyjny pomysł.

 

Jak zawsze ciekawie się może zapowiadać najbliższa gala IWS, która odbedzie się 26 sierpnia i będzie się nazywać "Hardcore Heat". Napewno na gali dojdzie do walki o IWS Title pomiędzy Vikingiem,a zwycięzcą "Extreme Dream tournament" Maxim Boyer'em. Ciekawie się ta walka zapowiada, a znając IWS napewno dołożą nam coś interesującego do karty. A jeśli chodzi o zwycięzcę tej walki to przypuszczam,że jednak Viking obroni tytuł gdyż za wczas jest na to aby go stracił.

 

Gala CZW zaczeła nabierać trochę lepszych kształtów niż jeszcze tydzień temu. Najlepiej się zapowiadają takie walki jak: The Forefathers of CZW vs The Canadians vs The Blackout ,Danny Havoc vs JC Bailey (yeah!), Adam Flash & The Messiah vs Luke & ??? (może w tej walce w końcu się Luke wykaże konkretnie i ciekawe kto będzie jego tajemniczym partnerem). Chociaż ciągle ta karta mnie nie zachwyca,ale już nie raz się zdarzało,że CZW dawało średnio interesujące karty,z których wychodziło naprawdę ciekawe show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 927
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  25.09.2004
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Mnie smuci pomysł ROH. Pure Title było takim przygotowaniem do pójścia w wyższe okolice karty, ale jak było wcześniej powiedziane, mało w okół niego się dzieje. Zobaczymy jak to będzie, ale 2 tytuły na federację to znacznie za mało.

 

A teraz z innej beczki: Na gali 1PW:Invicible dojdzie do starcia American Dragona z Suwą (znanym z NOAH i Dragon Gate). Dla mnie ten mecz zapowiada się świetnie, Dragon to przecież była gwiazda Cruiserweight'ów w NJPW, a Suwa też robi świetne wrażenie. Szykuje się dobra walka.

 

Co do CZW to czekam na walkę Forefathers of CZW (Lobo!) vs The Canadians vs The Blackout, będzie na pewno ostro... no i czekam aż Lobo przyjmie bumpsa jak za starych dobrych czasów.

 

A oto karta na show AJPW, który odbędzie się 27 sierpnia:

 

1. AHII (new wrestler) vs. X

 

2. Masa Fuchi, AKIRA, & Ryuji Hijikata vs. Nobutaka Araya, Nobukazu Hirai, & Kiku-taro

 

3. Brute Issei vs. RO'Z

 

4. TAKA Michinoku, D-Lo Brown, & Bull Buchanan vs. Minoru Suzuki, NOSAWA, & MAZADA

 

5. Jr. Heavyweight Title match: Shuji Kondo vs. Kaz Hayashi

 

6. The Great Muta vs. TAJIRI

 

7. Triple Crown: Taiyo Kea vs. Toshiaki Kawada

 

8. Hiroshi Hase's retirement match: TARU, Kohei Suwama, & "brother" YASSHI vs. Hiroshi Hase, Satoshi Kojima, & Katsuhiko Nakajima

 

Dodatkowo pojawi się Stan Hansen (chyba nie muszę mówić, kto to jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  332
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  02.01.2006
  • Status:  Offline

Siema jestem tu nowy i przyciągnął mnie tutaj ten temat. Nie jestem jakimś starym wyjadzcem chleba Indy czy Japoni. Indy interesuje się na poważnie mniej wiecej od lutego 2006, na bierząco oglądam ROH, CZW i 1PW na fedy takie jak IWA-MS czy Chikara nie mam czasu i miejsca (na dysku) a z chęcią bym poznał się z nimi bliżej. O Japoni mam chyba najmniejsze pojęcie (takim sam powód tak Chikara i IWA-MS), ale z checią oglądam walki Kenty Kobashi i KENTA'y oraz nie pogardze federacją Dragon Gate, która mi najbardziej się podoba z fedów japońskich jakie widzialem. Nom to tyle o mnie ;).

 

Szczerze powiem, że dopiero tu się dowiedziałem o planach unifikacji Pure i World Title, gdyż nie czytam news'ów z indy. Dla mnie walki Pure jakoś nie kojarzą sie najlepiej być może temu, że od kiedy oglądam ROH mistrzem jest Nigel a tego zapaśnika nie darzę duża sympatią. Co nie oznacza, że ten pomysł mi się podoba, mam podbne zdanie jak Bonkol, jeśli zostaną unifikowane to chcem, żeby powstał jakiś trzeci pas, dwa to jak dla mnie to za mało.

 

Karta najnowszej gali CZW zapowiada się ciekawie :D. Szczególnie ME, ale mnie jeszcze ciekawi walka Cheech & Cloudy vs Lucky & JC Ryder. Ciekawe czy Cheech odwróci się znów od Cloudy'ego, troche mi to przypomina storyline Eddie vs. Rey ;), a po za tym lubie Cloudy'ego. Mam jeszcze pytanie co się dzieje z Super Dragon'em od dłuższego czasu nie widzialem jego walki w CZW, jakaś kontuzją ?? nie wiem bo jak pisalem wcześniej nie czytam news'ów indy ;).

