Skocz do zawartości
  • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

    Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

    W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

     

Igrzyska Olimpijskie - Rio 2016


demku

Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  4 870
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  29.01.2007
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Niewiadoma osiągała bardzo dobre wyniki w tym roku. Sama mówiła, że przygotowuje się pod Igrzyska. Ja wierzyłem w medal dla niej i nie widzę podstaw by tak nie myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • demku

    4

  • smartfan

    4

  • MattDevitto

    3

  • PH93

    2

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  3 040
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  04.12.2010
  • Status:  Offline

Zgodzę się ze smartfanem, ale z drugiej strony w zasadzie można tu dyskutować jak o gustach. Ja też dopinguje naszych i cieszą mnie medale. Rozumiem, że ktoś nie jest wielkim patriotą i woli oglądać zagraniczne zespoły, które mu przynoszą frajdę z oglądania, ale takie gadanie "co z tego masz" jest dla mnie niezrozumiałe. Co ktoś z tego ma, że Manchester wygra Tarczę Wspólnoty, albo USA rozniesie w kosza Chiny (już to zrobiło :twisted: )? Każdy ogląda, co mu przynosi większe emocje.

 

Musze to sprostować. Moja wypowiedż bardziej dotyczyła sportów niszowych których się nie ogląda albo się ogląda raz na 4 lata. Z piłką, koszykówką jest jednak inaczej bo żyje się tym (w moim przypadku) każdego dnia w mniejszym lub większym stopniu. Tego miało się tyczyć "co z tego masz" - bo skoro nie będziesz dalej oglądał tych dyscyplin po IO to po się ekscytować sukcesem Polki/Polaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  876
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  05.02.2012
  • Status:  Offline

Nie śledzę regularnie tych igrzysk, niemniej staram się być przynajmniej na bieżąco z występami naszych, ale jest jedna rzecz, która przykuwa moją uwagę. To, że już teraz można chyba spokojnie stwierdzić, że igrzyska te nie zostaną raczej zapamiętane z powodu wysokiego poziomu i bicia rekordów świata, a dopingu w olbrzymim zakresie. Już przed samą imprezą działy się cyrki z Rosją, którą najpierw zawiesili, potem odwiesili, potem przekazano kompetencję w kwestii ich zawieszenia do poszczególnych dyscyplin, a teraz praktycznie codziennie mamy do czynienia z kolejnymi spekulacjami o możliwych złamaniach regulaminów.

 

W Polsce wpadło na ten moment dwóch sztangistów (nieznana jest jeszcze sytuacja Adriana Zielińskiego u którego ponoć też w próbce jest coś nie halo), z igrzysk wyleciał również m.in. mistrz Europy z 2015 roku w boksie, Irlandczyk Michael O'Reilly, a dzisiaj przeczytałem o przyłapaniu chińskiej mistrzyni świata w sztafecie 4x100 stylem zmiennym. I dalej - trener kenijskich sprinterów został wyrzucony z Igrzysk po tym, jak... próbował oddać swoją próbkę zamiast zawodnika, a niedawno wpadł jeszcze jeden Kenijczyk, jeden z menedżerów, który chciał pieniędzy za informowanie dziennikarzy - podających się za sportowców - o kontrolach dopingowych. Teraz wychodzi tylko i wyłącznie na to, że to całe spinanie się przed IO, by za wszelką cenę zawiesić Rosję i ogłoszenie ich największymi oszustami na świecie, to zaciemnianie obrazu, bo doping jest widoczny wszędzie dookoła. Szkoda, że coś, co powinno być wielkim świętem sportu, obecnie bardziej kojarzy mi się z przekrętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 432
  • Reputacja:   1
  • Dołączył:  02.04.2012
  • Status:  Offline

Rzeczywiście nie pamiętam żeby na wcześniejszych igrzyskach fala złapanych była aż tak duża. Jestem ciekaw jakby wyglądała sytuacja gdyby, jednak nie pozwolili Rosjanom występować. Nie ma miejsca dla oszustów, hejt na Rosję trwa, a tu lecą po jednym z każdego kraju. :D Dzisiaj do grona zniesławionych dołącza Bułgarska, biegaczka na 3 km z przeszkodami Sylwia Danekowa. Kto następny? :twisted:

 

Coś o tym, co się ostatnio działo.

