Attitude Wrestling Forum
Pierwsze Polskie Forum Pro-Wrestlingu

Porady - Lustrzanka do 2000 zł

DM lee - 2017-02-23, 21:14
Temat postu: Lustrzanka do 2000 zł
Witajcie :-)

Pojawiam się z problemem, przed którym stanąłem.
Chcę zakupić lustrzankę. Fundusz jak już napisałem to 2000 zł, może być lekko powyżej.
Polecacie coś z tego sprzętu do takiej ceny? W media expertach, marktach jest tego na pęczki, ale człowiek nie wie na co patrzeć,czym się sugerować etc...
Dlatego jeśli jest ktoś zorientowany, to proszę o pomoc.
Dziękuję

Vaclav - 2017-02-24, 16:41

Pierwsze kryterium - marka. Tak, tak, to ważna sprawa. Część fotografów woli Canona, pozostali Nikona. Korzystanie z sprzętu ma być intuicyjne i jak najbardziej wygodne. Jak pracowałem w zakładzie fotograficznym, to szef chwalił sobie 1 markę. Dlatego mogę się też wypowiedzieć o modelach Canona, gdyż takie były w firmie. Do 2000 to raczej trudno o zakup porządnego sprzętu. W podanym przedziale cenowym mieszczą się tylko aparaty z serii EOS. Jeżeli chcesz kupić w pełni profesjonalny sprzęt, to polecam odłożyć jeszcze trochę grosza, lub poszukać na allegro średnio używanego modelu z serii mark II - III.

https://saturn.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-1300d-18-55-is-torba-100eg-8gb?gclid=CKOy-LCIqdICFRjcGQodjs0D6w

Przemk0 - 2017-04-04, 14:21

Wszystko zależy od tego co Ty oczekujesz od aparatu. Czy nacisk ma być na jakość zdjęć czy może jakość video jest ważniejsza. Jak video to czy zew. mikrofon jest ważny? Czy ma być mobilnych rozmiarów czy nie przeszkadza Ci nosić ze sobą większy sprzęt. A może napierdzielasz czasem selfie i fajnie jakby ekran był obracany. Czy dużo bawisz się manualem czy lecisz na auto? Przy manualu ważna jest ergonomia dostępu do ustawień manualnych. itd. itd.

Jak sobie odpowiesz na podstawowe pytania to zakres aparatów w danym przedziale cenowym Ci się zawęzi.