Nowy kontrakt Callihana z IW, status Macka, c... (zobacz)
Najważniejsze wydarzenia z SD 1000... (zobacz)
Wydarzenia z Raw, zapowiedź SmackDown 1000... (zobacz)

AttitudePL na Facebook AttitudePL na YouTube AttitudePL na Twitter Nasz kanał RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
MŚ 2018 (Typer) - propozycje

Robimy?
Robimy
83%
 83%  [ 10 ]
Nie robimy
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Morison 
Upper Midcarder
Cheeky Mori

Wrestler: Braun/KOSZ/Rusev/StreetProfits
Podziękował: 12
Podziękowano mu 43 razy w 14 Postach
Wysłany: 2018-05-20, 10:40   MŚ 2018 (Typer) - propozycje

Do MŚ niby jeszcze sporo czasu, ale z racji chwili wolnego postanowiłem ten czas zmarnować na forum i otworzyć dyskusję, czy robimy w tym roku typera, a jeśli tak, to na jakich zasadach i o co walczymy (adminka: macie jeszcze jakieś koszulki Attitude w rozmiarze L?)

W poprzednich latach, odnośnie różnych typerów było wiele pomysłów, od najprostszych, po złożone i oparte na skomplikowanej analizie wyników , osobiście jestem zdecydowanym fanem nieskomplikowanych systemów, najbardziej przemawiają do mnie dwie opcje:

1.
Prawidłowe podanie zwycięzcy/wytypowanie remisu: 1 pkt
Wytypowanie dokładnego wyniku: 3 pkt

lub

2.
Prawidłowe podanie zwycięzcy/wytypowanie remisu: 1 pkt
Prawidłowe podanie ilości bramek strzelonych przez jedną z drużyn (czyli stawiałeś 1:0 a było 1:4): 2 pkt
Prawidłowe podanie ilości bramek strzelonych przez obie drużyny (czyli dokładnego wyniku): 3 pkt

Nie ma też chyba sensu zbytnio promować pytań bonusowych, niby jest je znacznie trudniej trafić, bo robimy to z miesięcznym wyprzedzeniem, ale trafieniem Króla Strzelców powinniśmy co najwyżej delikatnie poprawić swoją sytuację w tabeli, a nie awansować o 10 pozycji.

Poprawne wytypowanie Mistrza Świata: 6 pkt (jeśli znajdzie się na podium 4 pkt)
Poprawne wytypowanie Wicemistrza Świata: 4 pkt (jeśli znajdzie się na innym miejscu podium 2 pkt)
Poprawne wytypowanie 3. miejsca: 4 pkt (jeśli znajdzie się na innym miejscu podium 2 pkt)
Poprawne wytypowanie Piłkarza Turnieju: 4pkt
Poprawne wytypowanie Króla Strzelców: 4 pkt

Ew. można pomyśleć o możliwości zmiany ww. typów między fazą grupową a pucharową, ale wtedy już za połowę możliwych do uzyskania punktów (taki ratunek, gdyby ktoś wytypował do triumfu Anglię, która nie wyjdzie z grupy)

Jeżeli ktoś ma inną koncepcję, albo pomysły dotyczące tematu, zapraszam do dyskusji.
Oczywiście proszę też chętnych o zgłaszanie się do pomocy przy liczeniu części wyników, mogę zrobić excela, ale i tak tego typu rzeczy najłatwiej liczy się na piechotę.
Ostatnio zmieniony przez Morison 2018-06-07, 12:34, w całości zmieniany 2 razy  

Arkao 
Main Eventer

Wrestler: Cole | Anderson | Goto | Braun
Podziękował: 31
Podziękowano mu 3 razy w 2 Postach
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-05-20, 11:35   

Oczywiście że robimy. Nagroda niech będzie cały dzień spędzony z Niko, ew. cała noc spędzona z Moniką
Progres Roku 2017
Tekst Roku 2017
WTF Roku 2017

Badu 
Midcarder

Wrestler: Y2J|Cesaro|Braun
Podziękował: 97
Podziękowano mu 11 razy w 3 Postach
Wysłany: 2018-05-20, 11:42   

Fajnie by było zrobić tradycyjnego typera.

Najbardziej odpowiadałoby mi połączenie opcji nr 1, czyli 3 pkt za dokładny wynik i 1 pkt za odgadnięcie zwycięzcy + typowanie podium przed mistrzostwami, bo daje to dodatkowe emocje i prestiż fachowca. Król strzelców i zawodnik turnieju, to już jak chcecie, mnie obojętne.

filomatrix 
Main Eventer

Wrestler: Ambrose, Havoc, Hendrix
Podziękował: 317
Podziękowano mu 46 razy w 8 Postach

Wysłany: 2018-05-20, 11:52   

Co do pierwszej części, to ja tak jak kolega powyżej uważam, że punkt za wskazanie zwycięzcy/remisu i trzy za podanie prawidłowego wyniku jest ok.

Co do reszty, to ja typowałbym tylko Mistrza, ale przeciwko typowaniu całego podium nic nie mam.

Obstawiania króla strzelców, czy zawodnika turnieju jest zbędne.

Pavlos 
Main Eventer

Wrestler: Edge, The Undertaker, HHH, Y2J
Podziękował: 378
Podziękowano mu 0 razy w 0 Postach
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-05-20, 14:08   

Jak najbardziej jestem za. Co do zasad to odpowiada mi opcja druga, która jakby nie patrzeć w zasadzie jest rozszerzeniem pierwszej. Dodatkowe pytania bym zrobił tak jak przy poprzednich turniejach - podium.
III miejsce - Euro 2012

Odpowiedz do tematu