Skocz do zawartości
  • Dołącz do najstarszego forum o pro wrestlingu w Polsce!  

    Dostęp do pełnej zawartości forum wymaga zalogowania się. Możesz przyśpieszyć proces logowania lub rejestracji używając konta na wspieranych przez nas serwisach.

    W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o kontakt pod adresem mailowym: forum(@)wrestling.pl

     

Rywalizacja ROH i TNA w 2015 roku


Maxi4

Czy w 2015 roku będzie można mówić o rywalizacji TNA i ROH o pozycję numer 2 w USA?  

162 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w 2015 roku będzie można mówić o rywalizacji TNA i ROH o pozycję numer 2 w USA?

    • Tak, TNA jest obecnie numerem 2.
      44
    • Tak, ROH jest obecnie numerem 2.
      30
    • Tak, ciężko powiedzieć kto jest obecnie wyżej.
      50
    • Nie, TNA ma dużą przewagę i co najmniej ją utrzyma.
      19
    • Nie, ROH ma dużą przewagę i co najmniej ją utrzyma.
      19


Rekomendowane odpowiedzi


  • Posty:  2 152
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  14.09.2004
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

W ostatnich miesiącach wiele zmieniło się w TNA i ROH. Ci pierwsi zmienili stację telewizyjną na Destination America, która ma mniejszą widownie niż Spike TV. Zrezygnowali z PPV na żywo w najbliższych miesiącach. Już stałym problemem są pieniądze, które zmuszają ich do oszczędności. Natomiast ROH wprowadziło PPV i teraz ono będzie najważniejszym wydarzeniem w tym roku. Właśnie zadebiutował u nich Alberto Del Rio i będzie kontynuowana współpraca z NJPW. Czy można mówić o rywalizacji między obiema federacjami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • STO

    6

  • marcel

    3

  • SixKiller

    2

  • Szarpszuter

    1

Top użytkownicy w tym temacie


  • Posty:  304
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2014
  • Status:  Offline

Tak, ROH jest obecnie numerem 2.

 

Nie ma wątlipowści, że ROH jest federacją nr 2 w USA (podkreślam, DRUGĄ FEDERACJĄ W USA). Niestety pani Dixie Carter poszła w złą stronę. Zatrudniała stare gwiazdki, czasem i dziadków które nic nowego nie wnosiły a brały sporo pieniążków (Hogan, Devon, Bully Ray, Tommy Dreamer, Rhyno i więcej). Bardzo przewidywalne storyliny, pushowanie tych samych zawodników, chaos na tygodniówkach, nagrywanie Impactów, które miały się odbyć po PPV na żywo - automatyczne spoilery z gali (Strzał w kolano) i co najgorsze - ,,największa gala roku" okazała się najgorszą galą, jaką widziałem w TNA. ROh to bardzo dobra federacja. Z roku na rok coraz bliżej main streamu (kto wie czy już nie jest). Mimo wszystko to NJPW jest drugą co do WIELKOŚCI federacją na świecie. Oczywiście wielkość a jakość nie idzie ze sobą w parze. Przykład WWE, które jest największą fedką, ale poziomem jest gdzieś daleko, daleko, daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  3 709
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  11.10.2010
  • Status:  Offline

Tak, ciężko powiedzieć kto jest obecnie wyżej.

Zaznaczyłem tą opcję, ponieważ trudno mi określić czy to TNA czy ROH jest drugie. Głównie dlatego, że TNA ma nadal większą widownię, a za to ROH ma lepszy i o wiele bardziej rozbudowany produkt. Wydaje mi się że w tym roku ROH ustabilizuje swoją pozycję jako druga siła w Stanach, bo TNA tylko z tygodniówkami pokazywanymi w kiepskiej stacji straci sporo widzów, a ROH z tygodniówkami, PPV, iPPV, powinno spokojnie zbudować swoją przewagę. TNA będzie mogło wychodzić na prowadzenie tylko podczas trasy po Anglii, bo można oczekiwać że to będą jedyne gale z dużą publicznością w ich wykonaniu. ROH ma niewielką, ale stabilną liczbę widzów na trybunach, a TNA ma raz dużo widzów a innym razem na arenie jest praktycznie pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 813
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  07.10.2012
  • Status:  Offline

pani Dixie Carter poszła w złą stronę. Zatrudniała stare gwiazdki, czasem i dziadków które nic nowego nie wnosiły a brały sporo pieniążków (Hogan, Devon, Bully Ray, Tommy Dreamer, Rhyno i więcej).)

 

 

Bully Ray??? Serio? Bully to jedna z osób, dla których oglądało się Impacty. Akurat jego zatrudnienie to duży plus dla TNA. Devon do czasów A&E tez był spoko (może nie koniecznie ringowo).

