Kontrowersje wokół debiutu w NXT, gwiazda pro... (zobacz)
Oglądalność Dynamite, Kross i Scarlett zaręcz... (zobacz)
Status Callihana, Dreamer traci kolejną pracę... (zobacz)

AttitudePL na Facebook AttitudePL na YouTube AttitudePL na Twitter Nasz kanał RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
zamawianie z Chin, opłaty celne, VAT, itp.
Autor Wiadomość
sandro96 

Wrestler: Undertaker
Podziękował: 0
Podziękowano mu 0 razy w 0 Postach
Wysłany: 2020-11-29, 15:18   zamawianie z Chin, opłaty celne, VAT, itp.

Witam wszystkich,

Mam takie wątpliwości odnośnie zamawiania z terenu poza UE do Polski.

Ktoś z Was może przechodził to i wie lepiej jak to wygląda "od kuchni".

1. Wiem, że powyżej jakiejś wartości (nieważne jakiej) są naliczane VAT i cło. Kiedy i komu należy zapłacić (kurierowi)?

2. Czy teraz kupując przedmiot za jakieś 210 dolców od Chińczyka (FREE shipping), ile mniej więcej bym zapłacił powyższych opłat? Nie chcę się zdziwić przy rachunku.

3. Chinol napisał, że paczka dotrze do 5 dni roboczych, coś mi to śmierdzi, tyle nawet z Polski do Polski nie idzie - prawie. Czy to jest możliwe? Ile Wy czekaliście na przesyłkę?

4. Wykonując płatność przez PayPal czy to jest OK w takim przypadku (sam zakup nie przez eBay).

Ogólnie czy ktoś z Was przerabiał ten temat i może w miarę szczegółowo mi opisać całe zamówienie, plisss?

Z góry dzięki za każde wartościowe odpowiedzi.

jakub97sc 
Upper Midcarder

Podziękował: 22
Podziękowano mu 0 razy w 0 Postach
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-12-30, 09:23   

1. Nie wiem, czy istnieje jakakolwiek reguła odnośnie cła. Dzisiaj w większości przypadków towar idzie taką drogą, że to cło jest omijane. Słyszałem o sytuacjach, gdzie na celnym kończyły buty, a telefony i klocki "Lego" przechodziły dalej :) Jak towar wyląduje na Urzędzie Celnym i dostaniesz pisemko i zgodnie z tym pisemkiem postępujesz.

2. Do dopłaty na moje wyszłoby około 50-60 dolców.

3. Może być i nawet szybciej. Dzisiaj dużo sprzedawców z AliExpress ma towar w magazynach europejskich (Niemcy, Czechy, Hiszpania).

4. Nie wiem, nie używam.

Odpowiedz do tematu