Edytowane przez L.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  6 707
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

No, wreszcie macie własny kącik :D. To teraz pytanie od laika w temacie Japonii - czy NJPW współpracowało kiedyś z AJPW? Gdzieś czytałem, że tak, ale chciałbym poznać więcej szczegółów. I czy All-Japan to duża federacja? Chyba tak, bo teraz kieruje nią Mutoh :). Wiem, że mogłem o to zapytać w Question Zone, ale nie mogłem sie oprzeć pokusie, żeby i tu sie wpisać :D. Mam nadzieje, że Wam nie zepsułem dyskusji, jeżeli tak to przeniose pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 927
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  25.09.2004
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Jak to było tą współpracą, to nie wiem na pewno... w 2002 r miał miejsce feud pomiędzy oboma fedami (dość często spotykana rzecz w japońskim wrestlingu), po którym kilku wrestlerów NJPW przeszło do AJPW. Obecnie oba fedy mają kilku wspólnych wrestlerów w swych rosterach, np Taka Michinoku. . I czy AJPW to duża federacja? Kiedyś w Japonii AJPW i NJPW walczyły o palmę pierwszeństwa, ale teraż jest tylko jedną z większych federacji.

 

Sądże ze nikt się nie obrazi za zadanie tego pytania tutaj, wręcz przeciwnie, to dobrze ze dzięki tej inicjatywie wzrasta zainteresowanie "innym" wrestlingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  6 707
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Dzięki za odpowiedź, też mi się wydawało, że może lepiej zapytać tutaj, bo pewnie nie jestem jedynym laikiem, który tu zajrzał i to może być zachęta dla innych :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Najnowsze posty

    • Jeffrey Nero
      No to samo pomyślałem skurwysyny a publika była żywa szkoda. Pierwszy raz widziałem taką kontrę z Swinga🤩 kolejna walka z tygodniówki ale jakość PPV. Will by god Osprey. Co do jego finishera to dziwi mnie że jeszcze ani razu od czasu jak jest oficjalnie w AEW  nie wykonał Storm breakera. Hidden blade pasuje do gimmicku aerial assasina ale mógłby to być drugi finisher albo signature move.   Dopiero co skończył z NJPW i miałby walczyć z Moxem o ich główny pas nie widzę tego CzaQ. Prędzej już na Forbidden Door straci pas na rzecz jakiegoś Japończyka. A Will vs Strikland na All In w Londynie o pas AEW. Albo Mox vs Bryan i ostatni run z pasem dla smoka nigdy nie był mistrzem w NJPW co ty na to?
    • Jeffrey Nero
    • PTW
      Przed nami walka wieczoru ponad wszelkie walki wieczoru! 😱 PTW Championship Match Dawid Puncher Seńko (C) vs. Babathunder Mistrz Prime Time Wrestling Dawid "Puncher" Seńko na gali Underground 21 potwierdził wyborną formę w fenomenalnej walce z Marius AL-Ani, w której odebrał dotychczas niepokonanemu Niemcowi pas austriackiej odnogi PTW - WWA. Reprezentant Szczecina zdominował wcześniej ponad dwudziestu rywali w Gold Rush Rumble, by zostać premierowym mistrzem federacji i dopełnić swojego mistrzowskiego przeznaczenia 🔥 Gdy chwyta za mikrofon - dzieją się rzeczy. Gdy w ruch idą pięści - każdy przeciwnik musi się ukorzyć przed ich mocą. Ale teraz gra się zmienia, bo w tej walce, z tym przeciwnikiem to mistrz będzie zdecydowanym underdogiem! Babathunder, znany wcześniej jako Dabba Kato i Commander Azeez to zawodnik, który jeszcze do niedawna występował w WWE i siał postrach na amerykańskich ringach 🤼 Teraz urodzony w Polsce wielkolud wraca do ojczyzny by dać widzom show tak wielkie jak on sam. Wiemy, że powtarzamy to przy okazji każdego kolejnego main eventu, ale co poradzić, kiedy to prawda? TO BĘDZIE NAJWAŻNIEJSZA WALKA W HISTORII POLSKIEGO PRO WRESTLINGU, BĄDŹCIE CZĘŚCIĄ TEGO HISTORYCZNEGO SHOW! Kupujcie bilety na galę (nowe sektory otwarte!) i widzimy się w Legionowie 11 maja! LET'S GO! 🔥🔥🔥 – Oficjalni partnerzy: Środowisko Miejskie & Grupa WOLF & Out Pizza & Fabryka Sportów & Pod Platanem Przeczytaj wpis na oficjalnym fanpage PTW.
    • Mr_Hardy
      Jak już jesteśmy przy HOF. GCW stworzyło jeszcze Indie Wrestling Hall of Fame. 2022 Dave Prazak Jerry Lynn Homicide LuFisto Ruckus Tracy Smothers 2023 Cheerleader Melissa Christopher Daniels Excalibur Jimmy Jacobs Michael Modest Paul London 2024 Kevin Hogan Mercedes Martinez Sabu Steve Corino The Briscoes (Jay Briscoe & Mark Briscoe) Trent Acid
    • Mr_Hardy
      1 czerwca kolejne już Deathmatch Hall of Fame. Pierwszą osobą wprowadzą w tym roku będzie:   Poprzednie lata wyglądają następująco: 2019 Danny Havoc Mad Man Pondo Matt Tremont Nate Hatred 2021 Eugene Nick Mondo Supreme 2022 Dewey Donovan JC Bailey Toby Klein Wifebeater 2023 Brain Damage Lowlife Louie Mike Bieszck Zandig
×
×
  • Dodaj nową pozycję...