 

Siatkówka

 

Siatkarze praktycznie bez skazy. Niestety nasza ekipa cierpi na kompleks trzeciego seta. Zgubiliśmy rytm z Iranem, co spowodowało, że Irańczycy złapali ogromny wiatr w żagle i zarówno w tym jak i w czwartym secie rozgromili nas jak my ich gromiliśmy w dwóch wcześniejszych setach. Na szczęście nasi pokazali pazur w dodatkowym secie i wygrali. Niepotrzebne te gesty na koniec, bo to podobno nasi sprowokowali. Kubiak pokazał tam nawet środkowy palec rywalom albo coś w tym stylu. Po C**j? :???: Rozumiem emocje, grę wydartą z gardła rywalom, którzy zagrali dużo lepszy mecz niż poprzedni, ale tym nasi mnie mocno rozczarowali. Zaczyna im uderzać do łba. :mad:

 

Z Argentyną już lepiej. Ponownie bardzo długi trzeci set, w którym walka trwała do 37 punktów i to w końcu Argentyna popełniła błąd, który pozwolił nam zdobyć 2 punkty z rzędu. Cieszę się iż nasi wygrali to starcie 3:0, bo po tym ile sił włożyli w ten ostatni set szkoda byłoby to zaprzepaścić i na pewno grałoby się bardzo ciężko. Szczęście wygraliśmy, chłopaki znowu pokazali, że są czołówka światowa i najważniejsze, że obyło się bez spiny.

 

Siatkówka plażowa

 

Kołosińska i Brzostek cieszą mnie swoją grą. Dziewczyny wiedzą, co robią. Tak jak z Amerykankami tak i przeciwko Rosjankom zagrały bardzo pewnie. Pierwszy set był dosyć ciężki, punkt za punkt, ale na szczęście udało się go wygrać. W drugim było trochę łatwiej choć wciąż Rosjanki nie odpuszczały. Pod koniec wyraźnie osłabły, bo nasze zawodniczki wygryzły im kilka punktów pod rząd i już tego nie oddały.

 

Chciałbym powiedzieć, że ze względu na pewny awans z grupy nasze się nie przemęczały z Brazylijkami. Może i nie dały z siebie 100%, ale widać było różnicę klas. Nasze dzielnie walczyły, ale niestety nie były wyzwaniem dla kandydatek do złota. :???:

 

Jeżeli z Australijkami pokażą taką grę jak z USA albo Rosją to mogą zajść dalej.

 

Faceci niestety zawiedli. Obie pary już wracają do domu i bardziej szkoda mi Kantora i Łosiaka, lecz mam wrażenie, że nabrałem się na nadmuchany balonik. Pierwsze mecz wypadł naprawdę dobrze i można było być pozytywnie nastawionym, ale po grze z Ruskimi wszystko się posypało.

 

Piłka ręczna

 

"Szczypiorniści" mieli być drugimi po siatkarzach, którzy mają największe szanse na medal, ale to co widziałem do tej pory to kompromitacja.

 

Mecz z Brazylią był nieporozumieniem. Nasi w ogóle nie istnieli w obronie. Nie wiem dlaczego, ale każda akcja wyglądała tak, że nasi stoją w obronie, a atakujący rywali po prostu na rozpędzie wbiega między nimi i wali bramki. Nawet nikt nie stara się go zatrzymać. Do tego doszła nie zgrabność w obronie. Gubienie piłki, złe podania i brak pomysłu na wykończenie. Nie mogliśmy tak wygrać z Brazylią będącą na fali własnych kibiców.

 

Z Niemcami było lepiej w obronie za to z kolei gorzej w ofensywie. Właściwie tylko Bielecki walił "bomby" z daleka, a Jurecki pokazywał doświadczenie, chociaż mało miał sytuacji. Tyle zmarnowanych okazji i szans na przewagę. Nasi dawali radę odrobić 3 bramki, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Nie wiem czy to jakaś klątwa, ale po prostu nie umieli zdobyć bramki na prowadzenie. Tu słupek, tu poprzeczka, strata, błąd kroków. Drużyna z ambicjami na podium pokazuje przedszkolne błędy. Niemcy zagrali bardzo solidnie i nie było mowy żeby ich pokonać. Ostatnie 10 minut to było już tylko odwlekanie nieuniknionej klęski.