 

TNA jest póki co 2. NAJWIĘKSZĄ federacją w USA, ale nie wiem czy obecnie nie spada do miana tej 3, mieli walczyć z WWE, a tym czasem dogania (o ile już tego nie zrobiło) ROH. Brawo dla ROH, a TNA, jak mówi klasyk, powinno kończyć i wstydu (sobie) oszczędzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  304
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2014
  • Status:  Offline

Widownia na ROH to chyba nie problem. Problem to bardziej areny, gdzie mają show. Mieli kiedyś galę w arenie (nie wiem czy to w Philadelphi czy New York), na której były odcinki ECW i TNA ostatnio (nie wiem gdzie roh nagrywało, sporo aren jest podobnych) i widownia była zapełniona. Gdyby nagrywali w czymś podobnym do FSU też pewnie na każdej gali byłby komplet. Problem tkwi w mały środkach (jeszcze, pewnie to się beędzie zmieniać z miesiąca na miesiąc) i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 955
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  15.11.2010
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

STO Skąd pomysł na to, że zawodnicy pokroju Devona (zaproszony po to, żeby Team 3D mogli odbyć ostatni run) Rhino czy Dreamera (obydwaj pojawili się epizodycznie) mogli mocno obciążyć finanse TNA? Możesz to poprzeć jakimś potwierdzonym info? Zatrudnianie dziadków to stare dzieje. Moda na ściąganie emerytów z WWE już się skończyła i tych "geriatryków" można policzyć na palcach jednej ręki. To samo tyczy się pushowania tych samych zawodników. Chyba przespałeś ostatnie 2-3 lata w TNA, bo szczyt kariery osiągały takie osoby jak: Roode, Aries, Storm, Sabin, Young czy Magnus. Zawodnicy o mniejszym bądź większym stażu w Dixielandzie i wyrobionej renomie, ale na szczyt wchodzili właśnie dopiero w ciągu ostatnich 3 latach. Main Eventy są ciągle w TNA odświeżane, a w tym roku duże szanse na pas ma EC3 - kolejna świeża postać. Zarzucasz im także nagrywanie Impactów przed odbyciem PPV (o ile mnie pamięć nie myli to taka sytuacja była tylko raz przed Lockdown). ROH też się to zdarza, ale im już tego nie wypominasz. Wypadałoby być konsekwentnym. Żeby była jasność, nie spieram się o to, że według Ciebie ROH jest wyżej od TNA. Moim zdaniem niepoprawne dobrałeś argumenty na poparcie tej tezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  304
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2014
  • Status:  Offline

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, że oni obciążyli finansowo TNA, jednak ich ostatni run był kompletnie nie potrzebny. Zamiast nich mogli ściągnąć na stałe zawodników Indyss, którz w NY mogli rozpocząć nową erę w TNA> Dali za to Team 3D, Hardy Boyz którzy nic nie wnieśli nowego i prócz fajnej walki nic innego po nich nie zostanie, żadnego wielkiego feudu itp. O to mi chodzi. Poza tym wypowiadam się o ostatnich latach w TNA, nie tylko ostatnie miesiące. Fajnie, że wypromowali ECIII, Spuda i Wolves, ale to tyle. A argument o Roodzie, Ariesie itd. trochę nie adekwatny. Aries jest niedoceniany w TNA jak Rhodes w WWE, Magnus, Roode, Storm to klasowi zawodnicy, ale popatrzmy jak ich promowano. Bardzo słabo. DO tego współpraca z W-1.. prawda jest taka, że japońce w main streamie amerykańskim żadko kiedy odnoszą sukcesy. Chętnie zobaczę nową odsłonę TNA, ale boję się, że po miesiącu znów porzuce ten projekt. A ciekawy roster też trzeba umieć zorganizować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  6 707
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

ROH jest obecnie numerem dwa i raczej utrzyma się na tej pozycji. Niewykluczone zresztą, że jeszcze podbierze jakichś zawodników TNA (Joe? Aries?). Sam Dixieland ma już niewiele do stracenia i właśnie dlatego jego sytuacja powinna się ustabilizować. Żadnej kontrofensywy jednak nie przewiduję, bo po prostu nie ma środków na jej przeprowadzenie. Pokazała to dobitnie historia z Alberto. Ci wrestlerzy, którymi TNA się chwali, że przedłużyli kontrakty, raczej nie znaleźliby pracy nigdzie indziej (poza Kurtem), więc nie traktuję tego w kategoriach sukcesu. Chwila prawdy przyjdzie, gdy będzie trzeba zatrzymać np. Roode'a (może przesadzam, ale myślę, że akurat on może być w orbicie zainteresowań innych federacji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  4 762
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  30.01.2005
  • Status:  Offline

Kurt tylko dlatego nie odszedł bo Vince go nie chciał w WWE. A ma problemy ze zdrowiem.