 

Z kolei z Egiptem się udało. I jestem zaskoczony słabą grą zawodników z Afryki, bo po wygranej nad Szwecją myślałem, że stawią opór, a tym czasem nasi nie mieli zbyt wielkich problemów. Nie wiem czy to zmęczenie rywali, ale 12 bramkowa przewaga jaką nasi objęli była nie do odrobienia. Znowu rzucały się w oczy małe błędy, ale oby to był zwiastun lepszej gry.

 

Następny przystanek Słowenia. Bardzo trudny rywal, który wygrał już 3 mecze. Musimy wygrać, bo sytuacja jest ciężka. Wciąż są Niemcy, którzy polegli z Brazylią, Egipcjanie z jedną wygraną i Szwedzi, którzy nie mają punktów, ale zostały im jeszcze 2 mecze. Sytuacja jest bardzo skomplikowana, z resztą skoro możemy być nawet pierwsi albo i ostatni to o czymś świadczy. Oczywiście sprzyja to emocjom, ale tak jak powiedziałem trzeba przed Słowenią mocno spiąć poślady i postarać się zwyciężyć, a wtedy zostanie nam Szwecja, która powinna być łatwiejszym rywalem po tym, co pokazali dotychczas.

 

Tenis

 

Kubot i Matkowski po ograniu Hindusów padają przed Hiszpanami. Szkoda, bo gra nie wyglądała źle, aczkolwiek tenisiści z Półwyspu Iberyjskiego byli po prostu lepsi. I tak brawa za postawę i zwłaszcza gonitwę w dodatkowym gemie, gdzie obroniliśmy chyba 6 piłek meczowych pod rząd.

 

Radwańska i Kubot nie dali rady w miksie z Rumuńską parą. Teraz Agnieszka będzie się tłumaczyć, że to przez przesunięcie meczu, co ją rozproszyło, bo była już mentalnie na korcie. :twisted: Nie oglądałem meczu chociaż podobno był dosyć wyrównany. Co z tego skoro nie potrafimy wygrać.

 

Tak ogólnie na 7 meczów nasi wygrali w tenisie 1. Williams odpada z siostrą i solo. To samo Djoković. Bukmacherscy ryzykanci musieli się obłowić. :twisted:

 

Medale cieszą. Na razie widać, że tylko wioślarze są w stanie nas ucieszyć. Mieliśmy sporo ekip, które zawiodły, ale i tak mieli rację mówiąc, że w tym możemy po coś sięgnąć.

 

Zaczyna się powoli atletyka, więc dobry moment żeby powiększyć ten skromny dorobek. Majewski, Swoboda, Włodarczyk to nazwiska znane i na nich liczymy, lecz są jeszcze Kszczot, Fajdek, Małachowski, Cichocka, czy Linkiewicz. Jest spory potencjał i naprawdę można coś ugrać.

Edytowane przez Pavlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  876
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  05.02.2012
  • Status:  Offline

Anita "Michael Phelps pływania, Usain Bolt sprintu" Włodarczyk :wink: właśnie wytarła glebę swoimi rywalkami i zdobyła planowane złoto olimpijskie, bijąc w międzyczasie rekord olimpijski i świata (ten drugi o ponad metr!). W tych trudnych i pełnych rozczarowań na ten moment występach Polaków w Rio, to pierwsza nasza faworytka, która pokazała miejsce w szeregu konkurentkom i wygrała pewnie. Brawa dla naszej mistrzyni!

 

Polacy przegrywają ze Słowenią w piłkę ręczną 25-20 i teraz już wszystko zależy od Niemców, którzy nie mogą przegrać z Egiptem, w przeciwnym razie nasi wracają do domu. Na Igrzyskach nasi szczypiorniści niestety, ale grają fatalnie. Obrona jest jednym wielkim nieporozumieniem, coraz więcej ludzi dopomina się o nieobecnych (Chrapkowskiego, a przede wszystkim Grabarczyka). Gra w obronie Kusa pozostawia bardzo, bardzo dużo do życzenia. Nawet jeśli Niemcy wygrają z Egiptem, a przecież szanse na to mają bardzo duże, to nasi w kolejnej rundzie zagrają ze zwycięzcą grupy A - a tam z taką grą, jak obecnie, nie ma nawet co myśleć o jakimkolwiek pozytywnym rezultacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  876
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  05.02.2012
  • Status:  Offline

Jak wrażenia po IO? Za nami Olimpiada, w której nasz kraj osiągnął najlepszy wynik od 16 lat, ale jednak według mnie należy mówić o rozczarowaniu. Jakby nie patrzeć, żyjemy w 38 mln kraju, gdzie wysłano bardzo dużo reprezentantów (mieliśmy jedną z liczniej reprezentowanych ekip), a finalnie do kraju udało się przywiezć zaledwie dwa złote medale. To tak naprawdę nic, zawiedli faworyci, a takich wielkich niespodzianek nie było za wiele. Jestem w sumie ciekaw z czego to się bierze, bo na papierze to tych medalowych szans było naprawdę dużo, a kompletnie skompromitowali się chociażby pływacy, w zapasach przejście jednej rundy dla wielu graniczyło z cudem i tylko w kolarstwie było ok, bo "od Majki do Majki" medale zdobyli Rafał Majka i Maja Włoszczowska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  242
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  05.09.2011
  • Status:  Offline

Ja jestem mega zawiedziony naszymi reprezentantami, bo tak na prawdę to medali powinno być chociaż 5-6 więcej. Klasa Anity nie do wiary, ten wynik w Londynie dałby jej złoto u mężczyzn :D. Majka to fajna niespodzianka, bo po startach w TdF i Giro nie spodziewałem się niczego wielkiego, a tu proszę mało złota nie przywiózł. W reszcie dyscyplin nie siedzę na tyle....ale zawodów to tutaj od groma...

Fajdek to jest jakaś abstrakcja w tym sezonie 10 najlepszych wyników należało do niego ten przypadek pokazał jak ważny jest łeb w sporcie po prostu na drugich igrzyskach się spalił a szkoda, bo 4 lata utrzymać top będzie masakrycznie cięzko

 

Ciężarowcy- tutaj bardziej nie chodzi o nich samych, bo nawet na pomost nie wyszli, a postępowanie związku. Po pierwsze czemu ujawniono "afere" tak późno, podobno próbki oddali do badań 1 czerwca, ale musieli zrobić z tego show i w ogóle zrobić z nich wrogów publicznych nr 1. A ja do wszystkich pseudo Januszy sportu mówie. Pierdolnijcie baranka w ścianę....sport na poziomie amatorskim jest na wspomaganiu, a co dopiero na poziomie olimpijskim...ludzie chcą oglądać niesamowite rekordy i myślą, że to na tzw kurczaku i ryżu...a jak ktoś bije to, że leży na kanapie a wyniki same się tak robią...bomba to tylko otworzenie furtki do wielkich rzeczy, ale zapierdalać trzeba, z resztą mam znajomego który był na obozie z Adrianem Zielińskim to mówi że ten człowiek to tytan pracy, ale nieee Janusze z bronksem przed TV hejtują....po drugie śmierdzi mi tutaj jakimś spiskiem (ktoś komuś podpadł/ nie posmarował) bo Deci na takim poziomie nie bije się od ok 15 lat, kurwa wykrywalność 15 miesięcy, patrząc że na takim poziomie kontrolują ich najlepsi lekarze i wszystko dopięte jest jak w Szwajcarskim zegarku nie ma bata żeby wpadli świadomie....po prostu ktoś coś zanieczyścił i wpadka. Żal mi chłopaków i najazdów na nich i do tego wywalenie z armii to już kompletna paranoja...jak trzymają ćpunów, alkonów to jest dobrze...

 

Siatkarze- od początku byłem do nich sceptycznie nastawiony...to nie jest ta sama drużyna co w 2014 roku, ludzie obudźcie się :shock: Igrzyska wywalczone rzutem na taśmę, potem przeciętna gra w grupie no i baty od USA. Jedyne czego mi żal to brak charakteru, jakieś walki, zadziorności, gładko do zera i samolot na Okęcie...