TNA spadło z miejsca 2, jest teraz na miejscu 3, dzieki kontraktowi nowemu z tv, jeszcze na nim będzie przez ten rok i dopóki będzie tv to jeszcze bedzie istnialo, ale jak nie zmieni sie prezes z ryczacego milfa, na kogos z głową do interesów to słabo widze przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 955
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  15.11.2010
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, że oni obciążyli finansowo TNA, jednak ich ostatni run był kompletnie nie potrzebny.

 

Poprzednio napisałeś...

Zatrudniała stare gwiazdki, czasem i dziadków które nic nowego nie wnosiły a brały sporo pieniążków

...więc dobrze zrozumiałem. Masz info potwierdzające, że Devon, Dreamer i Rhino pobierali grubą kasę?

 

Poza tym wypowiadam się o ostatnich latach w TNA, nie tylko ostatnie miesiące.

 

A ja o czym pisałem, jak nie o ostatnich latach? Ściąganie dziadków skończyło się na EV2.0, ewentualnie na Immortal, bo byli tam Hogan, Flair i Steiner. Wszyscy emeryci zaczęli odchodzić jeden po drugim, a po Hoganie, który pożegnał się z TNA pod koniec 2013 roku, jedyną osobą kwalifikującą się do miana emeryta był Sting. Ewentualnie jeszcze Angle, ale jemu wieku nie powinno się wypominać, bo dalej wciąga nosem większość rosteru. Po pushowaniu już się wypowiedziałem. TNA stara się odświeżać Main Eventy i na pewno nie można im zarzucić braku promocji nowych osób.

 

Aries jest niedoceniany w TNA jak Rhodes w WWE, Magnus, Roode, Storm to klasowi zawodnicy, ale popatrzmy jak ich promowano. Bardzo słabo.

 

Roode słabo promowany? Najdłużej panujący mistrz w historii. Pokonywał takie nazwiska jak: Sting, Styles, RVD, Storm, Anderson, Hardy. Nawet Angle w serii ich walk na przełomie 2013-2014 nie potrafił go pokonać (ucieczki z klatki nie wliczam).

Aries - najdłużej panujący mistrz X Division i do tego niepokonany, zdetronizował Roode'a. Od tamtej pory faktycznie nie wykorzystują go jak należy, ale Roode też długo czekał na kolejną szansę.

Storm - zgoda, mija właśnie 3 rok odkąd miał zdobyć pas.

Magnus - też się zgodzę. Jego reign był fatalny. W jednej walce tylko nie był bookowany a'la paper champion (z KAI'm na Global Impact) i pokazał, że przy odpowiednim rozpisaniu potrafi pokazać klasę. Jego kolejny run z pasem będzie lepszy, ale jeszcze sobie poczeka. Znowu na przykładzie Magnusa widać efekt odświeżania Main Eventów. Dostałeś pas, to teraz wędrujesz na koniec kolejki. Teraz kolej na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  304
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2014
  • Status:  Offline

Tak, źle mnie zrozumiałeś. O dziadkach, które pobierały dużę pieniązki chodziło mi o Hogana, Stinga i Team 3D, którzy byli w A&8. Do tego Dlo Brown. Nie znam ich zarobków, ale jestem pewien, że mało nie brali. Rhyno, Dreamer pewnie mniej bo to okoliczne występy. Teraz Dixie chce zatrudnić El Patrona, który pewnie też nie mało chce za występy, a na kilka gal zatrudniannie zawodnika to totalny bezsens. Wrestling w TNA się kończy, skoro Dixie chce, aby TNA przypominało reality show..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  1 955
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  15.11.2010
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Wymieniłeś nazwiska: Hogan, Devon, Bully Ray, Tommy Dreamer, Rhyno. Teraz wyrzucasz dwóch ostatnich i dodajesz Stinga oraz D'Lo Browna (błagam, on był tylko agentem z epizodem a Asach). Ja rozumiem dobrze, to Ty ciągle coś zmieniasz w swoich wypowiedziach. Dlatego pytam, masz info o ich zarobkach? Z tej listy tylko Hogan (to nie jest tajemnica, że kosił największą kasę z całego rosteru) Sting i Ray mogli dużo ciągnąć z konta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  304
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  12.12.2014
  • Status:  Offline

Każdy ma tu swoje zdanie i tego nie zmienimy :) Byłem fanem TNA, ale jeśli Dixie chce robić z TNA reality show to chyba nie da się tego pomysłu bronić. Nie da się bronić czegoś takiego, jak brak PPV live, szczególnie, że uważają się jeszcze za drugą fedkę. Nie da się bronić tegoo, że nagrywają Impacty, które emitują po BFG, które było na żywo. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  6 707
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  09.11.2003
  • Status:  Offline
  • Urządzenie:  Windows

Nie da się bronić czegoś takiego, jak brak PPV live

 

To akurat da się obronić, bo odkąd pamiętam, PPV TNA przynosiły wyłącznie straty. Problem polega na tym, że rezygnacja z PPV jest najbardziej widocznym dowodem braku pieniędzy. I to to bardziej obciążą wizerunek TNA niż sam brak PPV. Bo skoro tyle lat można było organizować nierentowne transmisje, a teraz już nie można, to znaczy, że jest gorzej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Posty:  2 258
  • Reputacja:   0
  • Dołączył:  30.10.2011
  • Status:  Offline

Moim zdaniem nie ma rywalizacji o drugie miejsce pomiędzy tymi dwoma Federacjami, ponieważ każda z nich stawia sobie inne cele i zadania do zrealizowania. Jakoś nie dotarła do mnie wypowiedź władz jednej ze stron, o tym że otwarcie rywalizuje z drugą.

Poza tym co można byłoby brać pod uwagę przy ewentualnej rywalizacji ? Ratingi ? Roster ? Subiektywna ocena jakości produktu ? Jedyny miarodajny punkt, jaki przychodzi mi do głowy, to perspektywa przyszłego rozwoju. Tu nieco lepiej wygląda ROH, ale wydaje mi się, że jakoś nie pędzą do mainstreamu (natomiast Dixielandowi zależy aby ciągle tam być). W związku z tym, że nie pojawiła się odpowiedź o braku rywalizacji, zaznaczyłem że to ciągle TNA jest na drugim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Najnowsze posty

    • KyRenLo
      Dobra odpowiedź. Ja widziałem w poniedziałek.   Możesz zadawać.   
    • Attitude
      Ace Austin w czwartek w rozmowie z Denise Salcedo potwierdził, że podpisał nowy kontrakt z TNA. Jego dotychczasowy wygasł w lutym. Z organizacją jest związany już od 2019 roku. Jak stwierdził - decyzja była dość prosta, bo docenia współpracę i warunki panujące w TNA. I to, że federacja nie zamyka mu możliwości występowania właściwie na całym świecie. Tymczasem "Fightful Select" podało więcej informacji o aktualnym statusie kontraktowym Mustafy Aliego. Choć jest obecnie X-Division Championem i jedną z głównych postaci w TNA, to... nie jest związany stałą umową z organizacją. Taki układ co prawda otwiera mu możliwość występowania dla innych federacji, ale nie jest wykluczone, iż koniec końców ktoś będzie chciał naciskać na ściślejszą współpracę.Przeczytaj wpis na portalu Wrestling.pl
    • Jeffrey Nero
      Tak jakoś dzisiaj mi się skojarzyło, że ten nowy theme song Young Bucksów to podobny jest do nuty z serialu Sukcesja  zresztą zajebisty serial.
    • PTW
      Czwarty odcinek Grubego Tematu za nami! Dominacja genetyczna wypełniła nasze studio po sam sufit! Gościliśmy bowiem mistrza Prime Time Wrestling - Dawida “Punchera” Seńko! Dawid Puncher Seńko Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych wraz z naszym gościem postanowiliśmy przygotować dla was pisanki i laurkę! 🐣 Chcielibyśmy także wspólnie podziękować wszystkim za obecność, a ci którzy jeszcze nie widzieli tego widowiska niech jak najprędzej je nadrobią zaglądając na nasz kanał YouTube! Już niedługo kolejne nowości, a tymczasem życzymy Wam spokojnych i wesołych świąt! – Weź udział w Loterii PTW i wygraj jedynego w swoim rodzaju Nissana GTR: https://loteriaptw.pl Kup bilety na gale Prime Time Wrestling! https://ptw.kupbilecik.pl Dołącz do grona wspierających kanał PTW na YouTube i obejrzyj powtórkę PTW #5: GOLD RUSH: https://www.youtube.com/channel/UCEvsN9_I37-aDKi8bI9fmnw/join Oficjalni partnerzy: Środowisko Miejskie & Grupa WOLF Przeczytaj wpis na oficjalnym fanpage PTW.
    • CzaQ
      Argylle?  Akurat jestem w połowie oglądania Dua Lipa   moja koleżanka nawet podobna do niej jest  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...