 

Ręczni- tutaj chłopakom walki, zaangażowania nigdy nie można było odmówić i tutaj było identycznie. Słabo zagrana grupa (ale ile razy tak było) potem genialna wygrana z Chorwatami, a potem ta nieszczęsna Dania, było tak blisko. Meczu o braz nie liczę te mecze są specyficzne tutaj obie drużyny po bolesnych przegranych, nasi mniej czasu na odpoczynek, dłuższy mecz. Żal Bieleckiego, Szmala i Jureckiego dla których to był chyba pożegnalny turniej. O bramkarza nie mamy się co martwić Piotrek to jest klasa on najbardziej zasłużył na ten medal, a wywiad po meczu z Niemcami....ciarki

 

Pływacy- kiedyś byliśmy potęgą dzisiaj chyba nawet nikt do finału nie wszedł....a taka Węgierka 3 złota, Phelps to wiadomo powinien być w osobnej klasyfikacji medalowej nawet kuźwa Singapur zdobył złoto....

 

Tenis- szkoda strzepić ryja a takie szumne zapowiedzi, a złoto zdobyła u kobiet kompletna no name...

 

Ogólnie w mojej opinii słabe te Igrzyska, jakiś wielkich emocji w związku z nimi nie czułem, szybko zleciały, jak mówię na to ilu sportowców wysłaliśmy to słaby wynik pływanie, szermierka, biegi kuźwa no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Najnowsze posty

    • KyRenLo
      Dobra odpowiedź. Ja widziałem w poniedziałek.   Możesz zadawać.   
    • Attitude
      Ace Austin w czwartek w rozmowie z Denise Salcedo potwierdził, że podpisał nowy kontrakt z TNA. Jego dotychczasowy wygasł w lutym. Z organizacją jest związany już od 2019 roku. Jak stwierdził - decyzja była dość prosta, bo docenia współpracę i warunki panujące w TNA. I to, że federacja nie zamyka mu możliwości występowania właściwie na całym świecie. Tymczasem "Fightful Select" podało więcej informacji o aktualnym statusie kontraktowym Mustafy Aliego. Choć jest obecnie X-Division Championem i jedną z głównych postaci w TNA, to... nie jest związany stałą umową z organizacją. Taki układ co prawda otwiera mu możliwość występowania dla innych federacji, ale nie jest wykluczone, iż koniec końców ktoś będzie chciał naciskać na ściślejszą współpracę.Przeczytaj wpis na portalu Wrestling.pl
    • Jeffrey Nero
      Tak jakoś dzisiaj mi się skojarzyło, że ten nowy theme song Young Bucksów to podobny jest do nuty z serialu Sukcesja  zresztą zajebisty serial.
    • PTW
      Czwarty odcinek Grubego Tematu za nami! Dominacja genetyczna wypełniła nasze studio po sam sufit! Gościliśmy bowiem mistrza Prime Time Wrestling - Dawida “Punchera” Seńko! Dawid Puncher Seńko Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych wraz z naszym gościem postanowiliśmy przygotować dla was pisanki i laurkę! 🐣 Chcielibyśmy także wspólnie podziękować wszystkim za obecność, a ci którzy jeszcze nie widzieli tego widowiska niech jak najprędzej je nadrobią zaglądając na nasz kanał YouTube! Już niedługo kolejne nowości, a tymczasem życzymy Wam spokojnych i wesołych świąt! – Weź udział w Loterii PTW i wygraj jedynego w swoim rodzaju Nissana GTR: https://loteriaptw.pl Kup bilety na gale Prime Time Wrestling! https://ptw.kupbilecik.pl Dołącz do grona wspierających kanał PTW na YouTube i obejrzyj powtórkę PTW #5: GOLD RUSH: https://www.youtube.com/channel/UCEvsN9_I37-aDKi8bI9fmnw/join Oficjalni partnerzy: Środowisko Miejskie & Grupa WOLF Przeczytaj wpis na oficjalnym fanpage PTW.
    • CzaQ
      Argylle?  Akurat jestem w połowie oglądania Dua Lipa   moja koleżanka nawet podobna do niej jest  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...